wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Wsparcie dla gastronomii. Wrocławski Pakiet Pomocowy
Wsparcie dla gastronomii. Wrocławski Pakiet Pomocowy

Obniżenie czynszu za lokale, umorzenie należności wobec gminy czy ulgi podatkowe – to tylko niektóre z form pomocy jakie Wrocław oferuje przedsiębiorcom z branży gastronomicznej.

Reklama

Miasto Wrocław od początku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 udostępniło narzędzia finansowe i promocyjne w celu wsparcia branży gastronomicznej, m.in.:

Do września 2020 obowiązywały ponadto:

 • Zwolnienie z opłat za czynsz za lokal gastronomiczny – przedsiębiorcy, którzy zamknęli swoją działalność prowadzoną w lokalach użytkowych mogli ubiegać się obniżenie miesięcznego czynszu do wysokości symbolicznej złotówki.
 • Powiększenie ogródków gastronomicznych w sezonie letnim - właściciele wrocławskich restauracji, mający umowę na prowadzenie ogródka gastronomicznego mogli skorzystać z większej przestrzeni. Dodatkowy metraż tzw. strefy wypoczynku mógł być przeznaczony na wystawienie stolików i krzeseł (bez ogrodzenia i parasoli). Pomoc w zachowaniu obowiązujących w sezonie wakacyjnym środków bezpieczeństwa. 
 • Zwolnienie z opłat za ogródek gastronomiczny – przedsiębiorcy, którzy w związku z pandemią nie prowadzili działalności w ogródkach gastronomicznych mogli ubiegać się o całkowite zwolnienie z opłat za nie.

Więcej informacji na temat Wrocławskiego Pakietu Pomocowego i tarcz rządowych

Inne rodzaje pomocy finansowej

Tarcze antykryzysowe

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej – jednej z branż, która została najbardziej dotknięta skutkami wprowadzonych obostrzeń – mogą także skorzystać z rządowych narzędzi wsparcia w ramach tzw. tarcz antykryzysowych – szczególnie najnowszej tzw. „Tarczy 6.0”:

 • Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników wybranych branż - miesięcznie 2000 zł do wynagrodzenia jednego pracownika, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Dofinansowanie przysługuje przez łączny okres 3 miesięcy kalendarzowych, przypadających od miesiąca złożenia wniosku, i jest przekazywane w miesięcznych transzach.

 • Jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą – otrzymają je przedsiębiorcy, których przychód działalności w październiku albo listopadzie 2020 r. był niższy co najmniej o 40% w stosunku do tego, który uzyskali odpowiednio w październiku albo listopadzie 2019 r., mieli przestój w prowadzeniu działalności gospodarczej w następstwie COVID-19 i wcześniej skorzystali ze świadczenia postojowego.

 • Jednorazowa dotacja z Funduszu Pracy dla mikro- i małych przedsiębiorców – dotacja do 5 tys. zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małemu przedsiębiorcy.

 • Zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 roku – zwolnienie obejmuje składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych należne za listopad 2020 roku.

Inne tarcze:

Więcej informacji dot. rządowych tarcz antykryzysowych 

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl