Wrocław na ostatni weekend stycznia [WYDARZENIA]

Sprawdź listę imprez na weekend we Wrocławiu 30-31 stycznia i 1 lutego 2015: lodowiska, koncerty na weekend we Wrocławiu, punkty widokowe, zima na Pergoli, zajęcia dla dzieci.


Atrakcje
we Wrocławiu

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

 

Piątek, 30 stycznia 2015r.

 

God Save Ukraine - wystawa sztuki współczesnej

God Save Ukraine - wystawa sztuki współczesnej

piątek 30 stycznia, godz. 16.00, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, ul. Traugutta 21

Fundacja Sztuki Patriot oraz Galeria Sztuki Nikitina Magicshop (Odessa, Ukraina) zapraszają na otwarcie wystawę ukraińskiej sztuki współczesnej pt. God Save Ukraine oraz na aukcję charytatywną na rzecz szpitala wojskowego w Odessie, w którym przechodzą zaawansowaną rehabilitację osoby poszkodowane wskutek konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy.

 

Śląskie szopki bożonarodzeniowe w Muzeum Miejskim Wrocławia w Pałacu Królewskim

Śląskie szopki bożonarodzeniowe w Muzeum Miejskim Wrocławia w Pałacu Królewskim

piątek godz. 10.00-17.00, sobota-niedziela godz. 10.00-18.00, wstęp bezpłatny, wystawa do 1.02. 2015 r.

Na wystawie zaprezentowane zostanie 7 zabytkowych  szopek skrzynkowych, w tym najstarsze z XIX wieku. Ekspozycje uzupełnią wolnostojące szopki m.in.: ceramiczne  przeznaczone do wystawiania w domach, pochodzące także z kolekcji Henryka Tomaszewskiego.

 

 

Mistrzostwa Polski w badmintonie w Sobótce

Mistrzostwa Polski w badmintonie w Sobótce

Hala sportowa, ul. Świdnicka 20a, Sobótka

W piątek w Sobótce rozpoczną się 51. indywidualne mistrzostwa Polski w badmintonie. Uroczyste otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 9.45, a o godz. 10.00 rozpocznie się rywalizacja na kortach. Na sobotę zaplanowano gry ćwierćfinałowe i półfinały, a finały rozpoczną się w niedzielę o godz. 10.00.

 

Ferie w Muzuem Narodowym „Magia chińskich latawców” zabawa plastyczna

Ferie w Muzeum Narodowym „Magia chińskich latawców” zabawa plastyczna

piątek 30 stycznia, godz. 12.00-13.00 i 14.00-15.00, obowiązują zapisy, wstęp wolny

Zabawa plastyczna dla dzieci od 6 do 12 lat.
Podczas zajęć prowadzonych przez Michała Pieczkę dzieci obejrzą kolorowe i fantazyjne chińskie latawce eksponowane na wystawie „Chińska sztuka ludowa”. Następnie, podczas zabawy plastycznej samodzielnie wykonają własne wachlarze inspirowane barwnymi latawcami chińskimi.
Zapisy w Dziale Oświatowym tel. 71 372 51 48.

 

Zajęcia rodzinne w Multicentrum

Zajęcia rodzinne w MultiCentrum

piątek 30 stycznia, godz. 12.00-15.00, pl. Teatralny 5, wstęp bezpłatny

Dla dzieci od 6 lat. Podczas zajęć: wspólne rodzinne budowanie fantazyjnych konstrukcji z klocków K’NEX, praca przed komputerami przy wykorzystaniu programów graficznych oraz edukacyjnych stron www.

Dzieci przebywające w MultiCentrum są pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla komfortu pobytu proponujemy przyniesienie zmiennego obuwia. Rodzice biorą w warsztatach czynny udział.

 

Ferie w Empiku

Ferie w Empiku

piątek godz. 17.00, sobota-niedziela godz. 15.00, Empik Renoma, ul. Świdnicka 40, wstęp wolny

POMYSŁOWA GLINA, 30 stycznia, godz. 17.00

Warsztaty, gdzie do ulepienia ciekawych form użyjemy masy, która doskonale imituje glinę, a w dodatku jest bardzo plastyczna i nie brudzi rąk.

 

Szymon Kobylarz SYMULACJE malarstwo/modele/projekty - wernisaż wystawy

Szymon Kobylarz SYMULACJE malarstwo/modele/projekty - wernisaż wystawy

piątek 30 stycznia, godz. 18.00, Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4

Najnowsza wystawa, oprócz pracy malarskiej site specific, składa się głównie z projektów, modeli i wizualizacji prac, które mają powstać w przyszłości.
Szymon Kobylarz – ur. w 1981 roku na Śląsku. Malarz, artysta sztuk wizualnych, twórca instalacji oraz obiektów. Mieszka i pracuje w Katowicach. Związany z Galerią ŻAK | BRANICKA w Berlinie.

 

Koncert skrzypce i altówka

Koncert skrzypce i altówka

piątek 30 stycznia, godz. 18.00, Klub Muzyki i Literatury,pl. Kościuszki 9, wstęp wolny

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz Akademia Muzyczna i. K. Lipińskiego we Wrocławiu zapraszają na koncert (skrzypce i altówka).

 

Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

piątek 30 stycznia, godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Jonathan Stockhammer – dyrygent
Marcin Danilewski – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna NFM

T. Pecou Orquoy
L. Bernstein Serenada
E. Elgar Wariacje „Enigma” op. 36

Enigmą oraz utworami Leonarda Bernsteina i Thierry’ego Pécou dyrygować będzie Jonathan Stockhammer, uhonorowany w 2009 roku nagrodą Grammy za płytę wydaną z Sydney Symphony Orchestra,

 

Skóra wystawa zbiorowa - wernisaż: 30 stycznia

Skóra wystawa zbiorowa - wernisaż: 30 stycznia

godz. 19.00, galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32, wystawa do 15 marca

O fotograficznej wrażliwości, uchwyceniu w obrazie granicy pomiędzy tym, co akceptowalne, a tym czego się boimy opowiada najnowsza wystawa w galerii Awangarda BWA Wrocław. Skóra przybliży prace 16 artystów, głównie fotografów, którzy swoje obiektywy kierują zarówno na siebie, jak i najbliższe otoczenie.

 

Just Duet w Czekoladziarni

Just Duet w Czekoladziarni

piątek godz. 19.00, ul. Włodkowica 19, wstęp wolny

Just Duet zagra znane przeboje w zupełnie nowych aranżacjach. Warto tego posłuchać i delektować się smakiem najlepszej gorącej czekolady.

 

Nowa edycja trasy koncertowej „Spragnieni Lata

Nowa edycja trasy koncertowej "Spragnieni Lata"

piątek 30 stycznia, godz. 19.00, klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 25 zł (wyłącznie rezerwacje na bilety@o2.pl), przedsprzedaż 30 zł, 35/40 zł w dniu koncertu

Największe miasta odwiedzą Marika i L.U.C – wyjątkowo energetyczne i charyzmatyczne osobowości krajowej sceny muzycznej, którym nie oprą się największe zimowe mrozy! „Spragnieni Lata” z nowymi elektroniczno-klubowymi aranżacjami artystów.

 

W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ we Wrocławskim Teatrze Lalek

W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ we Wrocławskim Teatrze Lalek

piątek-sobota godz. 19.00, niedziela godz. 17.00, pl. Teatralny 4, bilety: 30 zł i 25 zł

Lalkowy spektakl dla dorosłych w reżyserii Agaty Kucińskiej na podstawie uhonorowanej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną sztuki Artura Pałygi. Punktem wyjścia spektaklu jest tragiczna śmierć Lucy, która ginie podczas pożaru we własnym mieszkaniu. Widzowie zastają ją w chwili przechodzenia ze świata żywych w inny, nieznany wymiar. Ów moment "pomiędzy", punkt zawieszenia - to czas rozliczenia własnego ja w kontekście nagłego, dramatycznego odejścia. W ŚRODKU SŁOŃCA... opowiada o jednej z najbardziej uniwersalnych ludzkich potrzeb: ciągłym poszukiwaniu sensu i dążeniu do harmonii.

 

KassandER - Premiera spektaklu Alexandry Kazazou i Przemysława Błaszczaka

KassandER - Premiera spektaklu Alexandry Kazazou i Przemysława Błaszczaka

piątek-sobota, godz. 19.00, Sala Teatru Laboratorium, Rynek 27, bilety 15 zł

Mityczny bóg Apollo zakochuje się w Kasandrze, córce Priama i Hekuby, i ofiarowuje jej dar widzenia przyszłości, aby ją uwieść. Kasandra przyjmuje dar Apolla, ale odmawia pójścia z nim do łóżka. Apollo ją przeklina, sprawiając, że ludzie nigdy nie uwierzą jej wizjom. Tak wygląda to w starożytnym micie: historia miłosna, która nie miała szansy się rozwinąć. Dziś grecki dramatopisarz, Dimitris Dimitriadis, tworzy nowy mit. Tym razem Kasandra zgadza się przespać z Apollem. Jak wygląda ich spotkanie?

Czas trwania: 60 minut
Spektakl na podstawie Ewangelizacji Kasandry Dimitrisa Dimitriadisa w przekładzie Iliasa Vrazasa. Spektakl prezentowany w ramach „Monosytuacji 3. Cyklu małych form teatralnych”

Po pokazie 31 stycznia odbędzie się spotkanie z Dimitrisem Dimitriadisem, autorem tekstu Ewangelizacja Kasandry, oraz Ilisem Wrazasem, tłumaczem.

 

Mord w Wigilię, a sex w święta

Mord w Wigilię, a sex w święta

piątek-niedziela, godz. 20.00, Teatr Ad spectatores, Scena w Browarze Mieszczańskim, ul. Hubska 44-48, bilety od 20 zł

W pewnej rozgłośni radiowej gdzieś na końcu świata, popełniono mord w Wigilię. Wszystko działo się podczas godzinnej audycji na żywo, w obecności gości, techników i dziennikarzy. Jak więc doszło do tego, że nikt niczego nie zauważył? Emerytowany śledczy wraz z biegłym sądowym będącym akurat w budynku radia, rozpoczną poszukiwania.

 

EPIZODY o Edith Piaf

EPIZODY o Edith Piaf

piątek 30 stycznia, CENTRUM INICJATYW ARTYSTYCZNYCH, ul. Tęczowa 79 /81. godz. 20.00, bilety 12/18 zł

Spektakl taneczny z piosenkami Edith Piaf inspirowany biografią artystki.
Sceny taneczne przeplatane są tu autorskimi wykonaniami piosenek Edith.
Widowisko utrzymane w konwencji kabaretowej i atmosferze Paryża końca XIXw.

 

16. Noc Kina

16. Noc Kina

piątek 30 stycznia, godz. 23.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki, bilety od 19 zł

Noc Kina to całonocna impreza filmowa, w trakcie której można oglądać najciekawsze filmy z ostatnich lat. Podczas wydarzenia 1 bilet upoważnia do przemieszczania się między wszystkimi salami oraz kinami.

Repertuar: Gość, Klątwa Jessabelle, Za jakie grzechy, dobry Boże? Mów mi Vincent, Strażnicy Galaktyki, Psy” – film po rekonstrukcji cyfrowej, John Wick, Gwiazd naszych wina, Bogowie.

 

Sobota, 31 stycznia 2015r.

 

„Gody idą, Gody…” – wystawa w Muzeum Etnograficznym

„Gody idą, Gody…” – wystawa w Muzeum Etnograficznym

sobota-niedziela, godz. 10.0-16.00, w sobotę wstęp wolny, ul. Traugutta 111/113

Jak zmieniały się zwyczaje i obrzędy związane z Bożym Narodzeniem, jakie magiczne praktyki związane były z tym świętem jeszcze na początku XX w.? – odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać podczas wystawy „Gody idą, Gody…” . Wśród pokazywanych eksponatów znajdą się m.in. unikatowe dolnośląskie formy piernikarskie, szopki skrzyniowe, szopki typu krakowskiego i obrazy na szkle, formy do opłatków, grafikę dewocyjną oraz współczesne szopki typu krakowskiego, kukiełkowe i rzeźbiarskie a także ozdoby choinkowe i przebrania kolędnicze.

 

 

Mistrzostwa Polski w badmintonie w Sobótce

Mistrzostwa Polski w badmintonie w Sobótce

Hala sportowa, ul. Świdnicka 20a, Sobótka

W piątek w Sobótce rozpoczną się 51. indywidualne mistrzostwa Polski w badmintonie. Uroczyste otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 9.45, a o godz. 10.00 rozpocznie się rywalizacja na kortach. Na sobotę zaplanowano gry ćwierćfinałowe i półfinały, a finały rozpoczną się w niedzielę o godz. 10.00.

 

Filmowe poranki: W bibliotece i w bajkach

Filmowe poranki: W bibliotece i w bajkach

sobota-niedziela, godz. 10.00 Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie: Bajki Pana Bałagana. Nieprzemakalny Kapturek, Na cztery łapy. Szkolne przygody Pimpusia Sadełko, Bali. Za dużo bajek

Warsztaty poprowadzi grupa Baju Baju.

 

Poranki „Agi Bagi”

Poranki „Agi Bagi”

sobota-niedziela, Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki, godz. 10.30

W styczniu i lutym w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 2. lat na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowy projekt „Agi Bagi”.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia.
„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.

Sobotni PIKNIK w Awangardzie - Sztuka, warsztaty, hand-made, food trucki

Sobotni PIKNIK w Awangardzie - Sztuka, warsztaty, hand-made, food trucki

sobota 31 stycznia, godz. 11.00-17.00, galeria Awangarda i Ogród BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32

Sobotni PIKINIK w Awangardzie to pierwsza edycja wspólnych spotkań łączących ze sobą dobrą muzykę, jedzenie prosto z food trucków, warsztaty dla dzieci i sztukę w ogrodzie oraz wnętrzu galerii Awangarda BWA Wrocław.

Z inicjatywy Taho Café w soboty galeria Awangarda i Ogród BWA Wrocław zamieniać się będzie na przestrzeń piknikową, w której oprócz różnych food trucków odbywać się będę różne warsztaty, targi hand-made. W dniu spotkań galeria Awangarda BWA Wrocław udostępnia swoją wystawę darmowo dla zwiedzających. Przyjadą dwa food trucki: Happy Little Truck i Bratwursty.
W przestrzeni dla dzieci warsztaty poprowadzi Sztuk i Szum, dodatkowo zaś pojawią się prezentacje i stoiska ciekawych hand-made’owych projektów. W przestrzeni zaś galeryjnej będzie można zobaczyć wystawę Skórę – prezentujące prace 16 artystów.

Wejście na PIKNIK jest albo przez główne wejście galerii Awangarda albo prosto do ogrodu od ulicy Świętego Wita.

 

Warsztaty w Humanitarium: Ciastolina, kuchnia mlekularna i plastikz mleka

Warsztaty w Humanitarium

sobota-niedziela godz. 11.00-18.00, Humanitarium - Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 47 a, bilety od 12 zł

W Humanitarium można oglądać wystawę "Szkiełko i oko". Wystawa prezentuje zjawiska fizyczne i optyczne, składa się m.in. z optycznej ścieżki edukacyjne  z 25 stanowisk prezentujących między innymi zjawiska rozszczepienia światła, pochłaniania barw i złudzeń optycznych. W programie również warsztaty:

31 stycznia

 • Wulkan 13.15, 15.15. Podczas zajęć dzieci poznają różnicę między lawą a magmą, skonstruują swój własny wulkan i doprowadzają do jego erupcji.
 • Izolacja DNA 17.15 w prawdziwych warunkach laboratoryjnych wyizolowane zostanie DNA z komórek pomidora lub cebuli.
 • Mydełka 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 goście wytworzą własne mydełka

 

Zima na Pergoli

Zima na Pergoli

sobota-niedziela, od godz. 11.00

11.00 – 13.00 Wrocławski Szkolny Związek Sportowy „Zima z trenerem osiedlowym” – tereny zewnętrzne: boiska do unihokeja oraz zabawy i gry na tafli lodowiska – zajęcia bezpłatne, a lodowisko w tych godzinach dostępne jest tylko dla chętnych do udziału w tych zajęciach.

 • 11.00 – 11.30 Zapisy do turnieju Unihokeja 2×2
 • 11.00 – 12.30 Rekreacyjne zawody sprawnościowe na lodowisku  (slalom na łyżwach, strzały na bramkę, jazda tyłem na czas, wyścigi mini panczenistów)*
 • 11.30 – 13.00 Turniej Unihokeja 2×2
 • 12.30 – 13.00 Rekreacyjne jazda dowolna na łyżwach*
 • 13.00 – 15.00  Śliskie Wyzwanie 2015 Wrocław – rozgrzewka w rytmie Zumby, a następnie zajęcia na lodzie w rytm muzyki  z instruktorem (należy zakupić bilet na lodowisko oraz mieć ze sobą łyżwy, lub też wypożyczyć je na miejscu).                                                                                           

 

Poranki dla dzieci „Pingwiny z Madagaskaru

Poranki dla dzieci „Pingwiny z Madagaskaru"

sobota-niedziela, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W styczniu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. lat na Poranki w Multikinie. Tuż przed wyczekiwaną premierą kinowej wersji, najmłodsi kinomani będą mogli zobaczyć przygody Skippera, Kowalskiego, Szeregowego i Rico w kultowym serialu – „Pingwiny z Madagaskaru”.

 

Flamenco dla dzieic

Flamenco dla dzieci

12.00 – 14.00, Księgarnia Hiszpańska Elite, ul. Szajnochy 5, Wrocław

WARSZTATY FLAMENCO DLA DZIECI (4-6 i 7-12 lat): taniec i rytm dla najmłodszych. Prowadzenie: tancerki szkoły flamenco STUDIO SUENOS oraz śpiewak flamnco z Sevilli – El Nino Soto. Wstęp: 15 PLN

16.00 – 22.00, Galeria na Czystej, ul. Czysta 4, wstęp wolny

KIERMASZ FLAMENCO: stroje - Ahora Flamenco, buty - Carmen, biżuteria – Fa'Biżu, dodatki – Liliana Mena, muzyka i filmy – Iberia Records

18.00, Galeria na Czystej, ul. Czysta 4, wstęp wolny

GALA FLAMENCO

pokazy uczennic i uczniów szkoły flamenco STUDIO SUENOS oraz Ladies Extra Crew, fiesta por Sevillanas, konkursy. Prowadzenie imprezy: Magdalena Zachariasiewicz z Klubu Tańca EXTRA

 

Spacer na czterech łapach

Spacer na czterech łapach

sobota 31 stycznia, godz. 12.00, okolice stadionu Olimpijskiego

Miejsce zbiórki to wały przy Odrze we Wrocławiu, okolice tzw. Kilimandżaro za „Morskim Okiem”. Spacer potrwa około półtorej godziny. Organizatorzy proszą o zabranie miski dla psa, wody w butelce, przysmaków na nagrody i ulubiona zabawkę naszego pupila. Wspólne spacerowanie z psem jest świetną okazją do tego, aby czworonogi pobawiły się razem ze sobą, socjalizowały z nowymi psami, a także z ludźmi. Na miejscu będzie zoopsycholog, behawiorysta i treserzy psów, którzy będą  również służyli krótkimi i bezpłatnymi poradami dotyczącymi kontaktu z psem, jego wychowania i odpowiedniej diety.

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

sobota-niedziela, od godz. 10.00, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, obowiązuje rejestracja

Centrum Edukacyjne "FasTracKids" w Sky Tower zaprasza na zajęcia weekendowe:

 • FasTracKids English (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim)
 • FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim)

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze. Pierwsza lekcja FasTracKids English gratis. Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, 24.01, godz. 13.00-15.00, wstęp wolny

Co sobotę w klubie Firlej można wymieniać się, sprzedawać albo kupować wszelkie, stare bądź nowe, nośniki muzyczne, na których zapisana jest muzyka m.in.: płyty gramofonowe, kasety, płyty CD. To wydarzenie dla każdego, bez względu na wiek czy preferencje muzyczne.

 

Śliskie Wyzwanie 2015

Śliskie Wyzwanie 2015

sobota 31 stycznia, godz. 13.00, lodowisko na Pergoli

PROGRAM:

I moduł – rozgrzewka w rytmach zumby. Na początek biegowe kółko wokół pergoli. Później energetyczna rozgrzewki w rytmach zumby przed wejściem na lodowisko. Po godzinnych ćwiczeniach fitness - czas na łyżwy.

II moduł – śliskie wyzwanie z instruktorem Wojtkiem. Instruktorem na lodzie będzie Wojtek. Każda z nas indywidualnie będzie mogła liczyć na jego pomoc. Chwilę później ruszymy po tafli w rytm muzyki.

Zgłoszenia przez formularz na stronie kobietawbiegu.pl/wyzwanie/sliskie-wyzwanie-2015-wroclaw

 

Spacery z wolontariuszami w Muzem Narodowy

Spacery z wolontariuszami w Muzeum Narodowym

sobota 31 stycznia, godz. 13.00, bezpłatne

W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spacery po muzealnych galeriach. Przewodnikami będą wolontariusze Muzeum Narodowego we Wrocławiu, którzy oprowadzać będą po przygotowanych przez siebie trasach. Start: Hol wejściowy

Michael Willmann, Raj, ok. 1672 i Orfeusz grający zwierzętom, ok. 1670
Wolontariuszka: Anna Pawłowska

Jacek Malczewski Portret Tadeusza Błotnickiego, 1901-1902, Włodzimierz Konieczny Rozpacz, ok. 1911
Wolontariuszka: Małgorzata Reszka

 

Otwarta lekcja języka japońskiego dla dzieci i nauka szachów japońskich

Otwarta lekcja języka japońskiego dla dzieci i nauka szachów japońskich

sobota 31 stycznia, godz. 13.30-15.00, Fundacja NAMI, ul. Energetyczna 14

Pokazowa lekcja otwarta dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Eksperymentalne zajęcia językowo-szachowe. Od grudnia ubiegłego roku Wojciech Jedynak prowadzi w Fundacji NAMI eksperymentalne zajęcia języka japońskiego i japońskich szachów dla dzieci. Od początku lutego regularne zajęcia dla większej grupy (maks. 6 osób).

Wojciech Jedynak – posiadacz stopnia N1 JLPT (najwyższy poziom znajomości języka japońskiego dla osób spoza Japonii), gracz i popularyzator shogi. W sierpniu i wrześniu 2015 na stażu w Japonii doskonalił metody nauczania shogi pod okiem japońskich profesjonalistów

Kontakt dla zainteresowanych: Grażyna Pogorzelska, grazyna.pogorzelska@fundacja-nami.pl, tel. 784 694 592.

 

Ferie w Empiku

Ferie w Empiku

sobota-niedziela godz. 15.00, Empik Renoma, ul. Świdnicka 40, wstęp wolny

EMPIK NA FALI – WARSZTATY RADIOWE 31 stycznia, godz. 15.00

Zajęcia, na których dzieci poznają dźwięk, dowiedzą się jak to się dzieje, że możemy go usłyszeć w głośnikach. Sprawdzimy również, jak przy pomocy jednego dźwięku uzyskać wiele obrazów. Na zakończenie warsztatów stworzymy z dzieciakami spot promujący zajęcia, który po skończonej pracy będą mogły usłyszeć w empikowych głośnikach.

 

MARYLA RODOWICZ\\MARIA SZABŁOWSKA w Empiku

MARYLA RODOWICZ/MARIA SZABŁOWSKA w Empiku

sobota 31 stycznia, godz. 16.30 empik Renoma, ul. Świdnicka 40

„Maryla. Życie Marii Antoniny” to rozpisana na wiele głosów opowieść o Królowej Polskiej Piosenki, ilustrowana unikalnymi i niepublikowanymi dotąd zdjęciami i dokumentami z jej prywatnego archiwum. Na scenie salonu empik będziemy gościć Marylę Rodowicz oraz współautorkę książki Marię Szabłowską. W czasie spotkania wokalistka opowie o kilkudziesięciu latach spędzonych na scenie, a także zdradzi jak zmieniał się rynek muzyczny w Polsce.

 

Przebojowa Gala Operetkowa: Brunetki, blondynki

Przebojowa Gala Operetkowa: Brunetki, blondynki

sobota 31 stycznia, godz. 17.00, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, bilety od 24 zł

Gala w wykonaniu tenorów: Jacka Szymańskiego (Gdańsk), Marka Szymańskiego (Poznań), Bartłomieja Szczeszka (Poznań). Towarzyszyć im będzie wrocławska sopranistka Elżbieta Małgorzaty Mach. Podczas gali usłyszymy zarówno najpiękniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe, jak też wdzięcznie wplecione w program piosenki popularne. Przy fortepianie zasiądzie znakomity pianista młodego pokolenia Piotr Łukaszczyk.

 

5. Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

5. Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

sobota 31 stycznia, godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii, wejście za 25/50/100 zł. Sprzedaż wejściówek (20 zł) od godz. 17.00 w kasie Filharmonii Wrocławskiej w dniu koncertu.

Występują artyści związani z Dolnym Śląskiem – tym razem scenę zdominują śpiewające kobiety. W różnym stylu, ale z wielka mocą i energią. W sobotę wystąpią: The Crackers, Magda Kumorek, Girls on Fire. Prowadzenie koncertu: Kabaret Neo-Nówka z zespołem Żarówki.

Zwyczajowo w czasie koncertu odbywa się aukcja charytatywna. Tym razem będzie można zawalczyć o koszulkę siatkarskich mistrzów świata z autografami, o koszulkę Sebastiana Mili, w której strzelił gola Gruzji, o piękną akwafortę prof. Anny Janusz-Strzyż czy niepowtarzalny obraz z odcisków palców podopiecznych hospicjum dla dzieci. Wszystkie pozyskane środki  zostaną przeznaczone na rehabilitację pacjentów hospicjum.

 

GALA DISCO

GALA DISCO

sobota 31 stycznia, godz. 18.00, Hala Stulecia, bilety 65 zł

Na Gali Disco wystąpią cztery topowe zespoły muzyki disco: Piękni i Młodzi, Power Play, After Party oraz Weekend. Imprezę poprowadzi wszystkim znany Konjo, a towarzyszył mu będzie rezydent Pubu Euforia w Lubinie- Dj Darecky.

Utwory wyżej wymienionych wykonawców cieszą się ogromną popularnością. Gala Disco skupia czołówkę Disco. Teraz wszystkie hity będzie można usłyszeć na żywo w jednym miejscu, w jednym dniu!

Energetyczne dźwięki rozbudzą wszystkich, nawet tych najbardziej opornych.

 

Kotlina w reż Agnieszki Olsten we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

Kotlina w reż Agnieszki Olsten we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

sobota godz 19.15, Duża Scena, ul. Rzeźniczej 12, bilety 24/32 zł

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na spektakl „Kotlina” w nowej odsłonie. W roli Janiny Duszejko wystąpi Zina Kerste. Na scenie pojawią się również nowi czworonożni aktorzy – podopieczni Anny Hermińskiej. Reżyserka, Agnieszka Olsten, ponownie sięgnęła do źródła – do powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” wydobywając kolejne wątki.

Akcja powieści toczy się w niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku. Dochodzi tam do serii zabójstw. Wszystko wskazuje na to, że zabójcami są zwierzęta, które mszczą się za złe traktowanie. Ale to miejsce – Kotlina – jest także przedgórzem utopii, gdzie umysły otwierają się na uniwersum wszystkich istot: ludzi i nie-ludzi.

 

\" data-mce-src=

"Jestem, więc wątpię" - spektakl Kolektywu Twórczego PAWLACZ

sobota 31 stycznia, godz. 19.00, Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, wstęp wolny

Sztuka powstała w wyniku inspiracji tematem ograniczającej nas codzienności oraz twórczością tak uznanych autorów jak: Wojaczek, Miciński, Baudelaire, Żulczyk, Bełza, Baczyński, Mickiewicz i Tuwim.

Autorski scenariusz stworzony przez grupę studentów związanych z teatrem, pasją i ciekawością. Kolektyw Twórczy Pawlacz to kameralna grupa pasjonatów. Zainspirowani codziennością i zupełnie przyziemnym tematem zwątpienia, stworzyli spektakl o tej samej tematyce.

 

Salonowy bal, dansing wieczorek tańcujący z okazji karnawału w Mleczarni

Salonowy bal, dansing wieczorek tańcujący z okazji karnawału w Mleczarni

soboty: 31 stycznia i 14 lutego, godz. 20.00, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

 

W programie: Nowy Personel Muzyczny znany z Night Fashion Show zaprezentuje artystyczny program taneczny.

Stroje -karnawałowe i modne lub staromodne- wedle życzenia.  Tańce solo, w parach oraz w grupach mile widziane.  Obuwie-eleganckie albo wygodne- wedle uznania.

Reasumując, jeżeli jest czas i ochota na tańce przy dźwiękach dobrej muzyki to zapraszamy serdecznie.

 

W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ we Wrocławskim Teatrze Lalek

W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ we Wrocławskim Teatrze Lalek

sobota godz. 19.00, niedziela godz. 17.00, pl. Teatralny 4, bilety: 30 zł i 25 zł

Lalkowy spektakl dla dorosłych w reżyserii Agaty Kucińskiej na podstawie uhonorowanej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną sztuki Artura Pałygi. Punktem wyjścia spektaklu jest tragiczna śmierć Lucy, która ginie podczas pożaru we własnym mieszkaniu. Widzowie zastają ją w chwili przechodzenia ze świata żywych w inny, nieznany wymiar. Ów moment "pomiędzy", punkt zawieszenia - to czas rozliczenia własnego ja w kontekście nagłego, dramatycznego odejścia. W ŚRODKU SŁOŃCA... opowiada o jednej z najbardziej uniwersalnych ludzkich potrzeb: ciągłym poszukiwaniu sensu i dążeniu do harmonii.

 

KassandER - Premiera spektaklu Alexandry Kazazou i Przemysława Błaszczaka

KassandER - Premiera spektaklu Alexandry Kazazou i Przemysława Błaszczaka

sobota, godz. 19.00, Sala Teatru Laboratorium, Rynek 27, bilety 15 zł

Mityczny bóg Apollo zakochuje się w Kasandrze, córce Priama i Hekuby, i ofiarowuje jej dar widzenia przyszłości, aby ją uwieść. Kasandra przyjmuje dar Apolla, ale odmawia pójścia z nim do łóżka. Apollo ją przeklina, sprawiając, że ludzie nigdy nie uwierzą jej wizjom. Tak wygląda to w starożytnym micie: historia miłosna, która nie miała szansy się rozwinąć. Dziś grecki dramatopisarz, Dimitris Dimitriadis, tworzy nowy mit. Tym razem Kasandra zgadza się przespać z Apollem. Jak wygląda ich spotkanie?

Po pokazie odbędzie się spotkanie z Dimitrisem Dimitriadisem, autorem tekstu Ewangelizacja Kasandry, oraz Ilisem Wrazasem, tłumaczem.

 

Teatr Dwóch Krzeseł: Daj mi oddychać

Teatr Dwóch Krzeseł: Daj mi oddychać

sobota 31 stycznia, godz. 19.00, Agencja Artystyczna ToTu, ul. Hubska 6

Najnowsza sztuka Teatru Teatr Dwóch Krzeseł. Jeśli człowiek z minimalnym zapasem tlenu znajdzie się w Morzu Barentsa i na głębokości stu metrów usłyszy, że po to, by móc oddychać i żyć, musi rozwalić łopatą w ogrodzie własną żonę, to tak zrobi, a kto go potępi za ten czyn, ten albo nigdy nie kochał, albo nigdy się nie dusił” Iwan Wyrypajew "Tlen".

 

WOLNA SCENA IMPROWIZACJI / inauguracja nowego cyklu spotkań w Klubie Autograf

WOLNA SCENA IMPROWIZACJI / inauguracja nowego cyklu spotkań w Klubie Autograf

sobota 31 stycznia, godz. 20.00, kawiarnia Autograf, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny, czas trwania: ok. 90 min.

Wieczory mają być okazją do spotkania publiczności z tym rodzajem teatru, która ma dać możliwość czynnego udziału w procesie powstawania scenek. Poza wszystkim ma być okazją do wspaniałej zabawy i przeżycia niezwykłego, niepowtarzalnego wieczoru.

Wykonawcami będą członkowie Teatru Improwizacji „Improkracja”. W repertuarze zespołu znajdują się autorskie, długie formy fabularne, krótkie gry oraz eksperymentalne wynalazki, które ciężko zakwalifikować. Grupę tworzą aktorzy teatralni, kabareciarze oraz kobieta-mim – a wszystkich łączy improwizacja. Skład: Dobrosława Bela, Joanna Jóskowiak, Anka Wojtkowiak–Williams, Michał Gruz,  Marcin Jeżewski, Artur Jóskowiak, Krzysztof Ryś, Tomasz Marcinko, Mateusz Płocha, Mateusz Skulimowski.

 

Mord w Wigilię, a sex w święta

Mord w Wigilię, a sex w święta

sobota-niedziela, godz. 20.00, Teatr Ad spectatores, Scena w Browarze Mieszczańskim, ul. Hubska 44-48, bilety od 20 zł

W pewnej rozgłośni radiowej gdzieś na końcu świata, popełniono mord w Wigilię. Wszystko działo się podczas godzinnej audycji na żywo, w obecności gości, techników i dziennikarzy. Jak więc doszło do tego, że nikt niczego nie zauważył? Emerytowany śledczy wraz z biegłym sądowym będącym akurat w budynku radia, rozpoczną poszukiwania.

 

Kasia Popowska w Starym Klasztorze

Kasia Popowska w Starym Klasztorze

sobota 31 stycznia, godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety 20-40 zł

Kasia urodziła się i wychowywała w Łodzi. Śpiewać zaczęła mając 16 lat i niemal jednocześnie zaczęła grać na gitarze. W czerwcu 2014 zadebiutowała singlem „Przyjdzie taki dzień”, który po kilku tygodniach dotarł na 1. miejsce listy AirPlay Chart (BMAT) jako oficjalnie najczęściej odtwarzany utwór w polskich rozgłośniach radiowych. 16 września 2014 ukazał się debiutancki album „Tlen” wydany przez Universal Music Polska.

 

Niedziela, 1 lutego 2015r.

 

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48 25.01, godz. 10.00-16.00, wstęp wolny

Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym bazarowy koszyk wypełnicie smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych, bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim. 
Poza możliwością zakupu lokalnych i regionalnych produktów, szeroko rozumianej zdrowej żywności, w tym także certyfikowanej, możliwość posmakowania potraw blogerów kulinarnych i zobaczenia kuchni w różnych odsłonach

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-10.30, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (niedaleko pl. Dominikańskiego, wejście od obiektu od tylnej strony szkoły), 25.01, godz. 9.00-10.30, wstęp wolny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai zaprasza dzieci od lat 5, młodzież oraz dorosłych na warsztaty kendo.

Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo. Można także przyjść i po prostu popatrzeć na trening. Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Bezpłatne zajęcia jogi w ramach Drzwi Otwartych w Fabryce Energii - Centrum Jogi Wrocław

Bezpłatne zajęcia jogi w ramach Drzwi Otwartych w Fabryce Energii - Centrum Jogi Wrocław

niedziela 2 lutego, godz. 10.00-11.30, Centrum Jogi Wrocław, ul. św. Antoniego 2/4, brama A, II p.

Plan dnia:
• 10.00 - Moje pierwsze kroki na macie" - zajęcia jogi dla każdego
• 11.00 - Spotkanie otwarte przy kubku herbaty - spotkanie organizacyjne w naszej herbaciarni
• 11.30 - Wprowadzenie w praktykę jogi Iyengara" - zajęcia jogi dla każdego

Po zajęciach nasi nauczyciele będą do dyspozycji i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Za zakup karnetów w tym dniu dla nowych uczniów o 20% tańsze.

 

Trzecie urodziny Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Trzecie urodziny Centrum Poznawczego Hali Stulecia

niedziela 1 lutego, godz. 9.00 -17.00, bilety 9/12 zł, rodzinny (2+2) 30 zł grupowy 8 zł (min. 10 osób)

Wszyscy goście, którzy tego dnia odwiedzą Centrum Poznawcze Hali Stulecia będą mogli zwiedzić wystawę oraz wnętrze Hali Stulecia w urodzinowej cenie. Miłośników tradycyjnych spacerów z przewodnikiem z pewnością ucieszy możliwość zwiedzenia wnętrza Hali Stulecia i miejsc niedostępnych na co dzień dla turystów. Kulminacyjnym punktem wizyty w Centrum Poznawczym Hali Stulecia są widowiskowe pokazy światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia, tzw. videomappingi, których projekcje odbywać się będą w dniu urodzin naprzemiennie ze spacerami po Hali Stulecia.

Program:

 • pokazy videomappingu: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00
 • spacery z przewodnikiem: 11.00, 13.00, 15.00
 • konferencja „Niezwykłe opowieści: Hala Stulecia i osiedle WUWA jako atrakcje turystyczne” dla przewodników: 16.00-19.30

 

Mistrzostwa Polski w badmintonie w Sobótce

Mistrzostwa Polski w badmintonie w Sobótce

Hala sportowa, ul. Świdnicka 20a, Sobótka

W piątek w Sobótce rozpoczną się 51. indywidualne mistrzostwa Polski w badmintonie. Uroczyste otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 9.45, a o godz. 10.00 rozpocznie się rywalizacja na kortach. Na sobotę zaplanowano gry ćwierćfinałowe i półfinały, a finały rozpoczną się w niedzielę o godz. 10.00.

 

Filmowe poranki: W bibliotece i w bajkach

Filmowe poranki: W bibliotece i w bajkach

godz. 10.00 Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie: Bajki Pana Bałagana. Nieprzemakalny Kapturek, Na cztery łapy. Szkolne przygody Pimpusia Sadełko, Bali. Za dużo bajek

Warsztaty poprowadzi grupa Baju Baju.

 

Poranki „Agi Bagi”

Poranki „Agi Bagi”

Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki, godz. 10.30

W styczniu i lutym w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 2. lat na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowy projekt „Agi Bagi”.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia.
„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.

Warsztaty w Humanitarium: Ciastolina, kuchnia mlekularna i plastikz mleka

Warsztaty w Humanitarium

niedziela godz. 11.00-18.00, Humanitarium - Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 47 a, bilety od 12 zł

W Humanitarium można oglądać wystawę "Szkiełko i oko", która prezentuje zjawiska fizyczne i optyczne. Składa się m.in. z optycznej ścieżki edukacyjne, złożonej  z 25 stanowisk prezentujących między innymi zjawiska rozszczepienia światła, pochłaniania barw i złudzeń optycznych. W programie również warsztaty:

 • Ciastolina 13.15, 15.15. Dla dzieci 5-9 lat, z kolorowej masy powstaną różnorodne przedmioty i postacie zabierane do domu.
 • Kuchnia molekularna 17.15. Dla młodzieży i dorosłych od 12 lat. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak zastosować wiedzę uzyskaną na lekcjach chemii i fizyki podczas gotowania.
 • Plastik z mleka 11.15, 12.15, 14.15, 16.15. Warsztat rodzinny (dzieci 4-11 lat i opiekunowie). Młodzi badacze własnoręcznie wykonują różnokolorowe kawałki „plastiku” zyskując wiedzę na temat ważności procesu podgrzewania różnych substancji.

 

Zima na Pergoli

Zima na Pergoli

niedziela

11.00 – 13.00 Wrocławski Szkolny Związek Sportowy „Zima z trenerem osiedlowym” – tereny zewnętrzne: boiska do unihokeja oraz zabawy i gry na tafli lodowiska – zajęcia bezpłatne, a lodowisko w tych godzinach dostępne jest tylko dla chętnych do udziału w tych zajęciach.

 • 11.00 – 11.30 Zapisy do turnieju Unihokeja 2×2
 • 11.00 – 12.30 Rekreacyjne zawody sprawnościowe na lodowisku (slalom na łyżwach, strzały na bramkę, jazda tyłem na czas, wyścigi mini panczenistów)*
 • 11.30 – 13.00 Turniej Unihokeja 2&tim

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19, 25.01, godz. 11.15

Aktorka Kasia Janekowicz przygotowała nową, ciekawą czytankę. Na dzieci czeka słodka niespodzianka! Rodzice będą mogli oddać się chwili nicnierobienia przy filiżance gorącej czekolady.

 

Poranki dla dzieci „Pingwiny z Madagaskaru

Poranki dla dzieci „Pingwiny z Madagaskaru"

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W styczniu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. lat na Poranki w Multikinie. Tuż przed wyczekiwaną premierą kinowej wersji, najmłodsi kinomani będą mogli zobaczyć przygody Skippera, Kowalskiego, Szeregowego i Rico w kultowym serialu – „Pingwiny z Madagaskaru”.

Flamenco dla dzieic

Flamenco dla dzieci

1 lutego 2015 (niedziela) 19.00, Galeria na Czystej, ul. Czysta 4

KONCERT FLAMENCO

taniec:

Anna Mendak – Czekaj „Samira”

Agata Makowska „La Rosita”

śpiew: El Nino Soto

gitara: Damian Kowaliński

bilety: przedsprzedaż 30 PLN, w dniu koncertu 40 PLN

 

Co-Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO - Kolorowe Pajęczyny z Martyną Majewską

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO - Kolorowe Pajęczyny z Martyną Majewską

Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, 25.01, godz. 12.30, wstęp wolny

Na zakończenie ferii zapraszamy na wyjątkowy Poranek Filmowy, z udziałem Martyny Majewskiej, działającej na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu. Na niedzielny pokaz przygotuje specjalny zestaw wybranych filmów, a później zaprosi na działania twórcze i ruchowe inspirowane tematem projekcji – pajęczymi sieciami w różnorodnych formach.

W programie: Pokaz filmów, slajdów i barwnych przestrzennych realizacji - inspiracji do skojarzeń, snucia fantazji i rozmowy.

Warsztat: Sieci i ich twórcy: tkamy kolorowe sieci! Punktem zaczepienia, jak w naturze, może być dosłownie wszytko w przestrzeni Centrum Sztuki WRO (włączając rodziców).

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

niedziela, od godz. 10.00, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, obowiązuje rejestracja

Centrum Edukacyjne "FasTracKids" w Sky Tower zaprasza na zajęcia weekendowe:

 • FasTracKids English (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim)
 • FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim)

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze. Pierwsza lekcja FasTracKids English gratis. Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Mecz ekstraklasy siatkarek - Impel Wrocław - Muszynianka Muszyna

Mecz ekstraklasy siatkarek - Impel Wrocław - Muszynianka Muszyna

Hala Orbita, godz. 14.45

W niedzielę siatkarki Impelu Wrocław zmierzą się z zespołem Polski Cukier Muszynianka Muszyna w meczu 18. kolejki Orlen Ligi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.45 w Hali Orbita.

 

Ferie w Empiku

Ferie w Empiku

PLANSZÓWKI 1 lutego, godz. 15.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

W niedzielne popołudnia animatorzy warsztatów udowodnią wszystkim uczestnikom, że gry planszowe mogą być ciekawsze od swoich komputerowych odpowiedników. Zapewniamy szczegółowy instruktaż oraz możliwość uczestnictwa w pasjonującej rozgrywce. Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnej gry.

 

Zimowe Kino na Pergoli – Kadry Wrocławia

Zimowe Kino na Pergoli – Kadry Wrocławia

niedziela 1, 15, 22 lutego, Sala Audytoryjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia, wstęp na seanse: 5 zł.

1 lutego o godz. 17.00 ruszy pierwszy pokaz Kadrów Wrocławia w ramach zimowego Kina na Pergoli. Tym razem zaprezentujemy cykl „Wydarzyło się we Wrocławiu” poświęcony filmom dokumentalnym i fabularnym, których bohaterem jest miasto Wrocław oraz autentyczne wydarzenia z jego historii.
W programie znalazł się kryminał pt. „Tylko umarły odpowie” (1969) w reż. Sylwestra Chęcińskiego, którego akcja rozgrywa się w jednej z wrocławskich fabryk. Przed filmem odbędzie się prelekcja Michała Hernesa, dziennikarza filmowego związanego m.in. z portalem Stopklatka.pl.

 

\" data-mce-src=

"Koncert dla Babci i Dziadka" w wykonaniu Cantores Minores Wratislavienses

niedziela 1 lutego, godz.18.00, Rynek – Ratusz, Sala Wielka, wstęp wolny

Koncert dla Babci i Dziadka” (i nie tylko) utrzymany będzie w nastroju pogodnym, tanecznym i kolędowym. Wykonane zostaną utwory renesansowe i późniejsze, m. in.  Cl. Monteverdiego, L. Boccheriniego, H. M. Góreckiego i innych, a w drugiej części koncertu do chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses dołączą jego byli członkowie i wspólnie zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Dyrygować będą : Tadeusz Zathey  oraz Piotr Karpeta. Całość poprowadzi Jerzy Skoczylas.

 

 

Koncert: Joanna Kwaśnik i Przyjaciele w Mleczarni

Koncert: Joanna Kwaśnik i Przyjaciele w Mleczarni

niedziela 1 lutego, godz. 19.00, ul. Włodkowica 5, bilety 15/20 zł

 

Królować będzie Soul, Funk, R&B i muzyka nowoczesna. W programie koncertu znalazły się zarówno covery z repertuaru takich gwiazd jak Aretha Franklin, czy Alicia Keys, ale również autorskie kompozycje Joanny przygotowane z myślą o najnowszy albumie muzycznym.

JOANNA KWAŚNIK wokalistka, muzyk, kompozytor, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje z czołowymi postaciami polskiego i zagranicznego świata muzycznego jak: Piotrek "Święty" Świętoniowski, Łukasz Lulek, Woody Van Eyden, Sothy Sean, P.A.F.F, Gary Novak, Tim Lefebvre, Travis Carlton, Hadrien Feraud, Gergo Borlai, Hick Maybury.

 

Kotlina w reż Agnieszki Olsten we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

Kotlina w reż Agnieszki Olsten we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

niedziela godz. 18.15, Duża Scena, ul. Rzeźniczej 12, bilety 24/32 zł

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na spektakl „Kotlina” w nowej odsłonie. W roli Janiny Duszejko wystąpi Zina Kerste. Na scenie pojawią się również nowi czworonożni aktorzy – podopieczni Anny Hermińskiej. Reżyserka, Agnieszka Olsten, ponownie sięgnęła do źródła – do powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” wydobywając kolejne wątki.

Akcja powieści toczy się w niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku. Dochodzi tam do serii zabójstw. Wszystko wskazuje na to, że zabójcami są zwierzęta, które mszczą się za złe traktowanie. Ale to miejsce – Kotlina – jest także przedgórzem utopii, gdzie umysły otwierają się na uniwersum wszystkich istot: ludzi i nie-ludzi.

W niedzielę „Teatr dla Rodziców”: rodzice oglądają spektakl, a dziecko [w wieku od 18 miesięcy do 10 lat] spędza czas w sali zabaw pod opieką wykwalifikowanych pedagogów.

 

Trebunie Tutki

Trebunie Tutki

niedziela, 1 lutego, godz. 19.00, kościół św. Karola Boromeusza, Krucza 58

Trebunie-Tutki - to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. w 2010 roku ich album "Pieśni i Chwały"uzyskał w Polsce status złotej płyty.

 

Coma w Eterze

Coma w Eterze

niedziela, 1 lutego, godz. 19.00, klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19,

Coma Polski zespół rockowy założony w czerwcu 1998 roku w Łodzi. Muzyka grupy inspirowana jest dokonaniami takich zespołów jak Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin. W roku 2013 muzycy z grupy COMA podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią earMusic/ Edel, która ma pod swoją opieką takich artystów jak: Deep Purple, Skunk Anansie, Marillion czy Europe. W efekcie tej współpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem Don't set your dogs on me, którego premiera odbyła się w lutym 2013.

 

W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ we Wrocławskim Teatrze Lalek

W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ we Wrocławskim Teatrze Lalek

niedziela godz. 17.00, pl. Teatralny 4, bilety: 30 zł i 25 zł

Lalkowy spektakl dla dorosłych w reżyserii Agaty Kucińskiej na podstawie uhonorowanej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną sztuki Artura Pałygi. Punktem wyjścia spektaklu jest tragiczna śmierć Lucy, która ginie podczas pożaru we własnym mieszkaniu. Widzowie zastają ją w chwili przechodzenia ze świata żywych w inny, nieznany wymiar. Ów moment "pomiędzy", punkt zawieszenia - to czas rozliczenia własnego ja w kontekście nagłego, dramatycznego odejścia. W ŚRODKU SŁOŃCA... opowiada o jednej z najbardziej uniwersalnych ludzkich potrzeb: ciągłym poszukiwaniu sensu i dążeniu do harmonii.

 

Pokazy spektakli Hygina Delimata

Pokazy spektakli Hygina Delimata

niedziela 1 lutego, godz. 19.00, CIA Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, bilety 20 zł

Spektakl "For living in" został wyłoniony z grona polskich spektakli wyprodukowanych w latach 2013-2014 do pokazu w ramach Polskiej Platformy Tańca w listopadzie 2014 w Lublinie.
"Surface" / "Powierzchnia"
Architektura w swojej złożoności jest medium, które transmituje tendencje społeczne i kulturowe.
Styl i stan budynków świadczą o codzienności mieszkańców. Powierzchnia to studium zewnętrznych warstw - tekstur - materiałów pokrywających miejski krajobraz. Poprzez nie wyłania się obraz współczesnego człowieka. Zależność - tożsamość - powierzchowność.
Hygin Delimat jest performerem i tancerzem aktywnym głównie na terenie Europy Środkowej.

 

Mord w Wigilię, a sex w święta

Mord w Wigilię, a sex w święta

godz. 20.00, Teatr Ad spectatores, Scena w Browarze Mieszczańskim, Hubska 44-48, bilety od 20 zł

W pewnej rozgłośni radiowej gdzieś na końcu świata, popełniono mord w Wigilię. Wszystko działo się podczas godzinnej audycji na żywo, w obecności gości, techników i dziennikarzy. Jak więc doszło do tego, że nikt niczego nie zauważył? Emerytowany śledczy wraz z biegłym sądowym będącym akurat w budynku radia, rozpoczną poszukiwania.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej
Zgłoś uwagę