wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Fresenius otworzył Centra Usług Wspólnych we Wrocławiu

Moment uroczystego otwarcia

300 osób w ciągu dwóch lat znajdzie pracę w otwartych dziś dwóch Centrach Usług Wspólnych, medycznych spółek Fresenius Medical Care oraz Fresenius Kabi. Centra będą świadczyć usługi finansowe i księgowe.

Reklama

Fresenius Medical Care oraz Fresenius Kabi to spółki będące częścią międzynarodowej grupy Fresenius, działającej w obszarze ochrony zdrowia. W czwartek, 9 kwietnia, w budynku biurowym przy ul. Białoskórniczej otwarto ich dwa centra usług wspólnych. Będą świadczyć usługi finansowe i księgowe dla spółek ze swoich obszarów biznesowych. Oba centra zamierzają zatrudnić łącznie około 300 osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Pracę znajdą osoby z dobrą znajomością języków obcych oraz doświadczeniem w obszarze finansów i księgowości.

– Jestem bardzo dumny z tego, że Fresenius wybrał Wrocław jako centralną lokalizację dla swoich międzynarodowych Centrów Usług Wspólnych w Europie. Fresenius jest ważnym graczem na światowym rynku usług medycznych z dużymi perspektywami wzrostu. Nowe centra stworzą stabilne miejsca pracy we Wrocławiu, oferując bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia w międzynarodowym środowisku – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Fresenius we Wrocławiu otworzył centra usług wspólnych

W Polsce Fresenius Medical Care Polska zaopatruje szpitale i stacje w całym kraju od blisko 30 lat. Fresenius Medical Care jest dostawcą produktów i usług dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Fresenius Kabi to globalna firma, produkująca niezbędne dla ratowania życia leki oraz urządzenia medyczne przeznaczone do infuzji, transfuzji i żywienia klinicznego. Obie firmy są obecne w Polsce. Fresenius Kabi ma fabryki w Kutnie i Błoniu pod Wrocławiem oraz jednostkę sprzedażową w Warszawie. Polska siedziba Fresenius Medical Care znajduje się w Poznaniu, skąd koordynowana jest praca ponad siedemdziesięciu stacji dializ w Polsce. Stacje te są zarządzane przez spółkę Fresenius Nephrocare Polska. Grupa Fresenius ma obecnie w Polsce ponad 2800 pracowników.

Fresenius jest międzynarodową grupą działającą w obszarze ochrony zdrowia oraz opieki szpitalnej i domowej nad pacjentami. W 2014 roku Fresenius miał 23 miliardy euro przychodu i zatrudniał ponad 210 tys. pracowników w ponad 100 krajach świata.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl