Ruszyła akcja #czytamwroclaw

We wtorek 8 września ruszyła akcja portalu www.wroclaw.pl #czytamwroclaw. Dzień wybrany nieprzypadkowo, bowiem to Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem Z tej okazji miłośnicy książek mogli tego dnia jeździć komunikacją miejską za darmo, a podczas kontroli biletów otrzymywali zakładki do książek. Do akcji przyłączyło się mnóstwo wrocławian. Niektórzy książkę zabrali ze sobą specjalnie z tej okazji. 

  • Akcja #czytamwroclaw dopiero się rozpoczyna!

  • Akcja #czytamwroclaw

    Każdy, kto we wtorek 8 września będzie czytał książkę w tramwaju lub autobusie, nie będzie musiał okazywać biletu do kontroli, za to otrzyma od kontrolera zakładkę do książki.


To był prawdziwy dzień z książką we Wrocławiu. Do akcji #czytamwroclaw przyłączyło się całe miasto. W tramwajach i autobusach nietrudno było wypatrzeć osoby z książkami, a w mediach społecznościowych hasztag akcji przewijał się w niemal każdym poście.

 

Jak komuś jutro pęknie dętka w rowerze z rana, niech się nie martwi ;) Wystarczy książka, by JUTRO (8 września) jeździć...

Posted by Rowerowy Wrocław on 7 września 2015

 

Do akcji #czytamwroclaw przyłączyli się znani i lubiani wrocławianie. Wystarczyło udostępnić swoje zdjęcie z książką w serwisie Instagram, Facebook albo Twitter i dopisać akcyjny hasztag.

 

Państwo Dębscy również przyłączyli się do naszej akcji! Dziękujemy i polecamy się na przyszłość :D#czytamwroclaw...

Posted by Czytamwroclaw on 8 września 2015
 

Czytacie? Jasne, że czytacie. Kto czyta w tramwaju lub autobusie, ten nie płaci (dziś) za bilet! #czytamwroclaw - taka...

Posted by Dante. Kot Dante on 8 września 2015

 

Było o nas głośno nie tylko we Wrocławiu. Rozpisywano się o nas w całej Polsce, a nawet zagranicą.

 

What do you think about this idea? We LOVE it! Would free travel pass encourage you to read more books? Tomorrow in...

Posted by British Poles on 7 września 2015

 

Specjalnie na ten dzień Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaplanowało akcję uzupełniania o nowe książki swoich skrzynek bookcrossingowych, a Book Club w galerii Dizajn BWA Wrocław otworzył dla czytelników swoje podwoje.

 

Czym skorupka za młodu.... :D Brawo maluchy!#czytamwroclaw #pergola #wroclaw #bookcrossing #dziecizprzedszkola #ksiazki

Posted by Czytamwroclaw on 8 września 2015

 

To jednak dopiero początek akcji #czytamwroclaw

Akcja #czytamwroclaw to po pierwsze specjalny serwis, w którym zamieszczać będziemy zdjęcia wrocławian czytających książki w miejscach publicznych. Każde zdjęcie zostanie uzupełnione o krótki opis książki i wybranego do jej przeczytania miejsca. Pierwsi przyłapani z książką wrocławianie już pojawiły się w serwisie.

Serwis będzie na bieżąco uzupełniany o nowe osoby i ich czytelnicze historie. Zachęcamy również wrocławian do samodzielnego włączania się do akcji. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie telefonem komórkowym i udostępnić je w serwisie Instagram, Twitter lub Facebook z hasztagiem #czytamwroclaw. Na zdjęciu powinna znaleźć się osoba z czytaną przez siebie książką, a pod zdjęciem krótki opis tego, co, gdzie i kiedy  najbardziej lubi czytać. Zdjęcia te będą zbierane i publikowane na stronie głównej serwisu.

Akcja organizowana jest przez redakcję portalu www.wroclaw.pl przy wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego. Partnerami akcji są: Book Club w galerii BWA Dizajn, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz wydawnictwa: Warstwy, Bukowy Las, Wrocławskie Księgarnie i Książkowe Klimaty.

Zgłoś uwagę