Marek Krajewski próbuje sił w science fiction
Nowa książka Marka Krajewskiego „Ostatni pisarz” to cyber kryminał, którego akcja rozgrywa się we Wrocławiu w 2079 roku. Do starego policjanta wraca sprawa, która położyła się cieniem na całej jego karierze. W miejscach publicznych, na oczach innych, dochodzi do brutalnych, krwawych morderstw. Ofiary łączy profesja. Winny skutecznie ukrywa się za tworami sztucznej inteligencji.
O tej książce twórca bestsellerowych kryminałów, zdobywca niezliczonych nagród literackich (w tym Nagrody Wielkiego Kalibru czy Paszportu „Polityki”) opowie podczas spotkania we wtorek 5 listopada o 18.00 w Klubie Proza (Wrocławskiego Domu Literatury, Przejście Garncarskie 2, II piętro).
Z Markiem Krajewskim porozmawia dziennikarka Radia RAM Anna Fluder.
Szczepan Twardoch w śląskim klimacie
Joanna Degler poprowadzi spotkanie ze śląskim pisarzem wokół jego dwunastej książki „Powiedzmy, że Piontek”. Czego się można spodziewać po książce laureata Paszportu „Polityki”, Nagrody im. Kościelskich czy Nagrody Czytelników Nike? Na pewno wielu niejednoznaczności, eksperymentu, ironii, odniesień do polityki, filozofii i tekstów kultury, nawiązań do historii Śląska, i z całą pewnością niejednej niespodzianki.
Spotkanie ze Szczepanem Twardochem w środę 20 listopada o 18.00.
Spotkania z dostępnością – PJM, audiodeskrypcja, pętla indukcyjna
Obydwa spotkania z pisarzami będą tłumaczone na Polski Język Migowy, organizatorzy zapewniają również audiodeskrypcję oraz możliwość wypożyczenia pętli indukcyjnych (systemy wspomagające słuch).
Rezerwacja odbiorników i inne specjalne potrzeby oraz zapotrzebowanie na asystentów, którzy pomogą w dotarciu na miejsce wydarzenia można zgłaszać pisząc na adres: info(at)literatura.wroclaw.pl.
Wstęp na wydarzenia jest wolny!
Projekt „Bliżej kultury” we Wrocławskim Domu Literatury
To przedsięwzięcie obejmujące atrakcyjną, różnorodną i włączającą ofertę kulturalną, na którą składają się spotkania literackie, pokazy filmowe z towarzyszącymi im dyskusjami oraz czytania sensoryczne literatury współczesnej w wykonaniu znanych i lubianych aktorek oraz aktorów.
Kluczowym założeniem projektu jest rozwijanie aktywności kulturalnej i integracja wszystkich mieszkanek oraz mieszkańców Wrocławia, w tym zapewnienie dostępności do wydarzeń możliwie jak najszerszemu gronu zainteresowanych osób.
Stąd też przy realizacji poszczególnych wydarzeń wykorzystywane są takie rozwiązania jak: audiodeskrypcja, napisy, tłumaczenie na Polski Język Migowy czy pętle indukcyjne.