wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bon na dotację, czyli środki na uzyskanie unijnego wsparcia
źródło: WPT

Przygotowanie wniosku o dotację unijną jest zadaniem złożonym, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy zadbać nie tylko o spełnienie wymogów formalnych, ale też merytorycznych. Ten czasochłonny proces potrzebuje często specjalistycznego wsparcia. W pozyskaniu go pomaga przedsiębiorcom Wrocławski Park Technologiczny, który uruchomił kolejną edycję mechanizmu - bon na dotację.

Reklama

Bon na dotację to autorski mechanizm Wrocławskiego Parku Technologicznego, który pozwala przedsiębiorstwom na zwiększenie ich szans w pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację innowacyjnych projektów B+R.

Można dzięki niemu uzyskać refundację nawet 100% kosztów stałych poniesionych na przygotowanie wniosku o dofinansowanie z UE, do których zalicza się zarówno wynagrodzenie dla wyspecjalizowanej firmy konsultingowej, jak i koszty własne przedsiębiorstwa.

 – Co do zasady refundujemy do 10 tys. zł kosztów przygotowania wniosku o dotację z Unii Europejskiej. Co ważne z Bonu na dotację mogą skorzystać nie tylko Rezydenci WPT, ale również inne osoby czy firmy, które w realizacji swoich projektów badawczo-rozwojowych zakładają wykorzystanie zaplecza laboratoryjnego i biznesowego WPT– wyjaśnia Justyna Pater - Synówka, kierownik Oddziału ds. Rozwoju Nowych Rynków w Wrocławskim Parku Technologicznym.

Realne wsparcie dla innowacji

Pierwsza edycja mechanizmu Bon na dotację ruszyła w 2016 roku. Dzięki niemu do końca 2019 roku, dofinansowanie otrzymało 30 projektów o łącznej wartości ponad 280 milionów złotych. Z mechanizmu korzystają firmy z różnych branż, od biotechnologii po sektor kosmiczny, działające w różnej skali – od startupów po rozwinięte firmy. Jedną z nich było WPD Pharmaceuticals.

Źródło: WPT

– Proces przygotowania wniosku o grant jest czasochłonny i generuje koszty – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Aplikując o dotacje, trzeba zabezpieczyć środki, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie wniosku, tak by odniósł sukces. Wsparcie takie jak Bon na dotację jest szczególnie ważne dla małych i średnich firm, ma kluczowe znaczenie szczególnie na początku ich działalności, w momencie krytycznym dla ich sukcesu. Jest ono również motywacją do działania, próbowania, czasem po raz kolejny, swoich sił w konkursach pozwalających na zdobycie środków na rozwój innowacji – ocenia Mariusz Olejniczak, prezes zarządu WPD Pharmaceuticals.

Można się zgłaszać

Obecnie trwa otwarty nabór do nowej edycji mechanizmu - bon na dotację. Możliwe jest pozyskanie środków na przygotowanie aplikacji m.in. w ramach konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Szybka Ścieżka – Koronawirusy, Programy Sektorowe), Banku Gospodarstwa Krajowego (Kredyt na innowacje technologiczne), Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu (Design dla przedsiębiorców – Dostępność Plus) czy konkursów organizowanych  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (Wsparcie na inwestycje w zakresie wdrożenia wyników prac B+R w działalności przedsiębiorstw).

Fiszki projektowe należy składać do 22.11.2020 r., a szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora.

jr/WPT

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl