To była 2. Integracyjna Olimpiada Młodzieży, a zarazem 1. Memoriał Bartłomieja Skrzyńskiego. Sportowe wydarzenie, w którym udział wzięło 200 dzieci ze szkół podstawowych i specjalnych, rozpoczęło się od parady uczestników oraz odsłonięcia tablicy i zdjęcia Skrzyni.
Jest to jedna z pierwszych tego typu imprez w Polsce. Dziś spotykamy się na drugiej integracyjnej olimpiadzie, która będzie początkiem czegoś wyjątkowego. Dziś każdy jest zwycięzcą. Bo ta olimpiada jest zwycięska. Dziękuję wszystkim uczestnikom. Życzę Wam udanej zabawy i powodzenia.prezydent Jacek Sutryk
Uczniowie wystartowali w ośmiu konkurencjach sportowych i rekreacyjnych m.in. w biegach, rzucie piłką lekarską, grze w bule i strzelaniu z łuku. Nie mogło zabraknąć reprezentacji szkoły podstawowej, do której chodził świętej pamięci Bartłomiej Skrzynia Skrzyński.
Integracyjnie, wspólnie, niezależnie od tego, w jakiej kondycji fizycznej, tak wspaniałe jest to wydarzenie. Nowa nazwa imprezy to symboliczne upamiętnienie postaci nietuzinkowej, naszego absolwenta. Bartek podczas całego swojego życia kibicował nam, a my kibicowaliśmy jemu. Był twórczy, pomysłowy, a przy tym wszystkim kulturalny, pełen werwy i pomysłów.Urszula Krasoń, dyrektor SP 44 we Wrocławiu
Jacek Sutryk przypomniał, że pieczę nad imprezą sprawuje jego doradca ds. osób z niepełnosprawnościami, któremu podziękował za jej prowadzenie i rozwój. — Kochani! Dobrze, że jesteście! Każdy z Was może się czuć zwycięzcą. Jesteśmy jedną wielką wrocławską rodziną bez barier! — podkreślił Michał Piechel, pomysłodawca olimpiady i doradca prezydenta.
27 września w hali KGHM Ślęza Arena na Kłokoczycach była także prof. Alicja Chybicka, która przez długie lata kierowała dzisiejszym Przylądkiem Nadziei. Środowisko sportowe reprezentowała Renata Mauer-Różańska, medalistka olimpijska i Honorowy Obywatel Wrocławia.
Organizatorami Integracyjnej Olimpiady Młodzieży są Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu i Biuro Wrocław Bez Barier Urzędu Miejskiego Wrocławia.