wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021. Rejestracja i program

Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021. Rejestracja i program

Redakcja www.wroclaw.pl,

Poprzednie edycje Made in Wroclaw www.wroclaw.pl
Poprzednie edycje Made in Wroclaw

Przed nami kolejna edycja Made in Wroclaw, wydarzenia, które co roku pokazuje, jak i dzięki komu rozwija się wrocławski biznes. Tematem tegorocznej konferencji, która odbędzie się 20 października 2021 r, będzie sztuczna inteligencja, która coraz mocniej wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw.

Wrocław stawia na sztuczną inteligencję. Made in Wroclaw 2021 Driven by intelligence

O cyfryzacji czy digitalizacji słyszał już chyba każdy z nas. To procesy, które sprawiają, że to, co cyfrowe jest powszechnie obecne w niemal każdym aspekcie naszego życia, nie tylko zawodowego. Nierozłącznie wiąże się z nimi sztuczna inteligencja (AI, ang. artificial intelligence), która dla biznesu jest niezwykłą szansą na dynamiczny rozwój, co wyraźnie widać wśród stawiających na innowacje wrocławskich firm. Właśnie o sztucznej inteligencji i jej wpływie na społeczeństwa, biznes i miasta będzie mowa podczas Made in Wroclaw 2021

Made in Wroclaw 2021

Made in Wroclaw 2021

Konferencje / Wykład
Termin 20 października 2021 od 08:30 do 15:10

Miejsce Wrocławskie Centrum Kongresowe

Zobacz
Działające w naszym mieście uczelnie wyższe, ośrodki badawczo-rozwojowe, instytucje otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstwa realizujące nowatorskie projekty, wspólnie sprawiają, że Wrocław to świetne miejsce do rozwoju innowacji. Obecnie nierozerwalnie związana jest z nimi sztuczna inteligencja, o której będziemy rozmawiać na Made in Wroclaw 2021. To ważny temat, bo rozwój innowacji i biznesu w naszym mieście oznacza lepszą jakość życia jego mieszkańców

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Made in Wroclaw 2021: konferencja

W trakcie Made in Wroclaw 2021 odbędzie się biznesowa konferencja, którą poprowadzi Jarosław Kuźniar. Konferencja będzie poświęcona wpływowi AI na różne aspekty funkcjonowania biznesu. Będą się na nią składać cztery panele dyskusyjne, w których w roli ekspertów wystąpią przedstawiciele innowacyjnych firm z miasta i regionu oraz eksperci związani ze środowiskiem akademickim. Tematy paneli dyskusyjnych:

W konferencji w roli panelistów wezmą udział eksperci z firm takich jak: Collins Areospace Wrocław, Amazon, e-obuwie.pl, NeuroSYS, CancerCenter.ai, Spyrosoft, Randstad, Share.P, CBRE, 3M, Pneumat, Unity Group, ASTEK Polska i MST Automation oraz instytucji i uczelni wyższych, wśród których można wymienić Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Klaster ITCorner oraz EIT Urban Mobility Innvation Hub East.

Tegoroczną edycję Made in Wroclaw postanowiliśmy poświęcić sztucznej inteligencji, ponieważ wyraźnie widzimy, że to jeden z kluczowych obszarów dla rozwoju firm z Wrocławia i regionu. Niedawno wydaliśmy raport „Sektor AI w aglomeracji wrocławskiej w roku 2021”, który pokazał, że to właśnie AI określa szanse i wyzwania dla biznesu na najbliższe lata. Będziemy o nich dyskutować w trakcie październikowej konferencji

Magdalena Okulowska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Made in Wroclaw 2021: networking i Studio Made in Wroclaw 2021

Na Made in Wroclaw 2021 nie zabraknie możliwości sprawdzenia co słychać m.in. we wrocławskich startupach i dowiedzenia się, nad czym pracują działające we Wrocławiu międzynarodowe firmy rozwijające różnorodne innowacje.

Pomiędzy panelami dyskusyjnymi, w specjalnie przygotowanym Studiu Made in Wroclaw, przekonamy się np. na czym polega biometryczna rewolucja rodem z Wrocławia, poznamy mobilną grę o ratowaniu gatunków i ekologicznych wyborach konsumenckich, a także oglądając specjalistyczny teleskop, dowiemy się, jak sztuczna inteligencja wspiera obserwację Ziemi.

Warto podkreślić, że Made in Wroclaw będzie też świetną okazją do networkingu, nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i integracji wrocławskiego ekosystemu startupowego.

Made in Wroclaw 2021: bezpłatna rejestracja

Made in Wroclaw startuje w środę, 20 października, o godzinie 9.00. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja na Made in Wroclaw 2021.

Made in Wroclaw 2021 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Coventry University, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Politechnika Wrocławska, Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej Horyzont, AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, American Chamber of Commerce in Poland oraz British Polish Chamber of Commerce.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy merytorycznej z ITCorner, SoDA i ABSL oraz kooperacji z Wolves Summit, eventem dla globalnej społeczności technologicznej, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 19-21 października 2021 roku.

Made in Wroclaw 2021: Poznaj siłę wrocławskiego biznesu

Made in Wroclaw 2021 Driven by intelligence Fot. www.wroclaw.pl
Made in Wroclaw 2021 Driven by intelligence

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl