Spotkanie odbędzie się 14 listopada (środa) w godzinach 13.00 – 15.30 w siedzibie SmartOffice przy ul. Piłsudskiego 69/73 (Retro Office House).
Organizatorem giełdy jest Biuro Rozwoju Gospodarczego wrocławskiego magistratu – jednostka odpowiedzialna za realizację projektu ożywiania dawnych traktów handlowych i rewitalizację społeczno – gospodarczą. To tu 10 lat temu zaczęły się działania miękkie związane z Nadodrzem, a potem działania w Centrum Staromiejskim.
– Z bagażem doświadczenia i wiedzy o innowacyjnych działaniach w innych miastach Europy wkroczyliśmy na ulicę Piłsudskiego – mówi Janina Woźna, dyrektorka Biura Rozwoju Gospodarczego. – Mamy już dokładną i aktualną analizę stanu tej ulicy. Została ona wykonana w ubiegłym roku przez studentów wrocławskich uczelni w ramach projektu „Z wirtualu do realu”.
Ulica Piłsudskiego ewidentnie „dzieli się” na dwa odcinki o różnym charakterze.
– Pierwszy zaczyna się na skrzyżowaniu ze Świdnicką i biegnie w stronę Dworca Głównego. – zaznacza Małgorzata Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego. – Ta część ma charakter żywy, tętniący życiem, biznesowy. Zupełnie inny charakter ma Piłsudskiego w biegu do Placu Legionów. Ten odcinek ulicy wymaga naszego szczególnego zaangażowania i zastosowania różnych narzędzi interwencji. – podkreśla Małgorzata Golak.
Ul. Piłsudskiego zmienia się
W ciągu 2 lat liczba pustostanów na ulicy spadła o połowę. W tym czasie zostały tam zakończone nowe inwestycje..
Obok sklepów i zakładów usługowych z wieloletnią tradycją pojawiły się nowe, tzw. destynacyjne działalności: salon sukien ślubnych i koktajlowych projektantki gwiazd Agnieszki Światły, Imaginarium z bogatą ofertą wirtualnej rzeczywistości i escape roomem oraz Pan Pablo ze swoim bajkowym światem butów i skarpetek. Remontują się Historyczne Hotele Wrocławia.
Trwają rozmowy z organizacjami pozarządowymi w sprawie uruchomienia infopunktu, wzorowanego na tym z Nadodrza.
– Kolejnym naszym krokiem jest zainteresowanie biur nieruchomości ofertą lokalową na Piłsudskiego – mówi Małgorzata Golak. – Mamy tu na myśli lokale gminne oraz prywatne, gdyż czasami także prywatny właściciel ma problem ze znalezieniem najemcy, zwłaszcza o charakterze wpisującym się w nowe trendy ulicy.
– Miastu zależy na budowaniu nowego wizerunku ulicy; tu zmienia się dziś wszystko: charakter, infrastruktura, funkcjonalność obszaru. Dlatego zapraszamy biura nieruchomości, właścicieli lokali na Piłsudskiego oraz osoby poszukujące miejsca dla firmy „na własną rękę” na giełdę nieruchomości 14 listopada 2018. Spotkajmy się, poznajmy i zobaczmy, co możemy zdziałać razem – podkreśla Małgorzata Golak.