wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Jak urządzić podwórko przy Łące Mazurskiej? Konsultacje
Podwórko przy ul. Łąka Mazurska we Wrocławiu źródło mapy: gis.um.wroc.pl
Podwórko przy ul. Łąka Mazurska we Wrocławiu

Łąka Mazurska to niewielka ulica prowadząca od placu Kromera w stronę wałów nad Odrą: pomiędzy ruchliwym skrzyżowaniem, a zacisznymi terenami spacerowymi. Spółka Wrocławskie Mieszkania chce w najbliższych latach wyremontować znajdujące się tam podwórko. Jak je urządzić? Konsultacje z mieszkańcami potrwają do 7 lipca 2022 r.

Podwórko ma kształt zbliżony do trójkąta. Otaczają je kamienice wybudowane jeszcze w Breslau. Wznoszono je tutaj od 1928 roku, do pierwszej połowy lat 30. Teren pomiędzy nimi jest pełen zieleni; trochę zdziczałej i zaniedbanej, ale tak bardzo w mieście potrzebnej.

W czterech miejscach poustawiane są śmietniki. Są także: piaskownica, kamienny stół do ping ponga, trzepaki i kilka ławek. Na gruntowej, nieutwardzonej drodze wzdłuż kamienic parkują auta. Po deszczu tworzą się na niej pokaźnych rozmiarów kałuże.

Galeria zdjęć

Podwórko przy Łące Mazurskiej. Co powinno się tutaj zmienić?

Jedno jest pewne – drzewa mają pozostać. Nie planuje się żadnych wycinek, a pozostawienie istniejącej zieleni wysokiej to jeden z priorytetów. W trakcie konsultacji poruszonych zostanie 5 tematów:

  • Jak urządzić zieleń?
  • Czy potrzebny jest plac zabaw oraz miejsca rekreacji?
  • Czy przydadzą się urządzenia sportowe?
  • Jak zorganizować ruch pieszy i kołowy na podwórku, czy potrzebne są (a jeśli tak, to gdzie i ile) miejsca postojowe?
  • Ile ma być miejsc zbiórki odpadów: w tej chwili są cztery, może wystarczą dwa?

Weź udział w konsultacjach do 7 lipca 2022

W czwartek, 23 czerwca, na podwórku pojawi się punkt konsultacyjny. Wypatrujcie charakterystycznego, błękitnego wózka z napisem „konsultacje społeczne”. Od godziny 17.30 czekać będą na Was pracownicy prowadzącej konsultacje w imieniu miasta, Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS). 

Swoją opinię przekazać możecie także przez internet. Od 15 czerwca do 7 lipca aktywny będzie formularz opinii, który znajdziecie na stronie konsultacji.

Do wzięcia udziału w konsultacjach zaproszeni są także najmłodsi mieszkańcy okolicy. Planowane są warsztaty terenowe dla młodych, dodatkowo wspólnie z lokalną szkołą podstawową, przeprowadzone będą warsztaty projektowania podwórka dla dzieci.

Przez cały czas trwania konsultacji – od 15 czerwca do 7 lipca, opinie młodych mieszkańców, zbiera również Hanna Achremowicz ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej. Możecie przesłać je mailem na adres: h.achremowicz[at]edukacjakrytyczna.pl.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl