Granty do 50 tys. złotych na działania na rzecz seniorów [ZGŁOSZENIA]

fot. Wrocławskie Centrum Seniora

Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. Masz pomysł na innowacyjne działania, które ułatwiłyby życie seniorom? Zgłoś go. W ramach projektu „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2” możesz otrzymać grant w wysokości do 50 tys. złotych. Aplikować można do 10 maja. To szansa m.in. dla NGO i grup nieformalnych.

Projekt realizowany jest przez partnerstwo Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz PCG Polska i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

– Dobra, aktywna, szczęśliwa starość jest możliwa, nawet jeżeli teraz wydaje się utopijną ideą. Już dziś możesz zaprojektować lepszą starość dla siebie, swoich bliskich, sąsiadów w swoich społecznościach i instytucjach – przekonują organizatorzy.

Jakiego rodzaju pomysły mogą otrzymać wsparcie?

Zgłaszane projekty powinny prowadzić do powstania nowych produktów i usług lub ulepszać istniejące już rozwiązania. Organizatorzy szukają innowacyjnych pomysłów, które nie były jeszcze realizowane w Polsce. W szczególności rozwiązań, które:

  • poprawią jakość życia osób starszych i ich bliskich w domu, pracy, w lokalnej społeczności i pomogą lepiej przygotować się do starości;
  • uruchomią lokalne i sąsiedzkie sieci wsparcia na rzecz osób starszych lub/i opiekunów rodzinnych, by zmniejszyć poczucie osamotnienia;
  • sprawią, że instytucje będą mogły oferować bardziej dostępne usługi, współtworzone przez osoby starsze.

Granty w wysokości do 50 tys. złotych

W ramach projektu przewidziano kilka form wsparcia:

  • grant na testowanie rozwiązania w wysokości do 50 tys. zł;
  • wsparcie ekspertów o wartości od 5 do nawet 30 tys. zł;
  • indywidualną pracę nad rozwojem pomysłu z tutorem;
  • profesjonalną promocję o wartości ponad 19 tys. zł;
  • udział w warsztatach i spotkaniach.

Zgłoszenia do 10 maja

Swoje pomysły możecie zgłaszać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie programu, do poniedziałku 10 maja 2021 r. O grant starać się mogą zarówno indywidualni pomysłodawcy (minimum dwie osoby wspólnie), jak i instytucje, firmy, organizacje (NGO) oraz ich partnerstwa. Pomysłodawca nie musi mieć osobowości prawnej (może nim być grupa nieformalna).