wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zwolnienia z podatku od nieruchomości z tytułu instalacji wykorzystującej energię odnawialną

Jarek Ratajczak,

Miasto Wrocław przedłuża możliwość ubiegania się o zwolnienie z podatku od nieruchomości dla właścicieli budynków podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektora słonecznego, pompy ciepła, gruntowego wymiennika ciepła czy rekuperatora.

Reklama

Przedmiotem zwolnienia z podatku od nieruchomości (na okres 5 lat) są budynki lub ich części położone na terenie Wrocławia, do których podłączono trwale jedną z poniżej wymienionych, sprawnych instalacji, która została co najmniej raz uruchomiona i działa zgodnie z jej przeznaczeniem:

Wyłączone ze zwolnienia są budynki lub ich części związane z prowadzeniem wielkopowierzchniowej działalności handlowej (powierzchnia przekraczająca 400 m2).

Uwaga

Dla zgłoszeń składanych od dnia 1 marca 2021 roku wprowadza się ograniczenie wielkości zwolnienia do maksymalnie połowy poniesionych kosztów inwestycji, tj. nakładów pomniejszonych o finansowanie uzyskane ze środków publicznych. Ograniczenie nie wpłynie na przyznane już wcześniej zwolnienia.

Kto może ubiegać się o zwolnienie?

Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej

Ważne! Jeśli nieruchomość zgłoszona do zwolnienia, wykorzystywana na cele mieszkaniowe własne, jest w całości lub w części wynajmowana, to wg. przepisów UE jest to działalność gospodarcza. W tym przypadku podatnik traktowany jest jak przedsiębiorca.

Przedsiębiorcy, czyli:

Zwolnienie z podatku od nieruchomości dla właścicieli budynków podłączonych do instalacji z energią odnawialną

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl