Podwójne zaproszenia na "Przełamując fale" do DCF [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 1 sierpnia do 10.00.


Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na film „Przełamując fale” Larsa von Triera w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Od piątku 31 lipca pokazy odnowionej cyfrowo wersji słynnego filmu Larsa von Triera, nagrodzonego Grand Prix festiwalu w Cannes, Cezarem i Czeskim Lwem dla najlepszego filmu zagranicznego. Emily Watson za główną rolę w nim otrzymała nominacje do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA, a partneruje jej Stellan Skarsgård.

Szkocja, lata 70. Bess McNeill (Emily Watson) wychodzi za mąż za pracującego na platformie wiertniczej Jana (Stellan Skarsgård). Małżeństwo z „obcym” spotyka się z ostracyzmem lokalnej społeczności i konserwatywnego lokalnego kościoła kalwińskiego. Głęboko religijna Bess ma jednak wrażenie, że rozmawia z Bogiem, a ten ją wysłuchuje. Pragnąc, by rozłąka z mężem trwała jak najkrócej, prosi Boga, by ten sprawił, żeby Jan powrócił wcześniej z platformy. Tak się też staje, ale z zupełnie innej przyczyny, niż by sobie tego życzyła. Sparaliżowany wskutek wypadku Jan nie może po powrocie uprawiać seksu i prosi żonę, by ta kochała się z innymi mężczyznami i opowiadała mu o tym, aby w ten sposób mogła być dalej szczęśliwa. Bess stopniowo zaczyna wierzyć, że to co robi jest życzeniem samego Boga, a oddając się innym mężczyznom może sprawić, że Jan odzyska sprawność...

Aby wygrać podwójne zaproszenie na film „Przełamując fale” do DCF trzeba do 1 sierpnia (sobota) do godz. 10.00 wysłać do nas wypełniony formularz konkursowy. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i wymienić przynajmniej trzy filmy Larsa von Triera, w których zagrał Stellan Skarsgård?

Decyduje kolejność nadesłania maili. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w tym samym dniu. W razie braku możliwości skontaktowania się ze zwycięzcą nagroda przechodzi na kolejną osobę z listy, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Zgłoś uwagę