Rowerowe WBO – te rowerowe inwestycje wybraliście [MAPA]

Już po raz trzeci wrocławianie głosowali na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mogliśmy wybierać spośród 445 projektów, które trafiły pod głosowanie. Wśród nich ponad 50 dotyczyło inwestycji rowerowych.

  • rowerowe projekty WBO 2016


Dokładnie 54 pomysły zgłoszone do tegorocznego WBO dotyczyło ruchu rowerowego we Wrocławiu. W zasadzie każdy z 14 Rejonów, na które w ramach WBO podzielony został Wrocław, miał swój rowerowy projekt. Wśród nich duża część, bo blisko połowa, dotyczyła utworzenia nowych stacji Wrocławskiego Roweru Miejskiego w miejscach, gdzie do tej pory ich brakowało.

W tegorocznym głosowaniu wygrało 8 rowerowych projektów. Są wśród nich nowe stacje roweru miejskiego i nowe trasy rowerowe. Zwycięzkie projekty zaznaczyliśmy na mapie.

Oprócz tego na mapie znajdziecie wszystkie rowerowe projekty zgłoszone do tegorocznego WBO. Poniżej legenda do mapy. Każdemu z 14 Rejonów odpowiada jeden kolor. Ponadto odmiennymi ikonami wyróżniliśmy projekty dotyczące stacji WRM, oświetlania przejazdów lub stacji napraw rowerów. W tegorocznym WBO mamy 9 rowerowych projektów ogólnomiejskich – one zaznaczone są na czarno.

POWIĘKSZ

Jak głosowaliśmy?

Głosować mogliśmy na maksymalnie 4 projekty z czego 2 ogólnomiejskie – bez względu na kwotę i 2 rejonowe – jeden duży do 750 tys. i jeden mały do 250 tys. Głosując na projekty rejonowe, głos można było oddać na dwa projekty z różnych rejonów przy czym, nie miało znaczenia to w jakim rejonie mieszkamy. – Każdy głos oddany elektronicznie trzeba było potwierdzić hasłem sms-owym. To nowy sposób dotyczący uszczelnienia systemu głosowania.

Głosowanie ruszyło 30 września i trwało do 10 października. Szczegóły dostępne są na stronie WBO 2016.Zgłoś uwagę