Fresenius Medical Care oraz Fresenius Kabi to spółki będące częścią międzynarodowej grupy Fresenius, działającej w obszarze ochrony zdrowia. W czwartek, 9 kwietnia, w budynku biurowym przy ul. Białoskórniczej otwarto ich dwa centra usług wspólnych. Będą świadczyć usługi finansowe i księgowe dla spółek ze swoich obszarów biznesowych. Oba centra zamierzają zatrudnić łącznie około 300 osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Pracę znajdą osoby z dobrą znajomością języków obcych oraz doświadczeniem w obszarze finansów i księgowości.
– Jestem bardzo dumny z tego, że Fresenius wybrał Wrocław jako centralną lokalizację dla swoich międzynarodowych Centrów Usług Wspólnych w Europie. Fresenius jest ważnym graczem na światowym rynku usług medycznych z dużymi perspektywami wzrostu. Nowe centra stworzą stabilne miejsca pracy we Wrocławiu, oferując bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia w międzynarodowym środowisku – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
Fresenius we Wrocławiu otworzył centra usług wspólnych
W Polsce Fresenius Medical Care Polska zaopatruje szpitale i stacje w całym kraju od blisko 30 lat. Fresenius Medical Care jest dostawcą produktów i usług dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Fresenius Kabi to globalna firma, produkująca niezbędne dla ratowania życia leki oraz urządzenia medyczne przeznaczone do infuzji, transfuzji i żywienia klinicznego. Obie firmy są obecne w Polsce. Fresenius Kabi ma fabryki w Kutnie i Błoniu pod Wrocławiem oraz jednostkę sprzedażową w Warszawie. Polska siedziba Fresenius Medical Care znajduje się w Poznaniu, skąd koordynowana jest praca ponad siedemdziesięciu stacji dializ w Polsce. Stacje te są zarządzane przez spółkę Fresenius Nephrocare Polska. Grupa Fresenius ma obecnie w Polsce ponad 2800 pracowników.
Fresenius jest międzynarodową grupą działającą w obszarze ochrony zdrowia oraz opieki szpitalnej i domowej nad pacjentami. W 2014 roku Fresenius miał 23 miliardy euro przychodu i zatrudniał ponad 210 tys. pracowników w ponad 100 krajach świata.