Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Proggy-Buggy przeznaczony jest dla wszystkich pasjonatów programowania, którzy lubią rozwiązywać problemy w tej dziedzinie, wiedzą, czym są aplikacje konsolowe i standardowe strumienie input-output oraz potrafią pisać programy. Mogą wziąć w nim udział zarówno amatorzy, uczniowie i studenci, jak również profesjonaliści zawodowo zajmujący się pisaniem kodu.
Do rozwiązania 13 problemów
Rywalizacja będzie polegała na rozwiązaniu 13 problemów algorytmicznych, co należy zrobić w 42 minuty. Odpowiedzią na każde zadanie będzie aplikacja konsolowa, której tekst źródłowy może być napisany w dowolnym języku programowania (C, C++, Free Pascal, Java, Mono C#, Python, Ruby, PHP, JavaScript). Językiem roboczym konkursu jest język angielski.
Jesienna edycja tego wydarzenia umożliwia udział indywidualny oraz zespołowy w trzech kategoriach - „Amator”, „Profesjonalista” lub „Superbohater”. Uczestnicy mogą rywalizować zarówno online - z dowolnego miejsca na świecie, jak i offline. W Polsce konkurs stacjonarnie organizowany jest tylko w czterech miastach: we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie i Lublinie. Udział w nim jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie wydarzenia. Uczestnicy muszą też posiadać własnego laptopa i stabilne podłączenie do internetu.
Uczestnicy z 60 krajów
Według organizatorów konkurs Proggy-Buggy nawiązuje do powieści science fiction „Autostopem przez Galaktykę” Douglasa Adamsa. Jest organizowany od 10 lat. Po raz pierwszy odbył się w 2014 r. Dotychczasowe edycje przyciągnęły łącznie ponad 10 tysięcy uczestników z około 60 krajów. Organizatorem wydarzenia jest DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym, współpracująca z ponad 6 tys. profesjonalistów z USA, Europy, Ameryki Południowej i Azji.
Początek konkursu Proggy-Buggy: 26 października 2024 roku, godz. 12:00.
We Wrocławiu stacjonarnie – Plac Grunwaldzki 23 (6. piętro). Osoby, które wybiorą tę formę rywalizacji, powinny dodatkowo zarejestrować się na wrocławskiej stronie wydarzenia.