3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Zakończenie roku szkolnego maturzystów VII LO [ZDJĘCIA]

Zakończenie roku szkolnego maturzystów. W tym roku we Wrocławiu do egzaminu dojrzałości przystąpi po raz pierwszy ponad 5,6 tys. absolwentów szkół ponadpodstawowych. W piątek 26 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego maturzystów. Na uroczystość rozdania dyplomów wybraliśmy się do Liceum Ogólnokształcącego nr VII przy ul. Kruczej we Wrocławiu. Zobaczcie zdjęcia!

Uroczyście i wzruszająco  zakończenie roku maturzystów VII LO

W piątek (26 kwietnia) w VII LO przy ul. Kruczej we Wrocławiu maturzyści spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Nie zabrakło wzruszających przemówień, przyznania dyplomów za osiągnięcia w nauce i podziękowań za wspólnie spędzone lata. Teraz przed nimi ostatnie dni na powtórkę do matury.

– Uczniowie, co już mieli się nauczyć, to się nauczyli. Teraz najważniejsze, by tę wiedzę w głowie poukładali i opanowali stres, który w mniejszym bądź większym stopniu odczuwa każdy maturzysta. Jestem jednak głęboko przekonany, że na egzaminach świetnie sobie poradzą. Mocno wszyscy trzymamy za nich kciuki – mówi Leszek Duszyński, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr VII we Wrocławiu.

Więcej zdjęć z zakończenia roku szkolnego maturzystów zobaczycie w naszej galerii!

Za wszystkich tegorocznych maturzystów kciuki mocno trzyma również prezydent miasta  Jacek Sutryk.

Przed Wami nie tylko ważne egzaminy, ale też decyzje co do dalszej edukacji czy ewentualnej drogi zawodowej. Mierzcie zatem wysoko! Smakujcie życie, uśmiechajcie się do świata, sięgajcie po swoje marzenia, bądźcie odważni i kolorowi. Bądźcie sobą, poszukujcie dobra i piękna, dopytujcie - bo za chwilę dorosłość.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

– Część z Was wyjedzie, część zostanie. Będziecie studiować, podejmować pracę, za jakiś czas pewnie zakładać rodziny. Jako prezydentowi Wrocławia bardzo zależy mi, żeby towarzyszyło Wam poczucie, że Wrocław to Wasze miasto, że jesteście w posiadaniu wszelkich narzędzi, aby je współtworzyć i obmyślać wciąż na nowo. Tuż przed maturą życzę Wam spokoju, dobrego snu, trzeźwości myśli, trafionych tematów i precyzji intelektualnej. Przebrnijcie przez ten czas lekko i pomyślnie. Trzymam za Was wszystkich kciuki – dodaje prezydent.

Przypominamy harmonogram matur

Obowiązkowo trzeba przystąpić do egzaminów w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki i języka obcego, a także do egzaminów w części ustnej z języka polskiego oraz obcego. Poza tym, na zdających czeka przynajmniej jeden (a maksymalnie sześć) egzamin z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

W tym roku we Wrocławiu najchętniej wybieranym przedmiotem dodatkowym jest język angielski (77,6%). Potem w kolejności: matematyka (37,9%), język polski (23,7%), geografia (22,3%), biologia (19,5%).

Poziom podstawowy:

• 7 maj (wtorek), godz. 9:00 – język polski
  • 8 maj (środa), godz. 9:00 – matematyka
  • 9 maj (czwartek), godz. 9:00 – język angielski;  14:00 – język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, język włoski

Poziom rozszerzony:

• 10 maj (piątek), godz. 9:00 – wiedza o społeczeństwie;  14:00– j. niemiecki
  • 13 maj (poniedziałek), godz. 9:00– j. angielski;  14:00 – filozofia
  • 14 maj (wtorek), godz. 9:00 – biologia;  14:00– j. rosyjski
  • 15 maj (środa), godz. 9:00 – matematyka,  14:00– j. francuski
  • 16 maj (czwartek), godz. 9:00– chemia;  14:00 – historia muzyki
  • 17 maj (piątek), godz. 9:00– geografia;  14:00 – języki mniejszości narodowych (pp)
  • 20 maj (poniedziałek), godz. 9:00– j. polski;  14:00 – języki mniejszości narodowych (pr)
  • 21 maj (wtorek), godz. 9:00– historia;  14:00 – j. hiszpański
  • 22 maj (środa), godz. 9:00– informatyka;  14:00 – historia sztuki
  • 23 maj (czwartek), godz. 9:00– fizyka;  14:00 – j. włoski

Część ustna egzaminów maturalnych odbędzie się w dniach od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja – terminy ustalane są przez szkoły. Termin ogłoszenia wyników: 9 lipca 2024 roku. Więcej informacji przeczytacie w naszym poprzednim artykule – tutaj.