wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pierwsze w Polsce targi pracy dla cudzoziemców
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

500 ofert pracy, prawie 20 pracodawców, do tego szkolenia, warsztaty i odpowiedzi na trudne pytania – tak wyglądają pierwsze targi pracy dla migrantów zorganizowane 23 maja w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju.

Reklama

Zainteresowanie pracowników targami było spore. Kolejka chętnych czekała w sporym ogonku do rejestracji.

Juriy Sadovyj jest studentem Politechniki Wrocławskiej. Na targach szukał ofert związanych z zarządzaniem, bo taki kierunek studiuje na pierwszym roku wrocławskiej uczelni. – Rozmawiam ze wszystkimi, mam przygotowane CV i znalazłem kila ofert – mówi student.

Targi pracy dl migrantów organizowane są praz pierwszy. – Jest tu lokalny biznes i duże korporacje. Na miejscu można napisać CV, zrobić zdjęci czy dowiedzieć się o procedurach związanych z zatrudnieniem obcokrajowców – mówi Igor Lisin z Fundacji Ukraina.

To właśnie procedury odstraszają często pracodawców. –  Są skomplikowane, dlatego na targach zapisałyśmy się na warsztaty dotyczące właśnie procedur – mówią Liana Ivan i Daria Pietryszyn z formy Savi. Firma z Obornik Śląskich szuka inżynierów z branży budowlanej elektrycznej i sanitarnej.

Bombardier transport szuka ślusarzy, spawaczy i lakierników, łącznie około 60 osób. – Szukamy ludzi z doświadczeniem, ale możemy też doszkolić potencjalnych pracowników – mówi Natalia Majer.

Fundacja chce organizować targi pracy w kolejnych latach. – Mamy pytania z Warszawy, czy tam moglibyśmy zorganizować takie wydarzenie – dodaje Igor Lisin.

Targi trwają do 17 przy ulicy Ruskiej 46a.

Skąd pomysł na organizację targów pracy dla obcokrajowców?

Sofiia Baianova, Fundacja Ukraina: – Zauważyliśmy, że na rynku pracy pojawili się pośrednicy i pracodawcy, którzy działają nieuczciwie. Na co dzień spotykamy się z migrantami, którzy przychodzą do Centrum Ukraińskiego Kultury i Rozwoju i pytają jak mają postępować w sytuacji, gdy zostali oszukani.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ukraina - organizacja pozarządowa, która powstała z inicjatywy Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu, pana Grzegorza Dzika. Jednak na targi zapraszamy wszystkich obcokrajowców. Na spotkaniu będzie można porozumieć się po rosyjsku, ukraińsku, angielsku i oczywiście po polsku.

Pierwsze Targi Pracy dla Migrantów

Pierwsze Targi Pracy dla Migrantów

Szkolenia / Warsztaty / Targi
Termin 23 maja 2018 od 10:00 do 17:00

Miejsce CUKR – Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju

Zobacz

Co zaprezentujecie podczas targów pracy dla migrantów?

– Przede wszystkim oferty pracy, ale też będzie można podnieść swoje kompetencje. Będą szkolenia m.in. z zakresu przygotowania dokumentów aplikacyjnych, konsultacje z zakresu legalizacji zatrudnienia i pobytu oraz spotkania z doradcami zawodowymi.

W programie są także interesujące kwestie dla przedsiębiorców szukających pracowników m.in. warsztaty o zatrudnieniu cudzoziemców i aktualne regulacje prawne. 

Kto może wziąć udział?

 – Na targi zapraszamy wszystkich migrantów mieszkających we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Mogą to być osoby z różnymi kompetencjami zawodowymi niezależnie od poziomu znajomości języka polskiego. Udział jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację na stronie organizatora

Jakie firmy zaprosiliście na targi?

– Będą oferty z różnych branż, m.in.: usługowej, budowlanej, farmaceutycznej i informatycznej. Wystawcami będą takie firmy jak: SoftServe, BNY Mellon, UBS oraz grupa Hasco-Lek. W trakcie targów pracodawcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty, spotkania z potencjalnymi kandydatami, także w formie rekrutacyjnego "speed dating". Partnerami targów jest Zachodnia Izba Gospodarcza i Grupa Impel.

Czytaj także: Infopunkt dla obcokrajowców powstał przy ul. Ruskiej

Obcokrajowcy coraz częściej wybierają Wrocław [PORADNIK]

Coraz więcej zagranicznych specjalistów pracuje we Wrocławiu. Z myślą o nich, ich rodzinach i pracodawcach opracowaliśmy swojego rodzaju poradnik. W kolejnych artykułach omawiane są takie tematy, jak – relokacja pracowników z zagranicy w praktyce z punktu widzenia pracodawcy, relokacja członków rodziny pracownika z zagranicy, początkowe koszty obcokrajowca związane z przeprowadzką do Wrocławia, rejestracja firmy w Polce przez cudzoziemca oraz miniporadnik ekspata, czyli jak odnaleźć się we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl