wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Do końca roku wybudują brakujący odcinek Promenady Krzyckiej - wzdłuż cmentarza przy ul. Bardzkiej

Promenada Krzycka będzie miała kolejny odcinek w okolicach cmentarza Ducha Świętego na Tarnogaju. Jeszcze w październiku rozpocznie się jego budowa. Zakończenie prac przewidziano na koniec 2022 roku. Powstanie oświetlona trasa dla pieszych i rowerzystów, która połączy istniejące już części promenady. Zobaczcie szczegóły.

Reklama

Powstanie kolejna część Promenady Krzyckiej. Tym razem Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) rozpoczyna realizację odcinka środkowego, o długości 240 metrów, który znajduje się pomiędzy ulicami: Śliwkową i Gazową.

Nowy odcinek Promenady Krzyckiej jeszcze w 2022 r.

Kolejny brakujący odcinek Promenady Krzyckiej w okolicy cmentarza przy ul. Bardzkiej chcemy zrealizować jeszcze w tym roku. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na wykonanie wszystkich prac, które rozpoczną się jeszcze w październiku
Klaudia Piątek z biura prasowego ZDiUM

Inwestycja obejmuje budowę ciągu pieszo-rowerowego z betonu asfaltowego na odcinku od ul. Śliwkowej do ul. Ziębickiej o długości 240 metrów. Nowa trasa rozpocznie się przy wejściu na cmentarz Św. Ducha, od strony torów kolejowych i pobiegnie w stronę ul. Ziębickiej.

Wzdłuż trasy dla pieszych i rowerzystów posadzą drzewa i krzewy

Ciąg pieszo-rowerowy będzie oświetlony. Wzdłuż trasy powstanie 9 słupów oświetleniowych pokrytych specjalną powłoką, która utrudnia malowanie na nich graffiti. Teren zostanie odwodniony. Na poboczu powstaną trawniki, posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Prace wykonuje firma MIWRO. Koszt to 692 tys. zł brutto.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl