www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-20%
Nasz Wrocław MAX
Kultura

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek mieści się w pięknym neobarokowym budynku. Poza trzema scenami stałymi dysponuje sezonową Sceną Letnią oraz mobilną sceną plenerową.

Od września 2007 do sierpnia 2012 r. dyrektorem naczelnym i artystycznym Wrocławskiego Teatru Lalek był Roberto Skolmowski, specjalizujący się w inscenizacji przedstawień operowych. Podjął on plan komercjalizacji działalności WTL-u, przygotowując przedstawienia skierowane do masowej publiczności. Kontynuował także rozpoczęte przez jego poprzednika przygotowania do otwarcia Muzeum Lalek, gromadzącego najbardziej wartościowe estetycznie i cenne historycznie lalki i rekwizyty z przedstawień WTL.

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej ("Och, Emil” Astrid Lindgren, „Konik Garbusek” Piotra Jerszowa) i klasycznych baśni - o Pięknej i Bestii, Czerwonym Kapturku, Kopciuszku, Kocie w Butach.

Teatr Lalek gra jednak nie tylko klasykę – ostatnie premiery to w większości przedstawienia powstałe w oparciu o współczesne sztuki napisane specjalnie dla Wrocławskiego Teatru Lalek. Są to nowoczesne spektakle o ogromnym potencjale edukacyjnym, wykraczające poza konwencję tradycyjnego teatru lalkowego. Wśród nich są widowiska dla niemowląt, kilkulatków, nieco starszych dzieci oraz rodziców.

Informacje na temat COVID-19

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Galeria