wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Finansowanie działalności
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Masz pomysł na biznes, ale brakuje Ci funduszy? Podpowiadamy, gdzie szukać pieniędzy na start i rozwój własnej firmy.

Reklama

Żaden biznes nie będzie się rozwijał, jeżeli w niego nie zainwestujemy. Oszczędności i pożyczki od rodziny czy przyjaciół, które na początku wkładamy w uruchomienie działalności, często nie wystarczą. Żeby ruszyć z miejsca, potrzebne są pieniądze.

Formy finansowania

Najpopularniejsze formy finansowania zewnętrznego to pożyczka i kredyt dla firm. Ich alternatywą, jeśli chcesz kupić maszyny, urządzenia, samochód dostawczy czy komputery, są leasing oraz faktoring.

Inne możliwości to różnego rodzaju dotacje i subwencje dla przedsiębiorców, pieniądze od Aniołów Biznesu, z funduszy zalążkowych i venture capital.

Preferencyjne programy

Poszukując pieniędzy na start i rozwój firmy, warto zwrócić uwagę na ofertę preferencyjnego finansowania dla przedsiębiorców z programów Unii Europejskiej.

Obejmują one instrumenty dłużne (kredyty inwestycyjne i obrotowe, leasing, pożyczki, poręczenia) oraz finansowanie kapitałowe (fundusze venture capital). Źródłem informacji na ich temat jest Krajowy Punkt Kontaktowy.

Uwaga na koszty

Niestety, „pożyczki” z zewnątrz są kosztowne. Jeśli zaciągasz kredyt w banku, będziesz musiał go spłacić, ale także ponieść dodatkowe koszty – odsetek, prowizji, innych opłat. Za zastrzyk gotówki od inwestora zewnętrznego (np. anioła biznesu) czy społeczności internetowej, zapłacisz częścią udziałów w swojej firmie. Dlatego najbardziej poszukiwanym sposobem dofinansowania są bezzwrotne dotacje.

Dodatkowe informacje:

Gdzie szukać pieniądze na start i rozwój własnej firmy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl