wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław: Europejska Agencja Kosmiczna szkoli specjalistów od analizy zagrożeń powodziami
Uczestnicy szkolenia hydrologicznego organizowanego przez ESA i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uczestnicy szkolenia hydrologicznego organizowanego przez ESA i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu zorganizowała zaawansowany kurs z zakresu teledetekcji ze szczególnym uwzględnieniem hydrologii i zagrożeń związanych z wodą. Młodzi naukowcy nauczą się jak wykorzystywać do tego celu najnowsze technologie oraz dane satelitarne.

Reklama

Prowadzony we Wrocławiu kurs jest częścią programu badawczo-rozwojowego Europejskiej Agencji Kosmicznej dotyczącego obserwacji Ziemi - FutureEO.

Celem tego kursu, który właśnie rozpoczął się we Wrocławiu, jest przeszkolenie kolejnego pokolenia naukowców i ekspertów zajmujących się obserwacjami Ziemi, pracujących w dziedzinach hydrologii i powiązanych zagrożeń, w zakresie wykorzystywania danych z Copernicus i innych misji satelitarnych do celów naukowych i rozwoju aplikacji.
Magdalena Fitrzyk z Europejskiej Agencji Kosmicznej

Szkolą specjalistów z 18 krajów

W kursie biorą udział młodzi naukowcy, badacze, doktoranci oraz specjaliści i osoby zatrudnione w administracji państwowej z 16 krajów europejskich, Arabii Saudyjskiej i Australii. Na co dzień zajmują się oni obserwacjami Ziemi, hydrologią, a także zagrożeniami i obiegiem wody w przyrodzie. Natomiast wykładowcy kursu prowadzonego we Wrocławiu to najlepsza kadra naukowa z europejskich uniwersytetów i instytutów badawczych m.in. z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Skupiamy się nie tylko na pogłębianiu wiedzy młodego pokolenia naukowców, konsultacjach z wykładowcami, ale również na networkingu pozwalającym na nawiązanie potencjalnej współpracy między uczestnikami kursu.
Magdalena Fitrzyk

Wrocław wybrany nie bez powodu

Jak twierdzi przedstawicielka Europejskiej Agencji Kosmicznej, Wrocław oraz Uniwersytet Przyrodniczy zostały wybrane nie bez powodu.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym, a w szczególności w Instytucie Inżynierii Środowiska, od lat prowadzone są badania w zakresie hydrologii, jakości wody i jej obiegu w przyrodzie. Natomiast Instytut Geodezji i Geoinformatyki ma na swoim koncie badania z zakresu teledetekcji środowiska oraz zagrożeń związanych z wodą, takich jak na przykład osuwiska.
Magdalena Fitrzyk

Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę dotyczącą narzędzi i metod wykorzystania danych satelitarnych, w szczególności Sentinel i nowych misji SAR. Dowiedzą się także jak wykorzystać nowoczesne technologie w dziedzinach nauki o obiegu wody, gospodarce wodnej, a także jak wykrywać i monitorować zagrożenia, takie jak osuwiska, powodzie i susza. Nauczą się też pomiaru i monitorowania jakości wód śródlądowych. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl