12°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 10:55

3. Aktualności
  4. Śląsk zwyciężył z Zagłębiem Sosnowiec

Ślask po bardzo dobrym spotkaniu pokonał na Stadionie Wrocław Zagłębie Sosnowiec 2:0. Bramki zdobyli Piech i Radecki, a udany debiut zaliczył trener Lavička.

Po 51. dniach na ekstraklasowe boiska powróciła LOTTO Ekstraklasa. Tym samym do boju stawili się także piłkarze Śląska Wrocław, którzy pod wodzą trenera Lavićki mierzyli się na własnym obiekcie z ostatnią drużyną w tabeli Zagłębiem Sosnowiec.

Wrocławianie od początku chcieli narzucić rywalom swój styl gry. To Śląsk w pierwszych minutach był stroną przeważającą i szybko zdołał to udokumentować. W 7. min z lewej strony w pole karne zagrał Mączyński, podanie głową przedłużył Celeban, a do piłki dopadł Piech i pewnym, mocnym strzałem otworzył wynik meczu.

Zagłębie stosunkowo rzadko, ale trzeba przyznać, że próbowało odgryźć się wrocławianom w kontratakach. Aktywni byli m.in Pawłowski i Nowak, jednak w akcjach gości albo brakowało tzw. "ostatniego podania" albo ich strzały mijały bramkę.

Na drugą połowę goście wyszli w nieco zmienionym ustawieniu, bo na murawie pojawił się kolejny napastnik - Sanogo. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje strzeleckie, bowiem pierwszą dogodną okazję znów stworzył sobie Śląsk. Lewą nogą z powietrza z kilku metrów bardzo niecelnie uderzył jednak Piech. Kilka minut później szansę miał Musonda, potem Cholewiak, ale na tablicy wyników ciągle widniało tylko 1:0.

Oczekiwanie na drugiego gola dobiegło końca dziesięć minut przed końcem meczu. Sprawnie rozegrana kontra, dobre podanie Piecha i Radecki znalazł się w sytuacji sam na sam. Pomocnik WKS-u z zimną krwią wykończył tę akcję, ustalając wynik meczu na 2:0.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 2:0

Bramki: Piech 7', Radecki 79'

źródło: inf. prasowa