We wrześniu młodzi piłkarze z Wrocławia wystąpią w MicoCup 2018

W dniach 21-23 września 2018 r. w Brzegu Dolnym odbędzie się druga edycja turnieju piłkarskiego MicoCup w kategorii U-13. W rywalizacji dziesięciu najlepszych młodzieżowych akademii piłkarskich w kraju udział wezmą także zawodnicy Śląska Wrocław.


Aż 150 dobrze zapowiadających się piłkarzy weźmie udział w turnieju MicoCup 2018. Na boiskach KHS Rokita w Brzegu Dolnym (ul. Kolejowa 1) zagrają najlepsze młodzieżowe akademie piłkarskie w kraju: Śląska Wrocław, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Lechii Gdańsk, Reissa Poznań oraz Brzegu Dolnego (gospodarza turnieju).

MicoCup 2018

MicoCup 2018

Wydarzenia sportowe / Zawody
Termin od 21 września 2018 do 23 września 2018

Miejsce Boiska KSH Rokita w Brzegu Dolnym

Zobacz

– Na turniej przyjeżdżają chłopcy, którzy mogą zrobić dużą karierę. Takie mecze są dla nich szansą pokazania się, ogrania oraz rywalizacji z uzdolnionymi rówieśnikami – twierdzi Jakub Słowik, bramkarz Śląska Wrocław.

Zawodnik WKS-u i reprezentant Polski już po raz drugi jest ambasadorem turnieju MicoCup. Jego obecność na trybunach ma zachęcić wszystkich zawodników do wzmożonej walki, a młodym piłkarzom Śląska pomóc poprawić 8. miejsce z ubiegłego roku.

– MicoCup to naprawdę mała Ekstraklasa. W zeszłym roku poziom był bardzo wysoki. W tym z pewnością będzie tak samo, ponieważ do Brzegu Dolnego zjeżdżają najlepsze marki piłkarskie w kraju – zachęca Robert Wożniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora turnieju.

Przed rokiem w turnieju triumfowała Pogoń Szczecin, która wyprzedziła Jagiellonię Białystok i Lecha Poznań. W połowie stawki uplasowali się piłkarze z FC Wrocław Academy, a tabelę zamknął gospodarz.

Organizacja MicoCup 2018

Dziesięć drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy. Pierwszego dnia turnieju każda z nich rozegra po cztery spotkania grupowe. Najlepszych pięć zespołów powalczy drugiego dnia o miejsca 1-5. Druga piątka zagra o miejsca 6-10. Każda drużyna w dwa dni rozegra łącznie 8 spotkań. Mecze trwać będą po 25 minut. Wstęp na turniej dla kibiców jest bezpłatny.Zgłoś uwagę