www.wroclaw.pl

  Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021. Ruszyły zapisy

  Przed nami kolejna edycja Made in Wroclaw, wydarzenia, które co roku pokazuje, jak i dzięki komu rozwija się wrocławski biznes. Tematem konferencji, która odbędzie się 20 października 2021 r., będzie sztuczna inteligencja, która coraz mocniej wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw.

  ul. Świdnicka we Wrocławiu Fot. www.wroclaw.pl
  ul. Świdnicka we Wrocławiu

  Sztuczna inteligencja we Wrocławiu

  O cyfryzacji czy digitalizacji słyszał już chyba każdy z nas. To procesy, które sprawiają, że to, co cyfrowe jest powszechnie obecne w niemal każdym aspekcie naszego życia, nie tylko zawodowego. Nierozłącznie wiąże się z nimi sztuczna inteligencja (AI, ang. artificial intelligence), która dla biznesu jest niezwykłą szansą na dynamiczny rozwój, co wyraźnie widać wśród stawiających na innowacje wrocławskich firm.

  Działające w naszym mieście uczelnie wyższe, ośrodki badawczo-rozwojowe, instytucje otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstwa realizujące nowatorskie projekty, wspólnie sprawiają, że Wrocław to świetne miejsce do rozwoju innowacji. Obecnie nierozerwalnie związana jest z nimi sztuczna inteligencja, o której będziemy rozmawiać na Made in Wroclaw 2021. To ważny temat, bo rozwój innowacji i biznesu w naszym mieście oznacza lepszą jakość życia jego mieszkańców

  Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
  Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021 Fot. ARAW
  Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021

  Made in Wroclaw 2021. Tematy spotkań

  W trakcie Made in Wroclaw 2021 odbędzie się biznesowa konferencja, poświęcona wpływowi AI na różne aspekty funkcjonowania biznesu. Będą się na nią składać cztery panele dyskusyjne, w których w roli ekspertów wystąpią przedstawiciele innowacyjnych firm z miasta i regionu oraz eksperci związani ze środowiskiem akademickim. Poświęcone będą one tematom takim jak:

  • rola lidera i zarządzanie w dobie sztucznej inteligencji,
  • e-commerce będący siłą współczesnych zakupów,
  • rozwój branży MedTech napędzany przez AI,
  • Smart City, czyli sztuczna inteligencja w mieście.

  Tegoroczną edycję Made in Wroclaw postanowiliśmy poświęcić sztucznej inteligencji, ponieważ wyraźnie widzimy, że to jeden z kluczowych obszarów dla rozwoju firm z Wrocławia i regionu. Niedawno wydaliśmy raport „Sektor AI w aglomeracji wrocławskiej w roku 2021”, który pokazał, że to właśnie AI określa szanse i wyzwania dla biznesu na najbliższe lata. Będziemy o nich dyskutować w trakcie październikowej konferencji

  Magdalena Okulowska, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

  Konferencja biznesowa to nie wszystko. Jak co roku na Made in Wroclaw nie zabraknie okazji do networkingu oraz poznania osób i instytucji, które na co dzień tworzą innowacje i napędzają rozwój Wrocławia. Spotkamy się z nimi w Studio Made in Wroclaw, czyli przestrzeni dedykowanej dla wrocławskiej kreatywności i przedsiębiorczości. Czytaj także: Raport „Sektor AI w aglomeracji wrocławskiej w roku 2021”.

  Zarejestruj się bezpłatnie na Made in Wroclaw 2021

  Made in Wrocław 2021 ma formułę hybrydową. Konferencja stacjonarnie odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym, jednak można wziąć w niej udział z dowolnego miejsca, gdyż wydarzenie będzie transmitowane online.

  Udział jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja. Na konferencję w wersji online można już się zapisać. Osoby, które to zrobią, będą miały szansę uzyskać przed konferencją wejściówkę na stacjonarne wydarzenie. Organizatorami wydarzenia są miasto Wrocław i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.