wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wolves Summit Wrocław: Technologia i biznes
Wolves Summit Wrocław Wolves Summit
Wolves Summit Wrocław

19 października we Wrocławiu rozpocznie się – największa konferencja startupowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Do naszego miasta zjadą liderzy biznesu technologicznego z całego kontynentu.

Wolves Summit Wrocław trwający od 19 do 21 października to ponad 200 prelegentów, inwestorów i przedsiębiorców z Europy, ponad 1000 startupów oraz 15 bloków tematycznych dotyczących m.in. sztucznej inteligencji, gospodarki obiegu zamkniętego, transferu technologii, produkcji czy IoT.

Organizatorzy podkreślają, że choć impreza odbywa się po raz 14., to nigdy wcześniej nie osiągnęła tak dużej skali. Wszystko dzięki hybrydowej formie eventu: połączenia stacjonarnej konferencji ze spotkaniami, prezentacjami i warsztatami online. Po raz pierwszy Wolves Summit był we Wrocławiu w marcu 2021 r. Czytaj więcej: Wolves Summit – Wrocław gospodarzem wielkiej konferencji technologicznej.

Wolves Summit Wrocław

W Concordia Design na Wyspie Słodowej będzie główne studio imprezy, ale przede wszystkim to właśnie tu przyjadą liderzy startupów, dojrzałych firm czy funduszy inwestycyjnych. Wśród nich pojawią się przedstawiciele: Microsoft, Bolt, PwC, Raiffeisen i wielu innych.

Goście, którzy spodziewani są we Wrocławiu to m.in.: Vargha Moayed, szef strategii UiPath, jednego z europejskich unicornów (jednorożców), czyli startupów, których wycena podczas debiutu giełdowego sięgnęła 1,3 mld dolarów. Firma zajmuje się robotyzacją procesów biznesowych. Celem tworzonego przez nią oprogramowania jest wyręczenie człowieka w prostych, powtarzalnych czynnościach. UiPath powstał w 2005 roku i zatrudniał 10 osób. Dziś ma 8 tys. klientów (wśród nich m.in. Uber, Gazprom, Bank of America, Toyota, Adobe, EY) i działa w 30 krajach.

Wolves Summit: nagroda UiPath Automation Award i 50 tys. euro

Podczas Wolves Summit firma przyzna „UiPath Automation Award”, czyli nagrodę dla najlepszego startupu w dziedzinie automatyzacji. Zwycięzca otrzyma grant w wysokości 50 tys. euro.

Jako Wolves Summit staramy się wspierać rozwój ekosystemu innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej i wiemy, że najlepiej możemy to osiągnąć z organizacjami i osobami, które podzielają naszą misję oraz myślą przyszłościowo. Cieszymy się, że możemy zapewnić platformę i namacalne wsparcie dla UiPath w wyborze kolejnych mistrzów automatyzacji w Europie Środkowo-Wschodniej i Turcji

Michael Chaffe, dyrektor generalny Wolves Summit

Michael Chaffe dodaje, że tegoroczna edycja, jako wydarzenie hybrydowe, umożliwi większej liczbie przedsiębiorców, inwestorów i innowatorów skorzystanie z szansy matchmakingu, a także zapewni dostęp do wiodących w branży i prelegentów. Czytaj także: kolejnej edycji Made in Wroclaw, wydarzenia, które co roku pokazuje, jak i dzięki komu rozwija się wrocławski biznes. Tematem tegorocznej konferencji, która odbędzie się 20 października 2021 r, będzie sztuczna inteligencja, która coraz mocniej wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw.

CDW/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl