wroclaw.pl strona główna Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – oficjalna strona internetowa Prezydent Wrocławia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Prezydent Wrocławia
 3. O tym się mówi
 4. Promenada Krzycka
Promenada Krzycka UM Wrocław
postęp: 70%
Promenada Krzycka

Promenada Krzycka to nazwa liczącej ok. 7,5 km trasy spacerowej, biegnącej wzdłuż nasypu kolejowego towarowej obwodnicy Wrocławia – od ulicy Grabiszyńskiej do okolic ulicy Gazowej na Tarnogaju.

Timeline

 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  Luty 2019
 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  Marzec 2019

 • 04.01.2023

  Odcinek od ulicy Spiskiej do ul. Ślężnej /grudzień 2022 - w trakcie/

  Budowa odcinka pomiędzy ulicami Spiską a Ślężną, musi być poprzedzona przesunięciem kolidujących obiektów - ogrodzenia i wodociągu na terenie rodzinnych ogrodów działkowych Oaza i Obrońca.

  Przetarg na budowę i przebudowę ogrodzeń ROD Oaza i ROD Obrońca wraz z rozbiórką istniejących altan, oraz przebudową odcinka wodociągu na terenie ROD Obrońca w ramach zadania pn.: "Budowa drogi rowerowej we Wrocławiu n odcinku od ul. Ślężnej do ul. Spiskiej” Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu ogłosił w dniu 14 grudnia 2022 roku. W przetargu na realizację prac na terenie ogródków wpłynęły 2️ oferty, obydwie są cenowo poniżej progu kosztorysowego. Jeśli przynajmniej jedna nie zawiera żadnych błędów - mamy potencjalnego wykonawcę, który do kwietnia 2023r. powinien: rozebrać, przebudować i postawić nowe ogrodzenie ROD Oaza i Obrońca, rozebrać altany na terenie powyższych ogrodów, przebudować wodociąg na terenie ROD Obrońca.

  Nowy odcinek promenady o długości ponad 9️5️0️ m pobiegnie wzdłuż nasypu PKP, po stronie ogródków i szpitala. Oświetlona trasa, z odrębnym chodnikiem i ścieżką rowerową, rozpocznie swój bieg przy pętli tramwajowej. Od strony ul. Spiskiej połączymy się z oddanym w tym roku odcinkiem - na wysokości strefy wypoczynku.

  Odcinek środkowy wzdłuż cmentarza przy ul. Bardzkiej pomiędzy ulicami Śliwkową a Gazową /październik 2022 - w trakcie/W połowie października 2022 roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławia rozpoczął realizację brakującego odcinka Promenady Krzyckiej – pomiędzy ulicami Śliwkową a Ziębicką.

  Zakres zamówienia: budowa linii kablowej 0,4kv zaprojektowanej po stronie parzystej, budowa ciągu pieszo-rowerowego z betonu asfaltowego na odcinku od ul. Śliwkowej we Wrocławiu do granicy pomiędzy działką nr 22/2 a 23/2 AM-18 obręb Gaj – długość ok. 110m,budowa drogi rowerowej z betonu asfaltowego od granicy pomiędzy działką nr 22/2 a 23/2 AM-18 obręb Gaj do granicy pomiędzy działką nr 24 AM-18 obr. Gaj a dz. nr 4 AM-9 obr. Tarnogaj – długość około 130m,budowa oświetlenia (9 słupów oświetleniowych z powłoką antygrafitti),odwodnienie powierzchniowe, wykonanie trawników oraz nasadzenia drzew 7 szt. i krzewów.

  Finansowanie zadania: Zadanie będzie finansowane ze środków Gminy Wrocław

  Wykonawca: Miwro. Zakład ogólnobudowlany, 22-200 Byków , Wrocławska 77

  Koszt inwestycji: 692 514,44 zł

  Więcej na ten temat

 • 01.10.2022

  Wrocław został nagrodzony w kategorii „zrównoważona mobilność miasta powyżej 100 tys. mieszkańców”.

  Do konkursu zgłoszono projekt budowy Promenady Krzyckiej, który od kilku lat realizowany jest na południu stolicy Dolnego Śląska. Miasto prowadzi tę inwestycję wspólnie z jego Liderką w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – Agnieszką Duszą.

  Spójne podejście do planowania zrównoważonej mobilności i kompleksowe działania w różnych jej dziedzinach – to wyróżnia Wrocław, który został nagrodzony w 9. edycji konkursu Eco-Miasto.

 • 06.07.2022

  Odcinek Bardzka – Śliwkowa oraz Ziębicka – Gazowa 

  W dniu 6 lipca 2022 oddano do użytkowania wrocławianom kolejne odcinki Promenady Krzyckiej położone między ulicami Bardzką i Śliwkową oraz Ziębicką i Gazową. Z tej okazji Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, we współpracy z Biurem Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia, MPWiK Wrocław oraz firmą Nextbike przygotował nietypową przejażdżkę rowerową po promenadzie, podczas której można było posłuchać o jej historii oraz dalszych perspektywach projektu. Budowa nowych odcinków Promenady Krzyckiej trwała od stycznia do końca lipca 2022 roku. Budowa 720 m trasy kosztowała 1 754 026,16 zł. Generalnym wykonawcą prac była firma Miwro Sp. z o.o. Sp. K. W organizację wydarzenia zaangażowała się również firma Nextbike, która przygotowała bezpłatne rowery dla uczestników.

  Więcej na ten temat

  Docelowo Promenada Krzycka ma przebiegać na trasie ok. 7,5 km i prowadzić od ul. Grabiszyńskiej do ul. Gazowej na Tarnogaju.

  Do tej pory wykonano:
  odcinek Spiska – Borowska – 675 metrów,
  odcinek Borowska – Bardzka – 1 320 metrów,
  łącznik z promenadą na odcinku Spiska od nr 64 do nasypu kolejowego – 320 m,
  odcinek Bardzka – Śliwkowa oraz Ziębicka – Gazowa – 720 metrów,
  rewitalizację Górki PaFaWag.

 • 20.06.2022

  Odcinki w realizacji:

  Od ulicy Bardzkiej do ulicy Gazowej ( z wyłączeniem środkowego odcinka):

  - 290 m od ulicy Bardzkiej do ulicy Śliwkowej

  - 430 m od ulicy Ziębickiej do ulicy Gazowej

  Razem: 720 m za kwotę 1 754 026 zł.

  Prace rozpoczęły się z końcem stycznia br.

  Termin ich ukończenia to czerwiec 2022r.

  Zaawansowanie robót budowlanych wynosi aktualnie 95% (roboty brukarskie, bitumiczne, montaż oświetlenia i nasadzenia są praktycznie ukończone, pozostały prace wykończeniowe i porządkowe)

  Około 270 m odcinek między ulicami Śliwkową a Gazową (środkowy pomiędzy realizowanymi już fragmentami) ma gotową dokumentację projektową i znajduje się na etapie procedur związanych z pozyskaniem terenu pod realizację. Po ich zakończeniu będzie można ogłosić przetarg na budowę odcinka. Zaawansowanie prac projektowo – proceduralnych to 80%

  Odcinki w projektowaniu:

  Około 950 m odcinek od ulicy Spiskiej do ulicy Ślężnej

  W związku z możliwością pozyskania terenu (zgoda PKP) jesteśmy w trakcie aktualizacji dokumentacji projektowej z projektem przebudowy wodociągu i ogrodzenia i uzyskaniem pozwolenia na budowę.  Złożono wniosek o dofinansowanie realizacji zadania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Zaawansowanie projektu – 70%.

 • 20.02.2022

 • 06.02.2022
  Zagęszczamy Zieloną Pieszo-Rowerową Obwodnicę Wrocławia. Niedawno pokazywałem Wam fragmenty Promenady Krzyckiej, dziś zajrzyjmy na budowę na ul. Spiskiej.
   
  Powstają tu:
  • droga dojazdowa od wjazdu do szpitala do nru 64 – ok. 114 m,
  • ciąg pieszo-rowerowy od nru 64 do nasypu kolejowego – ok. 210 m.
  A przy nasypie czeka już dwukilometrowy odcinek Spiska-Borowska, który budowaliśmy etapami w latach 2020-2021.
  W tej chwili pogoda pozwala na drobniejsze prace ziemne. Korzystamy i budujemy sieć elektryczną, niezbędną do zasilenia planowanego oświetlenia całej trasy. Cała budowa ma się zakończyć w drugiej połowie maja.
   
 • 13.01.2022
  Zabieramy się za budowę odcinków między Bardzką a Śliwkową oraz Ziębicką i Gazową. Na środkowym fragmencie trwają wciąż procedury związane z pozyskaniem terenu!
   
  Prace ruszą niebawem, trwa tyczenie przebiegu trasy, działania podejmują specjaliści od fauny i flory - jako pierwszy swoją wizytę  złożył właśnie herpetolog.
   
  Między Bardzką a Śliwkową zaprojektowano290 metrów ciągu pieszego o nawierzchni parkowej i dwukierunkową drogę rowerową (bitum) o szer. 2,5 m. Pomiędzy Ziębicką a Gazową powstanie kolejne 100m dwukierunkowej drogi rowerowej oraz 330m ciągu pieszo-rowerowego.
   
  Na całym 720 m odcinku zaprojektowano oczywiście odwodnienie, oświetlenie.

Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl