www.wroclaw.pl

  Made in Wroclaw 2021: Jak sztuczna inteligencja wpływa na zarządzanie zespołem?

  Sztuczna inteligencja coraz mocniej wpływa na biznes. Dotyczy to nie tylko produkcji czy logistyki, ale też budowy zespołu i roli lidera w firmie. Czy zarządzanie można skutecznie połączyć z mechanizmami AI? O szczegółach już 20 października na Made in Wroclaw 2021. Udział w konferencji Made in Wroclaw 2021 jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja.

  Made in Wroclaw poprzednie edycje Fot. www.wroclaw.pl
  Made in Wroclaw poprzednie edycje
  • Organizacje, które chcą się rozwijać, szczególnie dziś muszą stawiać na wdrażanie innowacji związanych z ulepszaniem procesów produkcyjnych, organizacyjnych czy nawet obsługi klienta i rekrutacji.
  • Wiąże się to m.in. z korzystaniem z technologii związanych z automatyzacją, cyfryzacją i sztuczną inteligencją.
  • O tym, jak wpływają one na rolę przywódcy oraz sposoby zarządzania zespołem, liderzy biznesu i nauki będą rozmawiać na Made in Wroclaw 2021, bezpłatnej, hybrydowej konferencji biznesowej, która odbędzie się 20 października.
  Made in Wroclaw 2021

  Made in Wroclaw 2021

  Konferencje / Wykład
  Termin 20 października 2021 od 08:30 do 15:10

  Miejsce Wrocławskie Centrum Kongresowe

  Zobacz

  Made in Wroclaw 2021: sztuczna inteligencja, przemysł 4.0

  Głównym wyzwaniem dotyczącym zarządzania zespołem, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja, jest zmiana podejścia do podziału zadań i sposobu organizacji pracy firmy. 

  Zdaniem Dominiki Kawaly, dyrektor zakładów produkcyjnych 3M Superhub we Wrocławiu, sztuczna inteligencja przestała być już wiele lat temu motywem z literatury science fiction. Dzisiaj to element transformacji przemysłowej Industry 4.0, który pozwala firmom czerpać wiele korzyści i tworzyć istotną wartość z połączenia Internetu rzeczy i sztucznej inteligencji. 

  W dobie automatyzacji i digitalizacji, mamy już w ręku potężne ilości danych dotyczące naszych procesów produkcyjnych. Wdrożenie wielowymiarowej analityki na bazie różnych źródeł i kombinacji danych pozwala na identyfikację istotnych trendów, ale też uzyskanie strategicznych predykcji dotyczących ryzyk oraz szans związanych z optymalizacją procesów. Efekt to poprawa zarówno bezpieczeństwa pracy, utrzymania ciągłości produkcji jak też podnoszenia jej efektywności w każdym możliwym aspekcie

  Dominika Kawala, dyrektor zakładów produkcyjnych 3M Superhub we Wrocławiu.

  Made in Wroclaw 2021: Sztuczna inteligencja a zarządzanie

  Mechanizmy AI z pewnością mogą podnosić efektywność pracy firm. Ich liderzy nie mogą jednak zapominać o tym, że ich wdrażanie wiąże się z pokonywaniem barier psychologicznych u pracowników, a także wzbogacaniem swojego zespołu o nowe kompetencje.

  Wprowadzenie sztucznej inteligencji do zakładu produkcyjnego pociąga za sobą konieczność nadawania pracownikom zupełnie innych ról. Zyskuje na znaczeniu nadzorowanie procesów, kontrola jakości, obsługa i serwisowanie urządzeń. Automatyzacja może zwiększyć produkcję, co również implikuje inną strukturę stanowisk. W tak zaawansowanej technologii nie można całkowicie wyeliminować czynnika ludzkiego. Największy potencjał do rozwoju AI tkwi w procesach produkcyjnych

  Paweł Pałubiński, General Manager and Chairman of the Board, Collins Aerospace Wrocław.

  Made in Wroclaw 2021: Lider, zespół, sztuczna inteligencja

  O szansach i wyzwaniach dla liderów i ich zespołów będą dyskutować uczestnicy konferencji Made in Wroclaw 2021. W panelu pt. „Lider i zespół w dobie sztucznej inteligencji” wezmą udział przedstawiciele firm i instytucji takich jak: 3M, Collins Aerospace Wrocław, MST Automation Sp. z o.o., Randstad, ASTEK Polska Sp. z o.o. i Politechnika Wrocławska. Spotkanie poprowadzi Jarosław Kuźniar.

  Na konferencji Made in Wroclaw, która w tym roku organizowana jest pod hasłem „Driven by intelligence”, już od 5 lat spotykamy się z liderami biznesu, naukowcami i innowatorami po to, by rozmawiać o trendach, zjawiskach i technologiach, które kształtują naszą gospodarkę. W tym roku nie jest inaczej. Będziemy dyskutować o różnych obszarach, na które wpływ ma AI. Nie mogliśmy pominąć kwestii zarządzania zespołem i przywództwa, relacji człowiek – sztuczna inteligencja

  Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

  Made in Wroclaw 2021: rejestracja na bezpłatną konferencję

  Made in Wroclaw 2021: Driven by intelligence

  Made in Wroclaw 2021 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Fot. www.wroclaw.pl
  Made in Wroclaw 2021 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław.

  Przed nami kolejna edycja Made in Wroclaw, wydarzenia, które co roku pokazuje, jak i dzięki komu rozwija się wrocławski biznes. Tematem tegorocznej konferencji, która odbędzie się 20 października 2021 r, będzie sztuczna inteligencja, która coraz mocniej wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw.

  Made in Wroclaw 2021 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Coventry University, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Politechnika Wrocławska, Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej Horyzont, AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, American Chamber of Commerce in Poland oraz British Polish Chamber of Commerce. 

  Wydarzenie organizowane jest we współpracy merytorycznej z ITCorner, SoDA i ABSL oraz kooperacji z Wolves Summit, eventem dla globalnej społeczności technologicznej, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 19-21 października 2021 roku.