wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Amerykański INFOR inwestuje we Wrocławiu
Amerykański INFOR inwestuje we Wrocławiu

Jerzy Czasznicki, wiceprezes INFOR

INFOR, jeden z najważniejszych dostawców aplikacji biznesowych, obsługujący 73 tysiące klientów na całym świecie, otwiera we Wrocławiu Centrum Biznesowe. Do 2018 roku zatrudni pół tysiąca osób.

Reklama

- Jesteśmy trzecim na świecie dostawcą aplikacji biznesowych. Mamy około trzech miliardów przychodów rocznie i 73 tysiące klientów na całym świecie - opowiadał w czwartek we Wrocławiu Jerzy Czasznicki, wiceprezes INFOR ds. finansowych.

Z aplikacji INFOR korzysta wiele czołowych firm m.in. z branży lotniczej (Boening, SAS), motoryzacyjnej (Lockheed Martin, Ferrari), farmaceutycznej (GlaxoSmithKline), wśród klientów amerykańskiego koncernu są także browary, 90 procent kasyn w Las Vegas, sieci hotelarskie, a także instytucje amerykańskiej administracji.

INFOR ma już w Europie dwa Centra Biznesowe (Center of Excellence), w Barcelonie i w Pradze, kiedy szukano lokalizacji dla kolejnego pod uwagę brane były Dublin, Belfast, Kraków, Bukareszt, Lizbona. – O wyborze Wrocławia zdecydowało to, że to młode, pełne życia i talentów miasto. Ważna jest znajomość języków obcych wśród mieszkańców. Istnieją tu dobrej klasy uniwersytety o profilu technicznym i biznesowym. Liczyło się także to, że są tu już obecne duże, globalne firmy – mówił Jerzy Czasznicki. – Liczyło się także wsparcie prezydenta Rafała Dutkiewicza i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Czasznicki dodał, że miasto i wrocławianie zrobili na nim osobiście bardzo pozytywne wrażenie, kiedy z żoną przyjechał do Polski na święta przed czterema laty.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia: - Z radością przyjąłem decyzję o inwestycji firmy INFOR, która – jak sądzę, wyrosła z przekonania o wielkim potencjale wrocławskich absolwentów, jak i samego miasta. Dzięki takim inwestorom umacniamy pozycję Wrocławia jako wysoko wyspecjalizowanego ośrodka branży IT.

Do końca 2016 roku Infor chce zatrudnić 170 osób, a w 2018 r. w Centrum Biznesowym ma pracować 500 osób m.in. w zespołach rozwoju oprogramowania, wsparcia usług wdrożeniowych, wsparcia klientów, administrowania systemami.

Artur Sawicki, dyrektor Centrum, tak zachęcał do zainteresowania się pracą w INFOR: - Z jednej strony to duża, globalna firma, ale nasi nowi pracownicy będą tworzyć nowa strukturę, nową organizację. To wyzwanie – mówił. Podkreślał, że atutem pracy w INFOR jest szansa na poznanie systemu działania klientów z bardzo różnorodnych branż i specjalizacji, które obsługuje koncern. Firma planuje zatrudnić programistów, specjalistów od finansów, planerów i innych specjalistów z szeroko pojętego IT. Oczekiwana jest znajomość języków, poza angielskim, także niemieckiego, francuskiego – to z tych obszarów językowych jest najwięcej firm administrowanych przez INFOR w Europie – oraz holenderskiego, hiszpańskiego i norweskiego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl