wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Przetarg na park kieszonkowy przy ul. Świętokrzyskiej rozstrzygnięty
zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay
zdjęcie ilustracyjne

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetarg na urządzenie skweru przy ul. Świętokrzyskiej na Ołbinie. Inwestycję zrealizuje wrocławska firma RETENCJA sp. z o.o. Kameralny park kieszonkowy w kwartale ulic Sienkiewicza, Matejki, Prusa i Świętokrzyskiej powstaje w ramach realizacji projektu z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Niezagospodarowany obecnie skwer ma powierzchnię 0,18 ha. Do końca września tego roku będzie przeobrażał się w miniaturowy park. Szkieletem projektu są cztery niewielkie pagórki usytuowane w jego centralnej części, każdy o wysokości od 50 cm do 70 cm. Obsadzone zostaną niską, ozdobną roślinnością. Piąta zielona wyspa będzie płaska, przewidziano tu trawnik oraz miejskie leżaki.

W parczku powstaną ścieżki, przy których planuje się postawienie ośmiu ławek, sześciu koszy na śmieci oraz jednego zestawu stojaków rowerowych.

Projekt tablicy informacyjnej urządzanego skweru.

W projekcie przewidziano wycinki sanitarne niewielkich egzemplarzy drzew i krzewów. Dosadzonych zostanie sześć drzew (platan klonolistny i pięć śliw wiśniowych) oraz kilkaset krzewów. Na etapie przedprojektowym wykonano już inwentaryzację dendrologiczną. Największym atutem skweru pozostaną nadal dwa dorodne, rosnące w tym miejscu dęby szypułkowe.

Inwestycja zlokalizowana jest na obszarze historycznego Przedmieścia Piaskowego na terenie strefy ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych. Z tego względu prowadzona będzie pod nadzorem archeologicznym. Skwer docelowo otoczony zostanie także niskim ogrodzeniem o wys. jednego metra. Wartość całej inwestycji to 237,5 tys. złotych.

Skwer przy ul. Świętokrzyskiej powstaje w ramach projektu WBO z 2018 roku, przewidującego założenie trzech parków kieszonkowych w różnych punktach miasta (Zakrzów, Ołbin, Gajowice). Swój głos oddało na niego ponad 7,5 tys. osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl