wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rewitalizacja parku przy ul. Kolejowej
Rewitalizacja parku przy ul. Kolejowej

Park im. Lesława Węgrzynowskiego, fot. ZZM

Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację parku im. L. Węgrzynowskiego przy ul. Kolejowej. Po remoncie odzyska on swój dawny blask. Nowe alejki zostaną oświetlone. Powstaną też nowe miejsca rekreacyjne ze stanowiskiem na foodtrucki, a wkrótce z siłownią i placem zabaw.

Reklama

– Obiekt lata świetności ma za sobą̨, ale pamiętamy o nim, planujemy jego renowację. Jej pierwszy etap chcielibyśmy rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć w połowie przyszłego – informuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

I etap prac obejmie południową i centralną część parku łącznie z budową ścieżek i alejek, które co ważne, mają być oświetlone. W II etapie zostanie on wzbogacony m.in. o: nowy plac zabaw dla dzieci, terenową siłownię i być może wybieg dla psów. Zamontowana zostanie też mała architektura, zwłaszcza nowe ławki i kosze na śmieci. Do tego wkonane zostaną nowe nasadzenia oraz doprowadzona będzie woda i prąd do istniejących tam fontann.

– Kluczowe jest oświetlenie, o które prosili mieszkańcy. W parku im. L. Węgrzynowskiego będzie też miejsce na foodtrucki i rekreacyjną polanę. To wszystko sprawi, że miejsce to stanie się bardziej atrakcyjne dla naszych wrocławian, którzy mamy nadzieję z chęcią będą spędzać w nim swój wolny czas – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. – Zakres projektu tego nie obejmuje, ale w przyszłości możliwe, że w miejscu starego basenu przeciwpożarowego urządzimy deszczowy ogród – dodaje.

Park im. Lesława Węgrzynowskiego, fot. ZZM

Pierwszy etap inwestycji zrealizowana ma zostać do 30 czerwca 2021 r. Szacowany koszt 2,65 mln zł (0,6 mln z Programu Inwestycyjnego Rad Osiedla).

Drugi etap zaplanowany jest na lata 2021–2022.

Przypomnijmy, park im. Lesława Węgrzynowskiego położony jest w obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Mikołajskiego, ujętego w gminnej ewidencji zabytków. Teren został zagospodarowany w latach 1867-69 jako ogród towarzyszący zespołowi budynków szpitala i kościoła św. Trójcy. Budynki historycznego założenia zostały zniszczone w 1945 r. W latach 60-tych XX wieku na terenie byłego ogrodu urządzono park miejski.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl