Test dla produktów i nowych rozwiązań
To druga edycja Civil & Military Aeromixer, adresowana do tych firm, które już prężnie działają w tym sektorze, ale i dla takich, dopiero planujących zaistnienie w aeronautycznej branży. Dlatego będzie stanowiła doskonałą okazję zarówno do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, jak i swoistego testu, jakim zainteresowaniem cieszyć się mogą określone produkty i rozwiązania.
Kluczowym elementem programu Aeromixera stanie się ponownie część naukowa, podczas której omówione zostaną wiodące trendy i innowacje w branży lotniczej. Uwaga zostanie skupiona na m.in. kwestiach związane z nowymi technologiami z tej dziedziny, rozwijanymi na wrocławskiej Politechnice Wrocławskiej, jak np. zastosowanie druku 3D (additive manufacturing), oraz rozwiązania Przemysłu 4.0 dla ww. branży.
Doskonała okazja do nawiązania współpracy
Wprowadzona podczas pierwszej edycji Aeromixera (w roku 2018) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo – firma Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model „szybkich randek biznesowych”, który pozwala gościom na wygodne spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów.
W pierwszej edycji Civil & Military Aeromixer uczestniczyło ponad 90 spółek i 30 instytucji z pięciu krajów europejskich, w ciągu 3,5 godziny zostało zrealizowanych ponad 300 spotkań biznesowych. Trzydzieści dwa podmioty miały okazję zaprezentować swoje produkty i usługi w części showroom na przestrzeni 2500 m.
Pandemia stymuluje innowacje?
Oczywiście, organizatorzy nie zamierzają zignorować zmian, które w świecie biznesu aeronautycznego spowodowała pandemia oraz wpływu tejże na branżę. Jak wyjaśnia inż. Petr Tomášek, Executive Manager w Moravian Aerospace Cluster, wśród poruszanych podczas imprezy tematów pojawią się również kwestie związane z odbudową kondycji przemysłu lotniczego oraz jego perspektyw.
Paradoksalnie, kryzys, do którego doprowadziła pandemia, dla wielu firm może okazać się czynnikiem ożywczym – najbliższe lata będą czasem tworzenia i wdrażania innowacji, a także poszukiwania nowych, obiecujących partnerstw. Aeromixer 2021 będzie doskonałym miejscem do nawiązywania takich relacji – zauważa Petr Tomášek.
Warto dodać, że krajem partnerskim II edycji Civil & Military Aeromixer we Wrocławiu są Stany Zjednoczone.
Więcej informacji o wydarzeniu podmioty nim zainteresowane mogą znaleźć na stronie organizatora.