wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uratują miejsca pracy

Przedsiębiorcy, którym mimo kłopotów ich firmy, zależy na utrzymaniu zatrudnienia lub ograniczeniu liczby osób przewidzianych do zwolnienia, mogą skorzystać z uruchomionego właśnie projektu „Aktywizacja Dolnośląskiego Rynku Pracy”. Jego realizacją zajęła się Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, która na ten cel przeznaczyła 12 mln zł.

Reklama

Na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorstwa przechodzące procesy restrukturyzacyjne, modernizacyjne i planujące zwolnienia pracowników, jak również osoby zwolnione z pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. 

Szkolenia i dotacje

W ramach projektu możliwe jest m.in. przekwalifikowanie pracowników lub podniesienie ich kompetencji, aby mogli oni wykonywać nowe obowiązki. Zakres wsparcia obejmuje szkolenia, kursy zawodowe oraz studia podyplomowe.

Pracodawcy mogą również pozyskać pracowników na finansowane z programu staże zawodowe.

Z kolei wsparciem dla osób, które w ostatnim półroczu straciły pracę z przyczyn leżących po stronie pracodawcy są bezzwrotne dotacje na  rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 23 tys. zł, połączone ze wsparciem doradczo-szkoleniowym. O taką pomoc może ubiegać się osoba, która spełnia co najmniej jeden z warunków: jest osobą niepełnosprawnością, ukończyła 50 lat, jest kobietą, jest pracownikiem o niskich kwalifikacjach, jest osobą poniżej 30. roku życia oraz nie posiadała wpisu do rejestru Ewidencji Działalności Gospodarczej w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu. Wymagany jest również 10 proc. własny udział finansowy.

Dopłacą do przeprowadzki

Uczestnicy programu mogą również skorzystać z poradnictwa psychologicznego, które ma na celu udzielenie pomocy uczestnikom projektu mającym trudności z przystosowaniem się do nowej sytuacji spowodowanej utratą pracy lub możliwością zwolnienia.  

Z kolei osoby, które podejmą zatrudnienie poza dotychczasowym miejscem zamieszkania, mogą liczyć na dodatek relokacyjny. Jego wysokość to nawet 7 tys. zł.

Osoby z Wrocławia i okolic, które są zainteresowane wzięciem udziału w programie, powinny wypełnić dokumenty rekrutacyjne, które są dostępne na stronie internetowej: tutaj , a następnie przynieść je lub przesłać pod adres: Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., Al. Kasztanowa 3A-5, 53-125 Wrocław.

Projekt Aktywizacja Dolnośląskiego Rynku Pracy” jest realizowany na terenie województwa dolnośląskiego w ramach partnerstwa utworzonego przez DAWG Sp. z o.o. oraz Agencję Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A.  Legnicy, Agencję Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A.  w Nowej Rudzie i Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. z w Jeleniej Górze.  Finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl