wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
BSH buduje dwie fabryki przy ul. Żmigrodzkiej Tomasz Walków
BSH buduje dwie fabryki przy ul. Żmigrodzkiej

Koncern BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH) przy ul. Żmigrodzkiej buduje dwa zakłady – najnowszych modeli lodówek oraz piekarników. Otwarcie zaplanowano na wrzesień 2017 r. W dwóch zakładach, w które Niemcy zainwestują ok. 500 mln zł, pracę znajdzie ok. 1000 osób. W poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., firma po raz pierwszy zaprezentowała swoje nowe inwestycje i poinformowano, że próbna produkcja już się rozpoczęła.

Reklama

Przy ul. Żmigrodzkiej w halach pamiętających czasy Wrozametu, a później upadłego Fagor Mastercooka, trwa remont. W jednych pomieszczeniach, można spotkać ekipy budowlane, w drugich trwa montaż linii produkcyjnych i maszyn. Modernizowana jest również cała infrastruktura, przede wszystkim informatyczna i transportowa. Część hal dopiero jest budowanych. Wielkość inwestycji robi wrażenie – w sumie, dwa nowe zakłady BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH) powstają na powierzchni równej 25 boiskom piłkarskim. W poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., koncern po raz pierwszy zaprezentował nowe inwestycje.

– Chcieliśmy pokazać, jak daleko jesteśmy, co już zrobiliśmy i kiedy planujemy otwarcie. Na próbę, pierwszych 77 urządzeń już wyprodukowaliśmy – mówi Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Otwarcie nowych zakładów zaplanowano na wrzesień 2017 r.

– Mamy za sobą pierwsze testy wybranych linii produkcyjnych, dlatego śmiało stwierdzam, że wszystko przebiega zgodnie z planem – dodaje Andreas Breitrainer, dyrektor Oddziału BSH we Wrocławiu.

500 mln zł i 1000 pracowników – otwarcie we wrześniu 2017

Budowa dwóch nowych zakładów BSH przy ul. Żmigrodzkiej trwa od marca 2016 r. Dotychczas Niemcy zainwestowali już blisko 200 mln zł i przyjęli do pracy ok. 90 osób. W pierwszej kolejności zatrudnienie w fabrykach znajdą inżynierowie różnych specjalizacji, pracownicy administracji i logistyki, jak również wykwalifikowani pracownicy bezpośrednio związani z procesem produkcji. W sumie, cała inwestycja wyniesie ok. 500 mln zł, a pracę znajdzie tam ok. 1000 osób – to dwukrotnie więcej, niż zapowiadano.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, gdy Niemcy (po 21 miesiącach negocjacji) kupili za 95 mln zł upadły zakład Fagor Mastercook przy ul. Żmigrodzkiej, zapowiadali, że zainwestują tam 120 mln zł i zatrudnią ok. 500 osób. Czytaj:

– Trwa rekrutacja i pracowników z każdym miesiącem będzie coraz więcej. Przy uruchamianiu produkcji będzie ich 350-400. Docelowo planujemy przyjąć ok. 1000 osób. Szczególnie liczymy na osoby z doświadczeniem i byłych pracowników Fagor Mastercooka – dodaje Konrad Pokutycki i dodaje, że obecnie, na placu budowy zatrudnionych jest jako podwykonawcy ok. 80 lokalnych firm.

W dwóch zakładach we Wrocławiu BSH, produkował sprzęt kuchenny do zabudowy (przede wszystkim chodzi o piekarniki) oraz najnowocześniejsze modele lodówek marki Bosch i Siemens. Przedstawiciele BSH mówią, że z taśm ich wrocławskich zakładów będzie zjeżdżać rocznie prawie 2 mln urządzeń. Trafią one na polski rynek, ale niemal 90 proc. wyjedzie za granicę. Wrocławskie piekarniki i lodówki BSH będą mogli kupić klienci w Europie Zachodniej, USA, Azji i Australii.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl