wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przemysł 4.0, czyli jak będziemy produkować w przyszłości

Michał Karbowiak,
Konferencja dotycząca Przemysłu 4.0 odbędzie się we Wrocławiu po raz czwarty Materiały Prasowe
Konferencja dotycząca Przemysłu 4.0 odbędzie się we Wrocławiu po raz czwarty

Czy w Fabryce Przyszłości produkty będą projektowane wirtualnie, wytwarzane głównie przez roboty i to pojedynczo - pod potrzeby konkretnego klienta? O tym wszystkim porozmawiają uczestnicy konferencji, która rozpocznie się w środę we Wrocławiu.

Reklama

Według danych GUS tylko w 2015 roku produkcja sprzedana przemysłu w województwie dolnośląskim wyniosła ponad 110 mld zł. W całej branży pracowało u nas ponad 360 tys. osób. Dodatkowo – od kilku lat Wrocław jest istotnym ośrodkiem debaty na temat innowacji związanych z czwartą rewolucją przemysłową. Od 2014 roku to u nas organizowana jest bowiem konferencja „Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0”.

Wyprzedzili trend

W trakcie jej trwania eksperci z największych firm rozmawiają o tym, jak przystosować produkcję do warunków nowej rzeczywistości - opartej na cyfrowej infrastrukturze, powszechnym dostępie do danych oraz oprogramowaniu kształtującym funkcjonalność biznesu.

 – W tym roku konferencję organizujemy już po raz czwarty, a od klientów czy partnerów biznesowych słyszymy, że właściwie wyprzedziliśmy trend. Cieszymy się, iż dzięki temu Wrocław stał się miejscem, gdzie najwcześniej i najmocniej w kraju komunikowano konieczność zorientowania się na przyszłość produkcji zgodną z ideą Przemysłu 4.0 – mówi Paweł Stefański, prezes zarządu wrocławskiej firmy Balluff, głównego organizatora konferencji.

Jego zdaniem wspomniane wydarzenie przez lata przyczyniło się zarówno do zwiększenia konkurencyjności firm jak i do ich sukcesów, także na arenie międzynarodowej.

 – Chcielibyśmy, aby nasza konferencja wciąż stanowiła inspirację płynącą z przemysłu dla przemysłu. Podobnie jak Alvin Toffler uważamy, że analfabetami XXI wieku nie będą ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, ale ci, którzy nie będą potrafili się uczyć, oduczać i uczyć na nowo – podkreśla Stefański.

Łączenie świata informacji i maszyn

O czym dyskutować będą uczestnicy tegorocznej edycji konferencji? Pierwszego dnia m.in. o bezpieczeństwie danych czy zmianach w edukacji, jakich wymaga czwarta rewolucja przemysłowa. Drugiego o robotyzacji, wirtualnym projektowaniu produktów czy nowych metodach elastycznej i efektywnej produkcji.

  W drodze do Fabryki Przyszłości wiele już zostało zrobione, ale równie wiele jeszcze przed nami. Taka fabryka z pewnością połączy świat informacji ze światem maszyn, pozwoli na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów zgodnie z preferencjami zamawiającego–  kończy Paweł Stefański.

Konferencja „Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0” odbędzie się w środę i w czwartek we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Zapisy na wydarzenie są już zamknięte.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl