wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
ul. Piłsudskiego wroclaw.pl
ul. Piłsudskiego

Miasto zaprasza biura nieruchomości oraz wszystkie wrocławskie firmy, które są obecnie na etapie poszukiwania odpowiedniego lokalu na swoją działalność, do wzięcia udziału w giełdzie nieruchomości poświęconej lokalom na ulicy Piłsudskiego.

Reklama

Spotkanie odbędzie się 14 listopada (środa) w godzinach 13.00 – 15.30 w siedzibie SmartOffice przy ul. Piłsudskiego 69/73 (Retro Office House).

Organizatorem giełdy jest Biuro Rozwoju Gospodarczego wrocławskiego magistratu – jednostka odpowiedzialna za realizację projektu ożywiania dawnych traktów handlowych i rewitalizację społeczno – gospodarczą. To tu 10 lat temu zaczęły się działania miękkie związane z Nadodrzem, a potem działania w Centrum Staromiejskim.

– Z bagażem doświadczenia i wiedzy o innowacyjnych działaniach w innych miastach Europy wkroczyliśmy na ulicę Piłsudskiego – mówi Janina Woźna, dyrektorka Biura Rozwoju Gospodarczego. – Mamy już dokładną i aktualną analizę stanu tej ulicy. Została ona wykonana w ubiegłym roku przez studentów wrocławskich uczelni w ramach projektu „Z wirtualu do realu”.

Ulica Piłsudskiego ewidentnie „dzieli się” na dwa odcinki o różnym charakterze.

– Pierwszy zaczyna się na skrzyżowaniu ze Świdnicką i biegnie w stronę Dworca Głównego. – zaznacza Małgorzata Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego. – Ta część ma charakter żywy, tętniący życiem, biznesowy. Zupełnie inny charakter ma Piłsudskiego w biegu do Placu Legionów. Ten odcinek ulicy wymaga naszego szczególnego zaangażowania i zastosowania różnych narzędzi interwencji. – podkreśla Małgorzata Golak.

Ul. Piłsudskiego zmienia się

W ciągu 2 lat liczba pustostanów na ulicy spadła o połowę. W tym czasie zostały tam zakończone nowe inwestycje..

Obok sklepów i zakładów usługowych z wieloletnią tradycją pojawiły się nowe, tzw. destynacyjne działalności: salon sukien ślubnych i koktajlowych projektantki gwiazd Agnieszki Światły, Imaginarium z bogatą ofertą wirtualnej rzeczywistości i escape roomem oraz Pan Pablo ze swoim bajkowym światem butów i skarpetek. Remontują się Historyczne Hotele Wrocławia.

Trwają rozmowy z organizacjami pozarządowymi w sprawie uruchomienia infopunktu, wzorowanego na tym z Nadodrza.

– Kolejnym naszym krokiem jest zainteresowanie biur nieruchomości ofertą lokalową na Piłsudskiego – mówi Małgorzata Golak. – Mamy tu na myśli lokale gminne oraz prywatne, gdyż czasami także prywatny właściciel ma problem ze znalezieniem najemcy, zwłaszcza o charakterze wpisującym się w nowe trendy ulicy.

– Miastu zależy na budowaniu nowego wizerunku ulicy; tu zmienia się dziś  wszystko: charakter, infrastruktura, funkcjonalność obszaru. Dlatego zapraszamy biura nieruchomości, właścicieli lokali na Piłsudskiego oraz osoby poszukujące miejsca dla firmy „na własną rękę” na giełdę nieruchomości 14 listopada 2018. Spotkajmy się, poznajmy i zobaczmy, co możemy zdziałać razem – podkreśla Małgorzata Golak.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl