wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu powstała Polsko-Luksemburska Izba Gospodarcza

10 stycznia 2019 r. we Wrocławiu rozpoczęła działalność Polsko-Luksemburska Izba Gospodarcza. Zrzesza polskie i luksemburskie firmy i ma przyczynić się do umacniania powiązań gospodarczych.

– Impulsem do powstania izby było ożywienie współpracy gospodarczej pomiędzy oba krajami. Potrzebna była jednak bezpieczna platforma – instytucja, w ramach której moglibyśmy planować perspektywiczne działania oraz stworzyć możliwość współpracy i wymiany doświadczeń – mówi Krzysztof Bramorski, prezes Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej.

Jak podkreślają pomysłodawcy, wybór Wrocławia na siedzibę izby nie jest przypadkowy. Region jest miejscem skupiającym ważnych przedsiębiorców z obszaru logistyki, IT, technologii biomedycznych czy kosmicznych. To branże, na których rozwój Luksemburg szczególnie zwraca uwagę.

Rozwój stosunków gospodarczych

Swoją działalnością PLIG obejmuje całą Polskę – założycielami są firmy z Wrocławia, Warszawy, Gdańska, a członkowie izby pochodzą m.in. z Poznania, Gdyni, Krakowa czy Białegostoku. Obecnie izba liczy 20 przedsiębiorców z obu krajów i są kolejni chętni.

Głównym celem Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej jest wspomaganie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Polską a Luksemburgiem, ochrona i popieranie polskich interesów gospodarczych oraz wspieranie rozwoju przedsiębiorczości oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowych i gospodarczych w obu krajach. Pierwsze działania już zostały podjęte, kolejne są planowane.

We wrześniu ubiegłego roku do Wrocławia i Opola przyjechała z misją gospodarczą grupa przedsiębiorców luksemburskich. Podobną misję, ale dla przedsiębiorców polskich przygotowuje izba w tym roku.

Kontakt

Polsko-Luksemburska Izba Gospodarcza, ul. Rzeźnicza 32-33 we Wrocławiu, II p., tel. 71 346 70 87

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl