wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Powstały sąsiedzkie mapy ośmiu wrocławskich osiedli

Redakcja www.wroclaw.pl,
Mapy sąsiedzkie. fot. Marcin Szczygieł - Strefa Kultury Wrocław
Mapy sąsiedzkie.

Przez ostatnie miesiące w ramach akcji „Stwórz z nami sąsiedzkie mapy osiedli”, mieszkańcy miasta dzielili się swoimi historiami na temat ośmiu wrocławskich osiedli. Na bazie zebranych opowieści, powstały mapy sąsiedzkie - subiektywne przewodniki po osiedlach.

– Śledząc osiedlowe historie, poznacie Brochów, Kleczków, Księże, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie oraz Przedmieście Oławskie. Zwiedzajcie osiedla szlakiem sąsiedzkich opowieści oraz wspomnień ich mieszkanek i mieszkańców – zachęcają przedstawiciele Strefy Kultury Wrocław.

Każda z map dostępna jest w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

Mapy sąsiedzkie w języku polskim do pobrania w PDF

W wersji drukowanej mapy sąsiedzkie znajdziecie m.in. tutaj:

Finał akcji prowadzonej przez program Sąsiadujemy jest również owocem współpracy Strefy Kultury Wrocław z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, ponieważ na czterech z ośmiu osiedli realizowany był w ramach  projektu pn. „Odkrywamy potencjały obszaru rewitalizacji. Wstęp do Gminnego Programu Rewitalizacji”.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl