wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Łatwiej o pieniądze dla początkujących przedsiębiorców

Redakcja www.wroclaw.pl,

Początkujące małe i średnie przedsiębiorstwa, które zamierzają zainwestować w innowacyjne projekty, teraz łatwiej będą mogły pozyskać pieniądze na ten cel.

Reklama

Obecnie, aby otrzymać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, wystarczy udokumentować  wydatki kwalifikowalne niezbędne do otrzymania dotacji w wysokości 50 tys. zł, a nie jak to było do tej pory - 100 tys. Udogodnienia zostały wypracowane przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą (DIP) oraz partnerów społecznych, m.in. związek Dolnośląskich Pracodawców. Eksperci organizacji biznesowych wskazywali na wyraźne bariery w finansowaniu rozwoju firm MŚP, które stosunkowo krótko działają na regionalnym rynku.

Oprócz obniżenia minimalnego poziomu wydatków kwalifikowalnych, organizacje zarekomendowały także podniesienie maksymalnej wielkości dofinansowania do z 45 do 60 proc. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca zgodziła się także wprowadzić ograniczenie dotyczące maksymalnego poziomu wydatków kwalifikowalnych do 250 tys. zł. Zmiany te pozwolą większej liczbie innowacyjnych przedsiębiorców skorzystać z dofinansowania RPO.

– Jako DIP jesteśmy nastawieni na dialog i współpracę z dolnośląskim biznesem – mówi Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. - Zależy nam na tworzeniu odpowiednich i przyjaznych warunków dla przedsiębiorców z sektora MŚP, również tych początkujących.

– Cieszę się, że nasze propozycje zmian zostały dobrze odebrane – twierdzi Marcin Kowalski, wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców. - To wyraźny sygnał, że jest wola i chęć współpracy między DIP a środowiskiem partnerów społecznych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl