wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Toyota w Jelczu-Laskowicach wyprodukuje silniki do samochodów hybrydowych

Jarek Ratajczak,
Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach źródło: inwestor
Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach

400 mln zł zainwestuje Toyota w zakładach w Jelczu–Laskowicach w produkcję silników do napędów hybrydowych. Firma poszukiwać będzie nowych inżynierów i pracowników produkcji.

Reklama

Toyota Motor Europe ogłosiła pod koniec listopada 2017 r., że w roku 2020 rozpocznie produkcję nowej generacji silnika benzynowego o pojemności 1,5 l w fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach.

Najnowsza generacja silnika jest zaprojektowana w oparciu o nową globalną platformę projektową Toyoty (TNGA – Toyota New Global Architecture). Silnik ten wraz z baterią będzie wykorzystywany w napędach hybrydowych oraz w wersji konwencjonalnej. Będą w niego wyposażone modele Toyoty, które pojawią się na rynku od roku 2020.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nowy silnik powiększy gamę podzespołów produkowanych w naszych fabrykach. Napędy hybrydowe stanowią obecnie 40% sprzedaży Toyoty w Europie i ich udział wzrasta gwałtownie. Ta inwestycja oznacza, że będziemy mogli sprostać oczekiwaniom rynku – mówi Eiji Takeichi, prezes zarządu Toyota Motor Manufacturing Poland.

Toyota w zakładach w Jelczu-Laskowicach zainwestuje w produkcję silników do napędów hybrydowych 400 mln zł. Zwiększy to dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w inwestycje produkcyjne w Polsce do niemal 4,5 mld zł.

– Dzięki  projektowi napędu hybrydowego TNGA będziemy mogli zwiększyć naszą konkurencyjność. Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju dla naszych pracowników i bazy dostawców, zwiększając nasz wkład w rozwój polskiej gospodarki – podkreśla Dariusz Mikołajczak, dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach.

Toyota inwestuje 400 mln zł i zwiększa zatrudnienie

W związku z inwestycją firma poszukiwać będzie nowych inżynierów i pracowników produkcji.

– Uruchomienie przez Toyotę kolejnej linii produkcyjnej w Polsce nie tylko zwiększa nakłady inwestycyjne tej firmy w naszym kraju i daje nowe – dobrej jakości – miejsca pracy dla polskich inżynierów i techników. Przede wszystkim świadczy o tym, że motoryzacyjni giganci nieprzerwanie stawiają na nasz kraj oraz decydują się na reinwestowanie osiąganych tu zysków. Jeszcze niedawno byliśmy traktowani jako montownia i dostarczyciel taniej siły roboczej. Zerwaliśmy z tym i obecnie kiedy dwa na trzy nowe miejsca pracy w przemyśle europejskim powstają właśnie w Polsce, stajemy się fabryką Europy – mówi Mateusz Morawiecki, premier, minister rozwoju i finansów.

Energia w motoryzacji. Inwestycje i zmiany na rynku

Według ekspertów rozwój pojazdów z napędem elektrycznym będzie najważniejszym trendem w motoryzacji do 2025 roku, a Wrocław idealnie się w ten trend wpisuje. LG stworzy w aglomeracji największą w Europie fabrykę baterii litowych do e-aut, a zwiększone zainteresowanie autobusami napędzanymi prądem odnotowuje także Volvo.

Branża motoryzacyjna we Wrocławiu inwestuje i szuka pracowników

Pod Wrocławiem wyprodukują sprzęt dla armii za 70 mln zł

Motoryzacyjny gigant już działa we Wrocławiu

Iteratec we Wrocławiu będzie robił oprogramowanie

1000 osób znajdzie pracę w największej w Europie fabryce baterii do aut

W sierpniu 2017 r. ruszyły prace pod przyszłą fabrykę silników Mercedes-Benz w Jaworze. Inwestycja ma się zakończyć w połowie 2019 r.

BIW Polska z Wrocławia produkuje na świat

Knoll będzie produkować we Wrocławiu

Industrias Alegre uruchamia produkcję i szuka pracowników

Wrocławski Kongres Innowacji – pojazdy elektryczne

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl