wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Nie masz czasu na sprzątanie grobów? Oni to zrobią za ciebie! [ZOBACZ CENY WE WROCŁAWIU]
Z prośbą o pomoc w zadbaniu o nagrobki najbliższych zgłaszają się i wrocławianie, którzy są mocno zapracowani (nie mają czasu, żeby sami pojechać na cmentarz), też osoby starsze (niektórym brak już siły na sprzątanie grobów najbliższych) Tomasz Hołod
Z prośbą o pomoc w zadbaniu o nagrobki najbliższych zgłaszają się i wrocławianie, którzy są mocno zapracowani (nie mają czasu, żeby sami pojechać na cmentarz), też osoby starsze (niektórym brak już siły na sprzątanie grobów najbliższych)

Jesteś zabiegany, na twojej głowie dom, praca, dzieci i nie wiesz w co ręce włożyć, a tu zbliża się Wszystkich Świętych i trzeba jeszcze posprzątać groby najbliższych na cmentarzu. Jest na to rada. We Wrocławiu działają firmy, które przed 1 listopada umyją za ciebie nagrobek, powyrywają chwasty dookoła, a nawet zapalą znicze i kupią chryzantemy. Zobacz szczegóły!

Reklama

Firmy specjalizujące się w sprzątaniu grobów we Wrocławiu przeżywają teraz prawdziwe oblężenie zamówień.

- Świadczymy nasze usługi cały rok, ale czas przed 1 listopada to gorący okres: mamy mnóstwo zleceń – informuje Katarzyna Tomkała z firmy cmentarium.pl.

Zlecenia, żeby posprzątać grób, aby był uporządkowany na 1 listopada, dostajemy już we wrześniu. Najwięcej ich jednak pojawia się teraz, w październiku.
Arkadiusz Grochal z firmy sprzateniegrobow.pl

Z prośbą o pomoc w zadbaniu o nagrobki najbliższych zgłaszają się i wrocławianie, którzy są mocno zapracowani (nie mają czasu, żeby sami pojechać na cmentarz), też osoby starsze (niektórym brak już siły na sprzątanie grobów najbliższych), ale i młodzi ludzie, którzy wyjechali do pracy za granicę i nie chcą, żeby groby (np. ich rodziców) były zaniedbane.

W wielu firmach sprzątających groby schemat działania wygląda podobnie: można zamówić usługę (najczęściej mailowo), podać konkretnie, czego oczekujemy – np. sprzątanie z myciem, kupienie kwiatów, zniczy, potem trzeba podać dokładny namiar na grób, o który trzeba zadbać, zapłacić (przelewem) i ustalić termin wykonania usługi.

Firma sprzątająca jedzie na cmentarz – robi zdjęcia nagrobka przed usługą, i po usłudze, które wysyła klientowi na maila.

U nas na przykład usługa podstawowa obejmuje mycie grobu, sprzątanie wokół grobu, usunięcie starych kwiatów i zniczy, zapalenie dwóch małych zniczy. Dokumentacja fotograficzna w postaci dwóch zdjęć - przed jak i po realizacji usługi - przesłana jest za pomocą poczty e-mail
Adrian Szczęsny z firmy ZadbaneNagrobki.pl

Oto orientacyjne ceny sprzątania grobów dla Wrocławia zebrane od firm działających na terenie miasta:

 • Nagrobek pojedynczy - 69  zł
 • Nagrobek podwójny - 78 zł
 • Grobowiec rodzinny - 88 zł
 • Grobowiec z kryptą - 120 zł

Usługi dodatkowe, które można zlecić firmie porządkującej groby:

 • Kupno i zapalenie małego znicza - 10 zł
 • Dodatkowy średni znicz - 15 zł
 • Bukiet kwiatów - 59 zł
 • Obsypanie otoczenia grobu białym grysem 20 kg - 95 zł
 • Obsypanie otoczenia grobu grafitowym grysem 25 kg - 105 zł
 • Czyszczenie i odmalowanie krzyża (groby ziemne)  - 180 zł
 • Bukiet sztucznych kwiatów - 67 zł
 • Bukiet żywych kwiatów - 75 zł
 • Chryzantema w doniczce mała  - 48 zł
 • Chryzantema w doniczce duża - 60 zł

Można też zamówić usługi dodatkowe: porządkowanie grobu po Wszystkich Świętych (70 zł).

Większość firm sprzątających groby świadczy usługi nie tylko przed 1 listopada, ale i przez cały rok (im dłuższy wykupiony okres opieki nad grobem, tym ceny są niższe).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl