Zadanie planowane jest na lata 2025 i 2026. Gmina przeznaczy na jego realizację łącznie nieco ponad 1 mln złotych (po około 500 tys. na rok). Zainteresowane NGO-sy mogą wypełnić wniosek za pomocą generatora, a następnie złożyć jego wydruk w Wydziale Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, przy ul Gabrieli Zapolskiej 4, pokój 120. Jest na to czas do 7 stycznia 2025, do godz. 12.00.
Konsultacje społeczne, chociaż wchodzą już w zakres rutynowych działań urzędu i miejskich jednostek, są znakomitym polem dla organizacji pozarządowych do wykazania się kreatywnością i profesjonalizmempodkreśla Beata Bernacka, dyrektorka Wydziału Partycypacji Społecznej UM Wrocławia
Zwycięzcę konkursu poznamy do 13 stycznia 2025.
Mam nadzieję, że znajdzie się wiele NGO, które w takim konkursie wezmą udział. Niech wygra najlepszy!dodaje Krzysztof Ziental, kierownik Działu Partycypacji UM Wrocławia
Siedem zadań do wykonania
Zadanie publiczne, którego dotyczy konkurs, obejmuje siedem obszarów:
- Wsparcie w przeprowadzeniu minimum dwunastu ponadlokalnych procesów konsultacji społecznych każdego roku.
- Wsparcie w przeprowadzeniu minimum dwudziestu czterech spotkań konsultacyjnych każdego roku.
- Wsparcie w przeprowadzeniu minimum pięciu spotkań informacyjnych każdego roku.
- Umożliwienie przy minimum pięciu procesach konsultacji społecznych oraz minimum dziesięciu spotkaniach konsultacyjnych każdego roku, aktywnego udziału dzieci i młodzieży.
- Współpraca z minimum pięcioma osobami, które posiadają kompetencje i doświadczenie w moderowaniu lub facylitowaniu różnego rodzaju spotkań konsultacyjnych lub informacyjnych. Przygotowanie cyklu szkoleń dla tych osób oraz innych zainteresowanych.
- Tworzenie i przygotowanie do publikacji notatek ze spotkań konsultacyjnych i informacyjnych oraz raportów z procesów konsultacji społecznych.
- Prowadzenie punktu partycypacji społecznej ODLOT. Strefa Partycypacji w lokalu przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 34.
Przy planowaniu i realizacji każdego procesu konsultacji społecznych ważne będzie współpracowanie z co najmniej jednym partnerem lokalnym takim na przykład jak: Rada Osiedla, Centrum Aktywności Lokalnej, organizacja pozarządowa, grupa nieformalna, koordynator kontenera prowadzonego w ramach programu Parki Emocje-Sport-Kultura, placówka edukacyjna.
Więcej informacji znajdziecie w ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej.