Scanway Space w EagleEye
Na potrzeby projektu EagleEye, Scanway z Wrocławia projektuje bardzo dokładny, wysokorozdzielczy teleskop. Zostanie umieszczony w satelicie i będzie skierowany, nie jak zazwyczaj ku gwiazdom, lecz w stronę Ziemi. Pozwoli on na uzyskanie zdjęć o rozdzielczości rzędu 1 metra na piksel w dwóch pasmach: widzialnym (VIS) i podczerwonym (NIR). W celu uzyskania lepszej jakości zobrazowań w projekcie EagleEye zostaną wdrożone również algorytmy bazujące na sztucznej inteligencji.
Rozdzielczość projektowanego przez Scanway teleskopu jest taka, że gdyby zamiast w kosmosie, umieścić go na Ślęży i spojrzeć na Wrocław, to można by dostrzec obiekty wielkości 8 cm, na przykład krasnala na wrocławskiej starówce.
Twórcy Scanway są laureatami „30 Kreatywnych Wrocławia 2017 ”

Scanway teleskop: dokładność, inteligencja i odporność na temperatury
- Interesująca jest również mechaniczna część projektu, ponieważ wysłane w kosmos instrumenty muszą znosić bardzo zróżnicowane warunki temperaturowe.
- W odpowiedzi na tę potrzebę inżynierowie Scanway deklarują zastosowanie innowacyjnych rozwiązań zapewniających atermiczność całej konstrukcji – czyli stabilną pracę termiczną teleskopu w trudnych warunkach kosmicznych.
- Obecnie zespół jest w końcowej fazie prac projektowych, a testy teleskopu są zaplanowane na koniec 2021 roku.
EagleEye – Polska obserwuje Ziemię
EagleEye to polski projekt kosmiczny. Chodzi o zbudowanie satelity, który będzie obserwować Ziemię z kosmosu. Po co? Przedstawiciele spółki Scanway tłumaczą, że głównie dlatego, że tego typu obserwacje są od lat ważnym narzędziem pracy polskiego sektora obronnego, a pozyskiwanie ich od zagranicznych podmiotów jest drogie. Polska postanowiła wysłać w kosmos własnego satelitę spoglądającego na Ziemię.
Scanway – wrocławskie oko w kosmosie
Wszystkie najważniejsze moduły satelity są opracowywane w kraju, a za ich realizację odpowiadają polskie podmioty z branży kosmicznej: Creotech, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Scanway. Ważny wkład w powodzenie misji, czyli spełnienie zadania obserwacji Ziemi przez satelitę, ma wrocławska spółka Scanway, która robi instrumenty obserwacyjne dla przemysłu i kosmosu.
Scanway Wrocław kosmiczne projekty – zrobili pierwszą polską kosmiczną wiertarkę
Wrocławska firma Scanway to 30-osobowy zespół specjalistów z zakresu technologii obserwacyjnej. Mają już za sobą kilka projektów kosmicznych, m.in.: zrobili pierwszą polską kosmiczną wiertarkę (eksperyment DREAM), satelitę ScanSAT oraz prototyp satelitarnego systemu do obserwacji Ziemi (PIAST).