Poznaliśmy najlepszego kierowcę i motorniczego MPK

Za nami VI edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę oraz Motorniczego MPK Wrocław. O zwycięstwie zadecydowały wyniki indywidualnych i grupowych konkurencji, których kierujący pojazdami MPK podjęli się w zajezdni tramwajowej i autobusowej.


Obie tegoroczne dwunastki, bo tylu finalistów znalazło się w każdej grupie (zarówno motorniczych, jak i kierowców), zdominowali mężczyźni. Po przeanalizowaniu wyników zeszłotygodniowej rywalizacji najwyższe miejsce w kategorii Najlepszy Kierowca zajął Marcin Ignasiak, a tuż za nim uplasował się Jakub Nowak. Trzeci był Maciej Glinka.

W kategorii Najlepszy Motorniczy tytuł wywalczył Przemysław Podgórski, który wyprzedził Grzegorza Dydackiego oraz Marcina Duszyńskiego. Przyznano także wyróżnienie dla Najlepszej Motorniczej, które powędrowało w ręce Magdaleny Cesarz, a wśród kobiet kierujących autobusami nagrodzona została Elżbieta Wojtczak.

W konkurencjach drużynowych wśród motorniczych najlepsi byli: Krystian Staszkiewicz, Oskar Waliłko, Przemysław Podgórski i Radosław Janczak. Natomiast wśród kierowców wygrał zespół  Jakuba Nowaka, Pawła Szpaczka, Jacka Ruczki i Marcina Ignasiaka.

Najlepszym znawcą przepisów został Grzegorz Dydacki, a za bardzo dobre wyniki w konkurencjach związanych z obsługą pasażera wyróżnienie otrzymał Artur Siemież. Z udzielaniem pierwszej pomocy najlepiej poradził sobie Dariusz Tylski.

Zgłoś uwagę