wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:30

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Uchwała delimitacyjna przyjęta
zdjęcie ilustracyjne fot. Marek Księżarek
zdjęcie ilustracyjne

Rada Miejska Wrocławia podjęła uchwałę ws. wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji. Obejmują one w całości następujące osiedla: Brochów, Kleczków, Księże, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Oławskie i Przedmieście Świdnickie.

Rewitalizacja definiowana jest jako proces wieloletnich przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych. Jego szczegółowe zasady, tryb przygotowania, prowadzenia oraz oceny zostały ściśle określone w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji.

Jednym z wymogów, zasadniczo warunkiem wstępnym do rozpoczęcia procesu rewitalizacji, było opracowanie diagnozy służącej wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, a także opisu zastosowanych procedur badawczych w formie aneksu do tej diagnozy. Wspomniane dokumenty zostały przygotowywane w oparciu o obiektywne i weryfikowalne dane. Na ich podstawie oraz po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, Rada Miejska Wrocławia wyznaczyła, w drodze uchwały, na wniosek prezydenta miasta, obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji.

obszar rewitalizacji we Wrocławiu

Granice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji we Wrocławiu. Mapę w pełnej rozdzielczości można pobrać stąd.

We Wrocławiu obszar rewitalizacji pokrywa się z obszarem zdegradowanym i jest podzielony na osiem podobszarów o granicach pokrywających się z granicami ww. osiedli. Ponadto, w uchwale nie ustanowiono prawa pierwokupu ani zakazu wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Dokument zostanie przekazany Wojewodzie Dolnośląskiemu do zatwierdzenia. Wejdzie on w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Co nas czeka dalej…

Kolejne planowane kroki, które przyczynią się do powstania gminnego programu rewitalizacji, to procedowanie uchwał: w sprawie przystąpienia do sporządzenia gminnego programu rewitalizacji, o jego przyjęciu, a także powołaniu Komitetu Rewitalizacji. Dokumenty będą konsultowane społecznie. 

Informacje o nadchodzących konsultacjach dotyczących rewitalizacji będzie można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl/rozmawia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl