wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. SatRevolution rusza z kampanię crowdfundingową i zaprasza inwestorów
źródło: SatRevolution

Wrocławska spółka SatRevolution z sukcesem wysłała na orbitę pierwszego polskiego satelitę obserwacyjnego. W planach jest konstrukcja całej konstelacji liczącej ponad tysiąc urządzeń obrazujących Ziemię w czasie rzeczywistym. Spółka zapowiada zbiórkę crowdfundingową na platformie Crowdway.pl. Celem jest zebranie 4,1 mln zł.

Reklama

Wrocławska spółka SatRevolution zapowiedziała zbiórkę crowdfundingową na platformie Crowdway.pl, wspierającą inwestycję w rozwój technologii. Cel kampanii, to pozyskanie kwoty do 4,1 mln zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój satelity ScopeSat oraz wbudowanego w urządzenie rozkładanego instrumentu optycznego DeploScope. Kluczowym projektem SatRevolution jest stworzenie pierwszej polskiej konstelacji nanosatelitów REC – obrazującej Ziemię w czasie rzeczywistym.

– SatRevolution swoje działania B+R finansował do tej pory przede wszystkim ze środków własnych i dotacji. Teraz, gdy Światowid został wysłany w przestrzeń kosmiczną, jeszcze odważniej patrzymy w gwiazdy oraz w przyszłość, dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić do udziału w naszym przedsięwzięciu także inwestorów. Wyliczono, że każda zainwestowana złotówka w biznes kosmiczny zwraca się 7-krotnie. Najdalej w ciągu miesiąca będziemy mogli zdradzić więcej szczegółów propozycji inwestycji w nasz biznes – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes  SatRevolution.

Firma poinformowała o podpisaniu kolejnego listu intencyjnego – tym razem współpracą z SatRevolution zainteresowana jest spółka Virgin Orbit, należąca do Virgin Group, świadcząca usługi wynoszenia dla małych satelitów. Listy intencyjne na wykorzystanie danych satelitarnych pochodzących z konstelacji REC podpisały wcześniej: UNITAR – Instytut ONZ do spraw Badań i Szkoleń oraz Miasto Wrocław.

Pierwszy polski satelita obserwacyjny w kosmosie

Przypomnijmy, że 17 kwietnia z ośrodka NASA na wyspie Wallops w USA, o godz. 22:46 czasu polskiego, wystrzelony na orbitę został Światowid.

– Jest to nasza technologia demonstracyjna. Żeby wysłać Światowida na orbitę, nasz zespół musiał pokonać drogę pełną prób i błędów – nauczyć się, jakie rozwiązania działają, jak maksymalnie zoptymalizować nasze technologie. Samo wysłanie Światowida na orbitę było dowodem, że potrafimy projektować, budować oraz wysyłać nanosatelity w przestrzeń kosmiczną – dodaje Grzegorz Zwoliński.

Ze Światowidem na orbitę poleciał również KRAKsat, satelita-eksperyment, wykorzystujący ferrofluid (ciecz magnetyczną) do sterowania swoim położeniem,  stworzony dzięki współpracy uczelni AGH, UJ oraz spółki SatRevolution.

Pojazd kosmiczny Cygnus NG-11, w którym znajdują się satelity, zacumował do międzynarodowej stacji kosmicznej 19 kwietnia. Statek po odłączeniu od stacji będzie orbitował jeszcze przez 7 miesięcy w celu przetestowania nowych technologii i wytrzymałości konstrukcji na dłuższe misje, które w przyszłości będą w stanie zapewnić dostawy dla dalej oddalonych od Ziemi stacji kosmicznych, takich jak planowana stacja Gateway, która znajdować się będzie w pobliżu Księżyca.

Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje

O sposobach na pozyskanie kapitału będziemy rozmawiać podczas konferencji Startup Wrocław: Ewolucje – Money, która odbędzie się 30 maja w Kinie Nowe Horyzonty.

Pokażemy wówczas zarówno perspektywę funduszy VC, jak i założycieli startupów. Naszymi głównymi prelegentami będą seryjny przedsiębiorca Marek Zmysłowski i Lawrence Barclay – szef Manta Ray Ventrues, funduszu VC założonego przez Sebastiana Kulczyka. 

KUP BILET NA STARTUP WROCŁAW: EWOLUCJE - MONEY

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl