wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

WBO 2016 – na te projekty będzie można głosować

Przemysław Wronecki,

Dobiegła końca weryfikacja projektów zgłoszonych w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpocznie się 30 września i potrwa do 10 października.

Aktualizacja (22.09):

– Spośród 791 projektów zgłoszonych przez mieszkańców 445 trafi pod głosowanie. Te, na które nie będziemy głosować, zostały wycofane przez liderów, dotyczyły terenów nienależących do gminy lub przekroczyły maksymalny budżet – tłumaczy Katarzyna Szymczak-Pomianowska, zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej wrocławskiego magistratu.

Wśród najważniejszych zmian tegorocznego głosowania jest możliwość oddania głosu już przez 16-latków. – Głosowanie rozpoczynamy 30 września o 12.00 – jeśli chodzi o głosowanie elektroniczne oraz w godzinach pracy czterech Centrów Obsługi Mieszkańca i dziewięciu filii Biblioteki Miejskiej – jeśli chodzi o głosowanie papierowe. Głosowanie potrwa do 10 października – wyjaśnia Katarzyna Szymczak-Pomianowska.

Głosować będziemy mogli jednorazowo, na maksymalnie 4 projekty z czego 2 ogólnomiejskie – bez względu na kwotę i 2 rejonowe – jeden duży do 750 tys. i jeden mały do 250 tys. Głosując na projekty rejonowe, głos można oddać na dwa projekty z różnych rejonów przy czym, nie ma znaczenia w jakim rejonie mieszkamy. – Każdy głos oddany elektronicznie będzie trzeba potwierdzić hasłem sms-owym. To nowy sposób dotyczący uszczelnienia systemu głosowania.

W skrócie:

GŁOSOWANIE:

Głosowanie elektronicznie

Głosowanie w formie papierowej

Wyniki głosowania będą podane do końca października 2016.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl