wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Made in Wroclaw 2021: Inny wymiar zakupów, czyli AI i e-commerce
Poprzednie edycje Made in Wroclaw www.wroclaw.pl
Poprzednie edycje Made in Wroclaw

E-commerce to branża nie tylko bardzo konkurencyjna, ale też niezwykle szybko rozwijająca się. Korzysta z nowych technologii i sztucznej inteligencji. Zastosowanie AI może wiązać się z używaniem big data do kontaktu z klientem, ale też zarządzaniem procesami logistycznymi. O szczegółach można posłuchać już 20 października na Made in Wroclaw 2021. Udział w konferencji jest bezpłatny.

AI przyszłością e-commerce

O sztucznej inteligencji w kontekście e-commerce mówi się coraz więcej. Dyskutować będą o tym również praktycy z tych branż w trakcie bezpłatnej, hybrydowej konferencji biznesowej Made in Wroclaw 2021, która odbędzie się 20 października. Jednym z najważniejszych jej punktów będzie skala zastosowania mechanizmów AI w pełnym procesie zarządzania sklepem internetowym.

Made in Wroclaw 2021

Made in Wroclaw 2021

Konferencje / Wykład
Termin 20 października 2021 od 08:30 do 15:10

Miejsce Wrocławskie Centrum Kongresowe

Zobacz
W eobuwie.pl mamy świadomość, że rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji to przyszłość e-commerce. W praktyce, AI nie tylko uprzyjemni proces zakupowy, ale również odciąży naszych pracowników, znajdując zastosowanie choćby w centrach logistycznych poprzez np. roboty pickingowe sortujące towar w magazynach. Często jest też bardzo atrakcyjna z punktu widzenia konsumentów, których fascynują innowacje w branży fashiontech

Mikołaj Wezdecki, członek zarządu eobuwie.pl S.A., dyrektor ecommerce.

Zmiana nawyków zakupowych to wzrost e-commerce

Pandemia wywołana wirusem COVID-19 znacząco wpłynęła na nawyki zakupowe i sprawiła, że branża e-commerce dynamicznie przyspieszyła swój rozwój. Raport „Handel internetowy w Polsce 2020” pokazał, że wartość polskiego rynku e-commerce wzrosła w 2020 r. do 77 mld zł z 61 mld zł odnotowanych w 2019 r.

E-commerce ułatwił życie konsumentom i firmom w czasie Covid i zadomowił się na dobre w naszych domach i biznesach. Ponad 21 milionów Polaków kupuje online. Zakupy w sieci w 2021 stanowić będą 10% całości handlu detalicznego. Jednocześnie klienci nie traktują e-commerce separatywnie od zakupu w sklepie stacjonarnym, w marketplace jak Allegro, czy przez infolinię lub aplikację mobilną. To już jeden świat, w którym można gromadzić coraz więcej informacji. Oznacza to ogromny potencjał do wykorzystania szeroko pojętego AI

Grzegorz Rudno-Rudziński, prezes zarządu Klastra ITCorner, Partner Zarządzający, Unity Group.

Dyskusje nad tym, czy Europa ma szansę w tej rywalizacji oraz czy konsumenci chcą mieć do czynienia z autonomiczną sztuczną inteligencją, będą częścią panelu dyskusyjnego pt. „E-commerce – inny wymiar zakupów”, który odbędzie się w trakcie Made in Wroclaw 2021. Wezmą w nim udział przedstawiciele Amazon, eobuwie.pl, Pneumat, CBRE oraz Unity Group i ITCorner.

– E-commerce jest bardzo ważnym sektorem rynku, do którego, jak wynika z naszego raportu „Sektor AI w aglomeracji wrocławskiej”, swoją ofertę kieruje aż 28% wrocławskich firm rozwijających technologie związane z AI.  Rozmów o perspektywach z nim związanych nie mogło zabraknąć na cyklicznej konferencji Made in Wroclaw, na której w tym roku spotykamy się pod hasłem Driven by Intelligence – opowiada Mateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Made in Wroclaw 2021: rejestracja na bezpłatną konferencję

Made in Wroclaw 2021: Driven by intelligence

Made in Wroclaw 2021 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Coventry University, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Politechnika Wrocławska, Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej Horyzont, AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, American Chamber of Commerce in Poland oraz British Polish Chamber of Commerce. 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy merytorycznej z ITCorner, SoDA i ABSL oraz kooperacji z Wolves Summit, eventem dla globalnej społeczności technologicznej, który odbędzie się we Wrocławiu 19-21 października 2021 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl