www.wroclaw.pl

  Spotkanie branży lotniczej we Wrocławiu. Druga edycja Civil & Military Aeromixer 2021

  Już wiadomo, że 21 września na Stadionie Wrocław odbędzie się kluczowa impreza branży aeronautycznej Aeromixer 2021. Wydarzenie, pierwotnie zaplanowane na marzec ub. roku, musiało zostać przełożone z uwagi na pandemię COVID-19. Organizatorzy podzielili je na dwie części – networkingową i naukową, a wiodącymi w nich tematami będą druk 3D/additive manufacturing oraz Przemysł 4.0.

  Fot. mat. organizatora

  Test dla produktów i nowych rozwiązań

  To druga edycja Civil & Military Aeromixer, adresowana do tych firm, które już prężnie działają w tym sektorze, ale i dla takich, dopiero planujących zaistnienie w aeronautycznej branży. Dlatego będzie stanowiła doskonałą okazję zarówno do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, jak i swoistego testu, jakim zainteresowaniem cieszyć się mogą określone produkty i rozwiązania.

  Kluczowym elementem programu Aeromixera stanie się ponownie część naukowa, podczas której omówione zostaną wiodące trendy i innowacje w branży lotniczej. Uwaga zostanie skupiona na m.in. kwestiach związane z nowymi technologiami z tej dziedziny, rozwijanymi na wrocławskiej Politechnice Wrocławskiej, jak np. zastosowanie druku 3D (additive manufacturing), oraz rozwiązania Przemysłu 4.0 dla ww. branży.

  Aeromixer 2021

  Aeromixer 2021

  Termin 21 września 2021 08:00

  Miejsce Stadion Wrocław

  Zobacz
  Organizowanie jakiegokolwiek dużego spotkania jest w obecnych realiach prawdziwym wyzwaniem – jednak zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by formuła Civil & Military Aeromixer 2021 była maksymalnie przyjazna i bezpieczna dla uczestników. Osią imprezy będzie oczywiście przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego spotkanie w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław, jednak przewidzieliśmy również możliwość uczestniczenia we wszystkich częściach spotkania zdalnie, z wykorzystaniem aplikacji telekonferencyjnych. Forma hybrydowa spotkania została przez nas wdrożona, aby dać szansę uczestnictwa online firmom, które ze względu na wewnętrzną politykę organizacji lub obostrzenia w ich krajach nie będą w stanie uczestniczyć stacjonarnie, a wyrażają chęć uczestnictwa i spotkania się z pozostałymi firmami i instytucjami

  przyznaje Enrico Ciullo, koordynator imprezy.
  1. edycja Aeromixer we Wrocławiu Fot. mat. organizatora
  1. edycja Aeromixer we Wrocławiu

  Doskonała okazja do nawiązania współpracy

  Wprowadzona podczas pierwszej edycji Aeromixera (w roku 2018) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo – firma Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model „szybkich randek biznesowych”, który pozwala gościom na wygodne spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów.

  W programie przewidzieliśmy spotkania w niewielkich grupach przy tzw. stołach rotacyjnych, przy których każdy będzie miał okazję do przedstawienia swojej oferty kilku potencjalnym partnerom, a także możliwość prowadzenia rozmów 1 to1, w celu pogłębienia wiedzy o ewentualnej współpracy i nawiązania bliższych kontaktów

  wyjaśnia Fabrizio Bosetti, CEO Bosetti Global Consulting, które jest organizatorem wydarzenia.

  W pierwszej edycji Civil & Military Aeromixer uczestniczyło ponad 90 spółek i 30 instytucji z pięciu krajów europejskich, w ciągu 3,5 godziny zostało zrealizowanych ponad 300 spotkań biznesowych. Trzydzieści dwa podmioty miały okazję zaprezentować swoje produkty i usługi w części showroom na przestrzeni 2500 m. 

  Biznesowa „szybka randka” Fot. mat. organizatora
  Biznesowa „szybka randka”
  Uczestnicy pierwszej edycji wydarzenia bardzo docenili przyjazną i nowatorską formułę nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, co z pewnością było mocną stroną wydarzenia. Spodziewamy się zatem, że tegoroczna jej odsłona będzie jeszcze bardziej atrakcyjna – nie tylko z uwagi na ciekawie skonstruowany program spotkań i sesji naukowych, ale również dlatego, że wielu osobom bardzo brakuje tej formy kontaktu z partnerami i kontrahentami. Wiele osób uważa, że pandemia radykalnie zmieni świat spotkań biznesowych. Jestem jednak przekonana, że będzie to z korzyścią dla takich wydarzeń, jak Aeromixer, które charakteryzują się nowatorską formułą i ciekawą tematyką spotkania.

  Paola Margnini, przedstawiciel Lombardia Aerospace Cluster

  Pandemia stymuluje innowacje?

  Oczywiście, organizatorzy nie zamierzają zignorować zmian, które w świecie biznesu aeronautycznego spowodowała pandemia oraz wpływu tejże na branżę. Jak wyjaśnia inż. Petr Tomášek, Executive Manager w Moravian Aerospace Cluster, wśród poruszanych podczas imprezy tematów pojawią się również kwestie związane z odbudową kondycji przemysłu lotniczego oraz jego perspektyw.

  Paradoksalnie, kryzys, do którego doprowadziła pandemia, dla wielu firm może okazać się czynnikiem ożywczym – najbliższe lata będą czasem tworzenia i wdrażania innowacji, a także poszukiwania nowych, obiecujących partnerstw. Aeromixer 2021 będzie doskonałym miejscem do nawiązywania takich relacji – zauważa Petr Tomášek.

  Prezentacja produktów na Aeromixerze Fot. mat. organizatora
  Prezentacja produktów na Aeromixerze
  Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudnym czasem dla całej gospodarki – branża aeronautyczna absolutnie nie jest tu wyjątkiem. Taka impreza, jak Aeromixer 2021, będzie doskonałym forum do dyskusji o tym, jak teraz, w nowej rzeczywistości, będzie rozwijał się ten segment rynku. Oczywiście, kryzys przyniósł szereg problemów i wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się firmy i organizacje – jednocześnie sprawił jednak, że pojawiło się pole do innowacji, nawiązywania nowych kontaktów i poszukiwania nowych biznesowych możliwości

  komentuje Cezary Szczepański, przedstawiciel Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego.

  Warto dodać, że krajem partnerskim II edycji Civil & Military Aeromixer we Wrocławiu są Stany Zjednoczone.

  Więcej informacji o wydarzeniu podmioty nim zainteresowane mogą znaleźć na stronie organizatora.