wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Jak zazielenić ulicę Żeromskiego? [RAPORT Z KONSULTACJI]

Jak zazielenić ulicę Żeromskiego? [RAPORT Z KONSULTACJI]

Wydział Partycypacji Społecznej,

Jak zazielenić ulicę Żeromskiego? Raport z konsultacji społecznych. Wrocław Rozmawia
Jak zazielenić ulicę Żeromskiego? Raport z konsultacji społecznych.

Zapoznaj się z raportem konsultacji na temat urządzenia zieleni na ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Jedności Narodowej do ul. Nowowiejskiej.

Co konsultowaliśmy?

Konsultacje odbywały się w okresie od 2 – 26 lipca 2020 r. Konsultacjom poddany został sposób zagospodarowania ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Jedności Narodowej. 

Podczas konsultacji mieszkańcy mogli odnieść się do dwóch kwestii - sposobów zazieleniania ulicy, oraz gospodarowania wodą opadową.

Na podstawie opinii mieszkańców (oraz rekomendacji przekazanych przez jednostki miejskie) zostaną opracowane wytyczne dla projektanta tworzącego koncepcję programowo-przestrzenną. 

Zagospodarowanie będzie uwzględniać wprowadzenie elementów infrastruktury zielono-niebieskiej (tzn. dotyczącej zieleni i gospodarowania wodą opadową) oraz wymianę nawierzchni ciągów pieszych i uporządkowanie parkowania. 

Konsultacje oraz raport przygotowane zostały w ramach zadania publicznego „Wsparcie procesów konsultacji społecznych na terenie gminy Wrocław w I półroczu 2020 roku” realizowanego przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich oraz Instytut Mediacji „ Tak”, współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkankom i mieszkańcom za udział w konsultacjach.

Wasz głos jest ważny!

infografika o konsultacjach w sprawie zazielenienia ulicy Żeromskiego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl