Rzeka książek na moście Uniwersyteckim [ZDJĘCIA]

Wymień się książką, wymień się wiedzą! W czwartek most Uniwersytecki zmienił się w nietypową czytelnię. Książkę można przynieść, dostać lub się nią wymienić. A przy okazji dowiedzieć się więcej o wrocławskich mostach i programie ,,Mosty".

 • Most Uniwersytecki we Wrocławiu

  Most Uniwersytecki we Wrocławiu

 • wymiana książek most uniwersytecki zdjęcia mostów

  Na barierkach mostu Uniwersyteckiego zawisły również zdjęcia wrocławskich mostów. fot. ulaj

 • wymiana książek na moście uniwersyteckim kilka książek i zdjęcie

 • wymiana książek most uniwersytecki wrocław książki

  Można podejść, przejrzeć i wybrać książkę dla siebie. fot. ulaj

 • wymiana książek most uniwersytecki wrocław leżakowanie

  Na miejscu rozstawiono leżaki, są również koce. Można przyjść, usiąść i poczytać. fot. ulaj

 • wymiana książek most uniwersytecki powodzianka

  Miejsce wydarzenia wybrano nieprzypadkowo. Na moście Uniwersyteckim "Powodzianka" już od 16 lat przenosi książki, oddając hołd osobom, które ratowały zasoby Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku.

 • wymiana książek most uniwersytecki wrocław stos książek

  "Przed chwilą była też pani, która przywiozła w wózku cały stos swoich książek, tłumacząc, że właśnie się przeprowadziła i nie ma już na nie miejsca"

 • most uniwersytecki wymiana książek wrocław

  "Mamy bardzo dużo różnych książek, od podręczników, przez książki filozoficzne, historyczne, po powieści"


Na moście Uniwersyteckim, w pobliżu pomnika "Powodzianki" powstała plenerowa czytelnia. Wielka wymiana książek ruszyła o godzinie 12.00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych. Zasady są proste: można przynieść swoje książki, wymieniać się na inne lub dostać wybraną przez siebie pozycję całkowicie za darmo. W tym ostatnim przypadku wystarczy wykazać się wiedzą o wrocławskich mostach. Pytania wcale nie są takie proste, ale uczestnicy mogą liczyć na podpowiedzi organizatorów - wolontariuszy programu "Mosty" Europejskiej Stolicy Kultury.

- Mamy bardzo dużo różnych książek, od podręczników, przez książki filozoficzne, historyczne, po powieści - mówi Ania Wydra z biura ESK 2016. - Część z nich dostaliśmy z Miejskiej Biblioteki Publicznej, a pozostałe, głównie nowe, to prezent od Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Przed chwilą była też pani, która przywiozła w wózku cały stos swoich książek, tłumacząc, że właśnie się przeprowadziła i nie ma już na nie miejsca - dodaje Ania Wydra.

Głównym celem dzisiejszego wydarzenia jest promocja programu "Mosty" i zachęcenie wrocławian, do zgłaszania swoich projektów. - Każdy, kto ma dobry pomysł na wydarzenie kulturalne lub artystyczne, które można zrealizować na jednym z wrocławskich mostów, będzie mógł to zrobić w czerwcu 2015 roku - mówi Karolina Marciniak, koordynatorka programu "Mosty". - Wystarczy zgłosić się do nas i złożyć wniosek. Autorzy ciekawych inicjatyw mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet do 80 tysięcy złotych.

W czwartek na moście można więc również poznać szczegóły na temat zasad naboru do programu. Termin zgłoszeń mija 15 października.  

Więcej o programie "Mosty" przeczytasz TUTAJ.ulaj

Zgłoś uwagę