wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:20

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. Granty do 50 tys. złotych na działania na rzecz seniorów [ZGŁOSZENIA]

Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. Masz pomysł na innowacyjne działania, które ułatwiłyby życie seniorom? Zgłoś go. W ramach projektu „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2” możesz otrzymać grant w wysokości do 50 tys. złotych. Aplikować można do 10 maja. To szansa m.in. dla NGO i grup nieformalnych.

Projekt realizowany jest przez partnerstwo Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz PCG Polska i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

– Dobra, aktywna, szczęśliwa starość jest możliwa, nawet jeżeli teraz wydaje się utopijną ideą. Już dziś możesz zaprojektować lepszą starość dla siebie, swoich bliskich, sąsiadów w swoich społecznościach i instytucjach – przekonują organizatorzy.

Jakiego rodzaju pomysły mogą otrzymać wsparcie?

Zgłaszane projekty powinny prowadzić do powstania nowych produktów i usług lub ulepszać istniejące już rozwiązania. Organizatorzy szukają innowacyjnych pomysłów, które nie były jeszcze realizowane w Polsce. W szczególności rozwiązań, które:

 • poprawią jakość życia osób starszych i ich bliskich w domu, pracy, w lokalnej społeczności i pomogą lepiej przygotować się do starości;
 • uruchomią lokalne i sąsiedzkie sieci wsparcia na rzecz osób starszych lub/i opiekunów rodzinnych, by zmniejszyć poczucie osamotnienia;
 • sprawią, że instytucje będą mogły oferować bardziej dostępne usługi, współtworzone przez osoby starsze.

Granty w wysokości do 50 tys. złotych

W ramach projektu przewidziano kilka form wsparcia:

 • grant na testowanie rozwiązania w wysokości do 50 tys. zł;
 • wsparcie ekspertów o wartości od 5 do nawet 30 tys. zł;
 • indywidualną pracę nad rozwojem pomysłu z tutorem;
 • profesjonalną promocję o wartości ponad 19 tys. zł;
 • udział w warsztatach i spotkaniach.

Zgłoszenia do 10 maja

Swoje pomysły możecie zgłaszać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie programu, do poniedziałku 10 maja 2021 r. O grant starać się mogą zarówno indywidualni pomysłodawcy (minimum dwie osoby wspólnie), jak i instytucje, firmy, organizacje (NGO) oraz ich partnerstwa. Pomysłodawca nie musi mieć osobowości prawnej (może nim być grupa nieformalna).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl