Wrocławskie Tablice

PROJEKT TABLICE PAMIĄTKOWE

realizowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia

Celem projektu jest przybliżenie historii Wrocławia zarówno mieszkańcom jak i gościom odwiedzającym nasze miasto. Czynimy (Samorząd Wrocławia) to poprzez przypominanie osób i miejsc, które tę historię tworzyły. Pamiętamy o wielkich wrocławianach takich jak Piotr Włostowic fundator Kościoła NMP na Piasku, o mieszczanach, duchownych ks. Spiske opiekunie młodzieży, uczonych i artystach, a także o tych którzy kochali to miasto i swoje życie i dzieło związali z Wrocławiem. Są wśród nich postaci z dawnej historii, a także osoby które tworzyły współczesne dzieje, np. członkowie ruchu Studenckiego Komitetu Solidarności.

Przypominamy także wydarzenia – takie jak „Palenie książeczek wojskowych” przy wrocławskim Pręgierzu, czy masakrę studentów chińskich na placu Tiananmen upamiętnioną "rowerem" na pl. Dominkańskim.

Tablice wykonane są z bezbarwnego poliwęglanu o wymiarach 50x50 cm, grubości 10 mm, o polerowanych krawędziach, grafika czterokolorowa naniesiona jest na rewersie techniką druku cyfrowego.

Dotychczas zawieszono 56 tablic niebawem przybędą następne.

Zapraszamy do obejrzenia naszych tablic.Zgłoś uwagę