wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ostatnie dni naboru do Mikrograntów

Nowy rok, nowe pomysły na społeczne działania w mieście. Od 1 do 15 lutego można zgłosić swój projekt na integrujące wydarzenia na wrocławskich osiedlach. Jak się do tego zabrać? Przed nami szereg spotkań informacyjnych, konsultacji, warsztatów i szkoleń przygotowujących do złożenia wniosku. Zainspiruj się, poznaj zasady i… weź miasto w swoje ręce!

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego wrocławianie i wrocławianki mogą kierować swoje propozycje wydarzeń z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji czy różnych dziedzin sztuki. Propozycje wydarzeń będzie można wysyłać przez formularz aktywny od 1 do 15 lutego na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Zgłoś się, wybierając jedną z trzech ścieżek

Ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, często dopiero rozpoczynających swoją przygodę z działalnością na rzecz swojej najbliższej okolicy. W tej ścieżce inicjatywy można zaplanować na jednej z czterech dawnych dzielnic miasta – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu.

Zbliżający się nabór to także szansa na projektowy debiut realizatorek i realizatorów w wieku od 13 do 21 lat, którzy mogą dołączyć do programu, wybierając ścieżkę dla grup młodzieżowych. I trzecia opcja – ścieżka dla organizacji pozarządowych, działających do 5 lat oraz tych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Zwycięskie inicjatywy w każdej z trzech ścieżek, otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych.

Postaw na integrujące, lokalne spotkania

Realizacja projektów przypadnie na czas od początku kwietnia do końca czerwca. Zachęcamy do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – wiosna będzie idealną okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Mogą to być różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, międzypokoleniowe spotkania kulinarne lub zupełnie niestandardowe pomysły, których nie było dotąd w programie – możliwości jest naprawdę sporo! Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki oraz były okazją do dzielenia się pasjami i umiejętnościami.

Warto również pamiętać, że od dnia ogłoszenia naboru (czyli od 16 stycznia) do dnia zamknięcia systemu włącznie, można konsultować swoje pomysły mailowo oraz telefonicznie – pod adresami i numerami publikowanymi na stronach Wrocławskiego Instytutu Kultury oraz Fundacji Umbrella.

Zwycięskie inicjatywy ze wszystkich ścieżek poznamy 12 marca. Powodzenia i do zobaczenia w mieście!

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl